مهم ترین نکات نگه داری خودرو

مراقبت و نگهداری ازخودرو [ نحوه رسیدگی به ماشین ]:

در زمان های قدیم، دیدن یک اتومبیل که 100000 مایل مسافت پیموده است و هنوز در جاده است تقریباً معجزه بود.امروزه رانندگی بیش از 300،000 مایل - حتی گاهی اوقات تا 500،000 مایل - غیرمعمول نیست.واضح است، مگر نه؟ همه چیز به تعمیر و نگهداری از اتومبیل برمی‌گردد.بااین‌حال، شما باید کمی دانش فنی داشته باشید تا بتوانید اتومبیل خود را در شرایط خوبی نگه دارید، در این مطلب چند نکته در مورد تعمیر و نگهداری اتومبیل را گردآوری کرده‌ایم که می‌تواند باعث ماندگاری بیشتر ماشین شما شود.

نکات مهم برای نگه داری از خودرو[آموزش تعمیر] :

آزمون رایگان تعمیرکار اتومبیل های سواری بنزینی درجه 2 فنی و حرفه ای همین الان کلیک کنید.

افزایش طول عمر:

احتمالاً اتومبیلی را دیده‌اید که از دراکولاها قدیمی‌تر است اما به طور شگفت انگیزی نو به نظر می‌رسد.در حقیقت، یک ماشین قدیمی با نگهداری خوب می‌تواند از اتومبیل جدیدتری که بدون مراقبت مناسب مورد غفلت واقع شده است، بیشتر عمر کند.اغلب اوقات، موارد کوچک مانند بررسی منظم فشار لاستیک، ترمز، میزان مایعات، باتری و چراغ‌ها هستند که در طولانی‌مدت تفاوت زیادی ایجاد می‌کنند.

افزایش ایمنی:

آیا می‌دانید برخی از تصادفات جاده‌ای به طور غیرمستقیم به دلیل ضعف در نگهداری ماشین ایجاد می‌شوند؟به عنوان مثال، شما ممکن است فراموش کنید که سیستم ترمز خود را چک کنید و در صورت نیاز به کاهش سرعت، عملکرد ضعیف سیستم ترمز، باعث تصادف شود.سناریوی دیگر لاستیک فرسوده‌ای است که ممکن است هنگام رانندگی با سرعت بالا ترکیده شود.به‌هرحال، مراقبت از ماشین می‌تواند ایمنی شما را افزایش دهد و به طور بالقوه جان شما را نجات دهد.

افزایش قابلیت اطمینان و عملکرد:

اگر مدت طولانی بدون تعمیر و نگهداری از ماشین رانندگی کنید، عملکرد خودرو به شدت کاهش می‌یابد و ممکن است دیگر مانند روز های اول شتاب نگیرد. به‌هرحال اگر قطعات اتومبیل به طور منظم سرویس یا تعویض نشوند، فرسودگی طبیعی است.

افزایش ارزش فروش مجدد خودرو:

تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا برخی از اتومبیل های کلاسیک ده ها سال بعد از خرید با ارزش فروش بیشتری حراج می‌شوند؟این اتفاق معمولاً در بین مدل های ماشین کمیاب بسیار رایج است؛ اما حتی اگر وسیله نقلیه شما از انواع کمیاب آن نباشد، نگهداری خوب از آن، ارزش فروش مجدد آن را افزایش می‌دهد.

نمونه سوالات تعمیرکار اتومبیل های سواری بنزینی درجه1 فنی و حرفه ای رایگان شرکت کنید.

آموزش تعمیر خودرو

صرفه جویی در هزینه های مربوط به تعمیرات:

گاهی اوقات، هزینه تعمیر یک وسیله نقلیه می‌تواند بسیار گران باشد.بااین‌وجود، می‌توانید با برنامه‌ریزی منظم برای معاینات نگهداری و تعمیر اتومبیل خود، در هزینه های خود صرفه جویی کنید.به یاد داشته باشید، پیشگیری بهتر از درمان است.

