مزایای و کاربرد دیپلم گردشگری

تاریخچه گردشگری :

گردشگری صنعت بسیار مهمی است که از قرن هفدهم میلادی در اروپای غربی آغاز شد، اگرچه در دوران باستان دارای پیشینه هایی است.به طور کلی گردشگری فرآیندی کم زحمت و کم خطر شناخته می‌شود که هدف اصلی آن لذت بردن از طبیعت یک منطقه یا خدمات شهری خاص آن است. اما امروزه سفر ممکن است با هدف های مختلفی از جمله تجارت، ورزش، درمان، زیارت و غیره انجام شود.از اوایل قرن بیست و یکم ، جهانگردی بین المللی به یکی از مهمترین فعالیت های اقتصادی جهان تبدیل شده است و تأثیر آن از قطب شمال تا قطب جنوب قابل مشاهده است.

بنابراین تاریخچه جهانگردی از اهمیت زیادی برخوردار است. این تاریخچه مدت ها قبل از به کار بردن کلمه گردشگر در اواخر قرن هجدهم آغاز شد. در فرهنگ غربی ، سفرهای سازمان یافته با هدف گشت و گذار و بازدید از اماکن فرهنگی گسترش یافت و عجایب هفتگانه جهان برای یونانی ها و رومی ها به مکان های گردشگری تبدیل شد.در تمدن های شرقی نیز،سفرهای زیارتی پیشینه مشابهی را ارائه می‌دهد.اولین سفرهای زیارتی، سفر به مکان‌های بودایی بود که بیش از 2000 سال پیش آغاز شد و پس از آن سفر حج که قدمت بسیار زیادی دارد.امروزه نیز گردشگری به یک صنعت مهم تبدیل شده است که سالانه درآمد بسیار زیادی را نصیب کشورها می‌کند. این صنعت همواره مسیر پیشرفت خود را حفظ کرده و آمارها حکایت از رشد روزافزون صنعت گردشگری دارد.

هزینه دیپلم گردشگری

دیپلم گردشگری :

نکته مهمی که باید بدانید این است که چیزی به نام رشته ی گردشگری در نظام دانشگاهی ایران وجود ندارد و رشته هایی مانند مدیریت هتلداری ، مدیریت جهانگردی ، خدمات گردشگری ، تشریفات ، مهمانداری هواپیما ، حفاظت و مرمت آثار باستانی ، باستان شناسی ، راهنمای موزه و بناهای تاریخی ، مردم شناسی وجود دارد که برای پذیرفته شدن در این رشته های دانشگاهی باید دیپلم گردشگری داشته باشید.دیپلم گردشگری به دلیل جذابیت و سادگی دروس و درصد قبولی بالا بسیار مورد توجه قرار گرفته است.سازمان فنی و حرفه ای کشور برای علاقمندان این رشته در آزموشگاه های خود دوره های تخصصی برگزار می‌کند.متقاضیان دریافت این مدرک می‌توانند با گذراندن دوره های گردشگری سازمان فنی و حرفه ای در مدت کوتاهی(4 تا 8 ماه) مهارت های لازم را کسب کنند و در نهایت باید در آزمون های این رشته نمره قبولی لازم را دریافت کنند.

 گردشگری فنی و حرفه ای :

کارآموزان پس از ثبت نام در دوره ی گردشگری فنی و حرفه ای باید 6 تا 4 مهارت فنی و حرفه ای زیر را کسب نمایند:

•             راهنمای عمومی گردشگری: بررسی ویژگی های تاریخی ایران و کشور ها و مذاهب و...

•             راهنمای طبیعت گردی و اکوتوریسم: شناخت اکوسیستم،حیات وحش،آب و هوا و...

•             راهنمای گردشگری فرهنگی: مفاهیم میراث فرهنگی،گویش و ادبیات محلی و...

•             راهنمای گردشگری سلامت: سازماندهی گردشگری پزشکی ، گردشگران سلامت و...

•             راهنمای موزه: تاریخچه موزه، موزه های ایران و جهان و...

•             راهنمای محلی: شناخت ویژگی های تاریخی و جغرافیایی محلی،صنایع دستی و...

برای شرکت در ⭐  آزمون رایگان گردشگری فنی حرفه ای ، نمونه سوالات گردشگری  ⭐ همین الان کلیک کنید.

مدرک گردشگری فنی وحرفه ای

مزایای کسب دیپلم گردشگری فنی و حرفه‌ای :

مدرک دیپلم گردشگری فنی و حرفه‌ای قانونی، قابل استعلام و حتی قابل ترجمه ی رسمی برای ارائه به کشور های خارجی است.همچنین بعد از دریافت دیپلم گردشگری، ادامه تحصیل بدون کنکور در دانشگاه هایی مانند: دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه جامع علمی و کاربردی ، دانشگاه پیام نور و دانشگاه های غیرانتفاعی و دولتی در مقطع کاردانی ، مقطع کارشناسی و بالاتر امکانپذیر است.

آینده شغلی رشته گردشگری :

با وجود پیشرفت های بسیار زیاد گردشگری در جهان، این صنعت در ایران هنوز نوپاست و جای پیشرفت بسیار زیادی دارد.در حال حاضر دارنده دیپلم/ مدرک دانشگاهی مرتبط با گردشگری امکان اشتغال در دفاتر هواپیمایی، دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی،دفاتر فروش بلیط های مسافرتی ، دفاتر تورهای  مسافرتی و تور لیدری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، موزه ها و مهمانداری هواپیما خواهند داشت.همچنین اخذ این مدرک میتواند کمک زیادی به صنعت گردشگری کشور کند و حتی باعث ایجاد اشتغال شود.

قبولی در آزمون گردشگری فنی و حرفه ای :

همانطور که میدانید پس از شرکت در دوره های گردشگری فنی و حرفه ای و کسب مهارت در شاخه های مورد نیاز، دانشجویان باید در آزمون های اصلی فنی و حرفه ای نمره ی قبولی لازم را کسب کنند.از آنجا که برای قبولی در این آزمون ها دانشجویان باید تسلط کافی به مهارت های ارائه شده باشند، قبولی در این آزمون ها کار سهلی نیست.سایت فن اپ با ایجاد آزمون های آنلاین استاندارد در رشته های مختلف فنی و حرفه ای، کمک شایانی به داوطلبان کسب انواع مهارت در سازمان فنی و حرفه ای کرده است تا آن‌ها بتوانند دانش و مهارت خود را مورد سنجش قرار دهند.

برای مطالعه مقاله ⭐  گردشگری آمریکا  ⭐ کلیک کنید .

آزمون گردشگری فنی وحرفه ای

داوطلبان می‌توانند با وارد کردن نام و شماره تلفن خود در سایت فن اپ عضو شوند و با ورود به بخش خدمات در آزمون های مرتبط به رشته ی گردشگری از جمله:

•             راهنمای عمومی گردشگری

•             راهنمای طبیعت گردی و اکوتوریسم

•             راهنمای گردشگری فرهنگی

•             راهنمای گردشگری سلامت

شرکت کنند.

این آزمون ها طبق استاندارد های سازمان فنی و حرفه ای طراحی شده و کاملا آنلاین، زمان دار و مفید هستنددر پایان هر آزمون امکان دریافت پاسخ نامه و کارنامه وجود دارد.همچنین داوطلبان می‌توانند چندین بار در یک آزمون شرکت کنند تا مهارت های خود را افزایش دهند.

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

3 نظر ( میانگین : 4.8 )

محمد شیری

خیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر بزاریدخیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر بزاریدخیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر بزارید

احسان شریفی

خواهش میکنم موفق باشید

محمد شیری

خیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر بزاریدخیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر بزاریدخیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر خیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر بزاریدخیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر بزاریدخیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر بزاریدخیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر بزاریدخیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر بزاریدخیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر بزاریدخیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر بزاریدخیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر بزاریدخیلی عالی بود ، از این مقالات بیشتر بزاریدبزارید

احسان شریفی

خواهش

سیروس گل محمدی

مقاله خوبی بود خسته نباشید