کاهش میزان خرابی ناگهانی خودرو:

هیچ‌چیز نمی‌تواند بدتر از روشن نشدن موتور در یک صبح سرد زمستان یا خراب شدن ناگهانی خودرو در جاده باشد.در بیشتر موارد، اگر از وسیله نقلیه خود به خوبی مراقبت کنید، می‌توانید خطر خراب‌شدن ماشین در کنار جاده را به حداقل برسانید.

حفاظت از محیط زیست:

حتی اگر علاقه ای به حفاظت از محیط زیست ندارید، اکثر کشورها مقرراتی را برای محدود کردن انتشار گازهای خروجی خودرو اعمال کرده‌اند.امروزه فقط تولیدکنندگان اتومبیل نیستند که وظیفه دارند میزان آلایندگی خودرو را کاهش دهند بلکه حتی دارندگان اتومبیل نیز وظیفه دارند اتومبیل هایی را که به دلیل انتشار بیش از حد کربن هوا را آلوده می‌کنند، تعمیر کنند. و چه راهی بهتر از نگهداری صحیح خودرو برای رعایت استانداردهای حفاظت از محیط زیست؟

توصیه های نگه داری خودرو

آموزش نگه داری از خودرو [مهم ترین نکات] :

تنظیم روغن و مایعات ماشین:

برای بررسی وضعیت مایعات خودرو، نیازی به مراجعه به مکانیک وجود ندارد.خودتان به راحتی و بدون هزینه می‌توانید این کار را انجام دهید.علاوه بر این، روغن تنها مایعی نیست که می‌تواند عملکرد وسیله نقلیه شما را بهبود بخشد بلکه انواع دیگری از مایعات در اتومبیل وجود دارد که باید بررسی کنید:

مایع رادیاتور:

اگر مایع رادیاتور کم باشد، باعث می‌شود رادیاتور بیش از حد داغ شده و خراب شودبرای بررسی مایع رادیاتور، باید درپوش رادیاتور را باز کنید.که معمولاً برچسب خورده و در قسمت جلویی یا کناری موتور قرار داردبعد از باز کردن درپوش رادیاتور، سطح خنک کننده را مشاهده کنید.

هشدار: سعی نکنید در هنگام گرم بودن موتور درپوش رادیاتور را باز کنید.

روغن فرمان یا روغن هیدرولیک:

اگر روغن فرمان از مقدار مشخصی کمتر باشد، کنترل فرمان دشوارتر می‌شود.اکثر موتورها دارای یک مخزن شفاف هستند و می‌توانید سطح مایعات را بدون بازکردن مخزن بررسی کنید.اما اگر مخزن روغن فرمان را پیدا نکردید، می‌توانید دفترچه راهنمای خودرو را بررسی کنید.

روغن ترمز:

شما می‌توانید در قسمت پشت محفظه موتور، مخزن روغن ترمز را پیدا کنید.اول از همه، قبل از اینکه به فکر باز شدن مخزن باشید، باید بسیار محتاط باشید تا قسمت بیرونی مخزن را تمیز کنیدبخاطر داشته باشید که وارد شدن هرگونه آلودگی به داخل مخزن می‌تواند مانع از عملکرد درست آن شود.بعد، مخزن روغن ترمز را با استفاده از یک پیچ گوشتی باز کنید و بررسی کنید که مایع در سطح نیم اینچ باشد. همچنین توجه کنید که اگر روغن ترمز رنگ خیلی تیره‌ای به خود بگیرد، باید تعویض شود.

مایع شیشه شوی:

با وجود اینکه برای کارکردن موتور خودرو به مایع شیشه شوی جلو اتومبیل نیازی ندارید، لازم است شیشه جلوی خودرو را تمیز کنید.مخزن مایع شیشه شو، از آنجا که برچسب گذاری شده است بسیار آسان قابل شناسایی است. به غیر از این، شفاف است و فقط با نگاه کردن به آن می‌توانید پر یا خالی بودن آن را تشخیص دهید.اگر سطح مایعات کم است، می‌توانید مخلوط فرموله شده تمیز کننده مورد نظر خود را اضافه کنید.

مراقبت و نگهداری از لاستیک و چرخ ها:

عدم تعادل روی لاستیک ها و چرخ ها می‌تواند باعث واژگونی وسیله نقلیه شما در سرعت بالا و بخصوص هنگام چرخش شود.اگر می‌خواهید با خیال راحت رانندگی کنید، باید لاستیک ها و چرخ های خود را با روش های زیر ایمن کنید:

نمونه سوالات تعمیرکار اتومبیل های سواری بنزینی درجه 2 فنی و حرفه ای همین الان کلیک کنید!

آموزش نگه داری از خودرو

باد تایر را بررسی کنید:

آیا می‌دانید بیشتر تصادفات مربوط به لاستیک به دلیل لاستیک های کم باد است؟لاستیک کم باد، نه تنها باعث کاهش مسافت پیموده شده و جابه‌جایی گاز می‌شود، بلکه یک لاستیک کم باد می‌تواند خطرات جانی ایجاد کند.منتظر مکانیک نباشید تا باد لاستیک ما را چند بار در سال بررسی کند، خودتان باید هر ماه باد لاستیک‌هایتان را بررسی کنید.فراموش نکنید که باد شدن بیش از حد لاستیک ها نیز می‌تواند مشکل ساز باشد.

عمق آج لاستیک را بررسی کنید:

تا به حال هنگام رانندگی روی خاک خشک یا گل و لای، الگوهای حک شده روی لاستیک ها را دیده‌اید که روی زمین اثری از خود برجای می‌گذارند؟آنها به عنوان آج لاستیک شناخته می‌شوند و هر زمان که بخواهید در هر شرایط آب و هوایی رانندگی کنید، نقش زیادی دارند. پس همیشه قبل از رانندگی با هر خودرویی، عمق عاج های آن را چک کنید.

لاستیک‌ها را به طور منظم بازرسی کنید:

ترک، برآمدگی یا گیر افتادن اشیا کوچک روی لاستیک می‌تواند باعث ایجاد دردسرهای زیادی هنگام مسافرت در نیمه راه شود.خوب، شما نباید ایمنی خود را به شانس بسپارید اما همیشه می‌توانید لاستیک های خود را به طور منظم بازرسی کنید.

لاستیک ها را بچرخانید و تراز آنها را بررسی کنید:

حتماً دفترچه راهنمای مالک را بررسی کنید تا بدانید چه زمانی باید لاستیک های خود را بچرخانید و آنها را یکدست کنیدبیشتر راهنماها چرخش و تنظیم تایر را پس از 5000 تا 8000 مایل پیشنهاد می‌کنند.

باری که با اتومبیل حمل می‌کنید بیش از حد استاندارد نباشد:

بار زدن بیش از حد اتومبیل حتی اگر باعث عدم تعادل خودرو نشود، باعث خرابی لاستیک می‌شود. برای بررسی اینکه وسیله نقلیه شما چه مقدار بار می‌تواند تحمل کند، به راهنماهای استفاده از مدل اتومبیل خود مراجعه کنید

از لاستیک هایی که برای اتومبیل شما ساخته نشده‌اند استفاده نکنید:

یک لاستیک نامناسب می‌تواند باعث شود لاستیک‌های دیگری که روی اتومبیل نصب هستند، با سرعت فوق العاده نگران کننده ای فرسوده شود و شما را مجبور به خرید یک سری جدید از لاستیک ها بعد از چند هفته کند.

تایر یدکی خود را بررسی کنید:

فقط به این دلیل که مطمئن هستید در صندوق عقب شما لاستیک اضافی وجود دارد، به این معنی نیست که درهنگام نیاز، واقعاً مفید خواهد بود.آیا فشار هوای آن را هر چند وقت یک بار بررسی می‌کنید؟

مهم ترین نگه داری و مراقبت خودرو

 

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )