راز موفقیت در آرایشگری | نکات کلیدی در برای کسب درآمد از آن

چگونه یک آرایشگر حرفه ای شویم ؟ [ نکات کلیدی بیاموزیم]

فکرکردن در مورد اینکه چگونه می توان یک آرایشگر شد میتواند بسیار جذاب باشد.دریافت پول درقبال گذراندن تمام روز با ابزار های زیبایی ، آزمایش ظاهر متفاوت و کار با مشتریانی جالب ، کاری است که یک آرایشگر بودن را به یک کار رویایی تبدیل می کند ، اما مانند هر شغل عالی دیگر ، این کار نیز سختی های خودش را دارد.

1.تمرین، تمرین و تمرین:

همه ما می دانیم که تمرین کردن مکمل هر حرفه ای است و هنر آرایش نیز از این قاعده مستثنی نیستآقای سیمون می گوید:

"یادگیری از حرفه ای ها برای تبدیل شدن به یک هنرمند بزرگ بسیار مهم است ، اما این که تمرین بخشی از برنامه روزمره شما باشد نیز بسیار مهم است. "

انواع مختلف آرایشگری

آرایشگران ماهر همواره پیشنهاد می کنند افراد با کارآموزی در آرایشگاه های بزرگ، مهارت های خود را افزایش دهند.زیرا در آنجا شما یک مجموعه ی بزرگ از افراد در سنین مختلف، شخصیت ها و انواع پوست ها را پیدا خواهید کرد.خانم کیتی می افزاید:

"مشخص کنید که در چه چیزی مهارت دارید و چه کارهایی برای انجام تمرینات بیشتر نیاز دارید."

 تا جایی که میتوانید با افراد مختلف در سنین متفاوت، با پوست های مختلف و فرم صورت های مختلف مواجه شوید.

2انواع مختلف آرایشگری [متد های جدید آرایشگری]:

می توانید با دیدن کتاب ها ، مجلات ، وب سایت ها ، وبلاگ های زیبایی و تصاویر افراد مشهور شروع کنید و درک کنید که در کار آنها چه چیزی را بیشتر دوست دارید و به کدام سبک ها بیشتر جذب می شوید.

3. دریافت کارت مهارت فنی و حرفه ای [مدرک آرایشگری فنی و حرفه ای] :

اگر مصمم هستید که آرایشگر حرفه ای شوید ، رفتن به آموزشگاه ها و مدارس آرایشگری گزینه بسیار خوبی است که باید در نظر بگیرید

کارت مهارت آریشگر همین الان بگیر! فرصت ازدست نده رایگان شرکت آزمون آنلاین شرکت کن!

مدرک آرایشگری

4. کسب اطلاعات و مطالعه در حیطه آرایشگری :

به لطف اینترنت ، معیار های زیبایی به شدت تغییر کرده است. اگر می خواهید موفق باشید ، باید در وب حضور داشته باشید.شبکه های اجتماعی تأثیر بسزایی در هنر آرایش داشته است.به شبکه های اجتماعی مثل YouTube و Instagram توجه ویژه ای داشته باشید! در این شبکه ها یک روش کاملاً جدید برای مشاهده ی ایده های مختلف وجود دارد.آقای سیمون معتقد است که شبکه های اجتماعی می توانند به هنرمندان کمک کنند تا بایکدیگر در ارتباط بمانند.

"هرچه بیشتر کارهای خود را در معرض دید دیگران قرار دهید ، رشد بیشتری خواهید یافت."

5. زیاد از این شاخه به آن شاخه نپرید:

هدف نهایی بسیاری از کسانی که می خواهند یک آرایشگر حرفه ای باشند، این است که با افراد مشهور کارکنند.برای اینکه بخواهید یک مشتری ستاره داشته باشید باید بسیار حرفه ای باشید.به یاد داشته باشید که شما برای انجام یک سرویس در آرایشگاه هستید ، نه اینکه سعی کنید با کسی که در فیلم ها دیده اید دوست شوید.پیدا کردن یک دوست خوب ، فوق العاده است ، اما کار شما این است که مطمئن شوید مشتری شما در آرام ترین حالت روحی قراردارد.این معمولاً به معنای شهودی دانستن این است که چه موقع وقت صحبت است و چه زمانی زمان سکوت است.همچنین با همه مشتری ها طوری برخورد کنید که دوست دارید با شما برخورد شود.

   

                                                                                                             مهارت آرایشگری                                                                                                                                                                                                                                                    

6.برای یادگیری مربی داشته باشید!

ببینید آیا می توانید با یک آرایشگر ارتباط برقرار کنید که به شما فنون خاص خودش را آموزش دهد؟!اگر بتوانید به عنوان دستیار آن ها یا به عنوان کارآموز کار کنید، عالیست!داشتن یک مربی که بتواند سرنخ ها را به شما نشان دهد در هنگام شروع کار بسیار ارزشمند است.

مزایا و معایب آرایشگری:

مانند برخی دیگر از انواع مشاغل و حرفه های روی زمین ، آرایشگر بودن فواید و معایبی دارد.اما صرف نظر از موافقان و مخالفان ، تا زمانی که بتوانید نسبت به کاری که انجام می دهید انگیزه ، الهام و عشق داشته باشید ، هیچ چیز مانع موفقیت شما در آرایشگری یا هر حرفه ی دیگری نمی شود.

آزمون آنلاین رایگان آرایشگر همین الان شرکت کن !

میزان درآمد آرایشگری

مزایای :

الف) رو به رو شدن و تعامل داشتن با افراد مختلف. آرایشگران در همه حال این فرصت را دارند که با انواع مختلفی از افراد با شخصیت های مختلف رو به رو شوند.به عنوان یک واقعیت ، این کنار آمدن با شخصیت های کاملاً متفاوت است که باعث می‌شود در کارتان موفق باشید یا شکست بخورید.اگر آرایشگر فردی اجتماعی باشد این تعاملات مانع از بی حوصلگی آرایشگر می شود.

ب)شرایط کاری بسیار انعطاف پذیری خواهید داشت.اگر آرایشگر هستید ، می توانید برای یک سالن یا برای خودتان کار کنید.ممکن است شما تصمیم بگیرید که در یک شیفت 8 ساعته یا فقط با تعیین وقت قبلی کار کنید.همچنین ممکن است سالن شخصی خود را راه اندازی کنید یا خدمات خود را در خانه ارائه کنید.اگر آرایشگری هستید که برای یک سالن کار می کنید ، باید بدانید که چگونه می توانید برای افرادی با سلیقه های متفاوت؛ خدمات زیبایی راضی کننده ای ارائه کنید.باید این را در نظر داشته باشید که روزانه ممکن است سرویس های کاملاً متفاوتی را انجام دهید و کارتان فقط به یک اصلاح ساده ی مو ختم نشود.اگر می خواهید به مربی آرایشگری تبدیل شوید ، می توانید از یک آموزشگاه فنی معتبر در یک دوره مربیگری شرکت کنید.همچنین ممکن است انتخاب کنید که به عنوان یک کارآموز در محیط کار محلی کار کنید که بدون شک به محض انجام دوره کارآموزی جذب می شوید.

درآمد آرایشگری چقدر است

معایب :

الف)باز هم تعامل. اگرچه گاهی اوقات ممکن است به عنوان یک مزیت در مورد آن فکر شود ، اما اگر شما کسی هستید که کنجکاوی  بسیار کمتری در کنار آمدن با افراد دارید ، ممکن است این را به عنوان یک عیب در نظر بگیرید.راضی کردن همه ی مشتری ها کار ساده ای نیست.بعنوان آرایشگر مواردی وجود دارد که ممکن است در جلب رضایت مشتریان به مشکل برخورد کنید.برخی از نحوه کار شما با قیچی ایراد خواهند گرفت ، بعضی از آنها روش شامپو کردن موهایشان را نمی پسندند و با برخی دیگر ممکن است نتوانید هیچ صحبتی کنید‌‌.بنابراین باید در کنار مهارت های فنی و آرایشگری حرفه ای؛مهارت ارتباطی زیادی داشته باشید.

ب) شکایت های مشتریان. به عنوان یک آرایشگر ، مشتریان شما انتظار دارند که ظاهر آنها را زیباتر کنید و در این پروسه  ممکن است تصادفاتی رخ  دهد. اگرچه این تقصیر شما نیست ، اکثر مشتریان این مسئله را به عنوان نقص شما در نظر می گیرند و بدون شک ممکن است دیگر به آرایشگاه شما مراجعه نکنند.

ج)فشار بدنی زیاد.لازمه ی شغل آرایشگری ایستاده کارکردن به مدت طولانی است و این باعث مشکلات زیادی از جمله درد مفاصل از نوک انگشتان تا زانو و حتی رگ های واریسی میشود.

د)وجود رقبای بسیار زیاد. آرایشگاه های مختلفی در بازار وجود دارند که هر کدام تخصص های متفاوتی دارند.اگر یک روش تبلیغاتی و بازاریابی کارآمد نداشته باشید ، ممکن است در جذب مشتری به مشکل برخورد کنید و درآمد مورد انتظار را کسب نکنید.ممکن است شما در مورد آخرین روش های رنگ کردن مو تخصص بیشتری داشته باشید یا ممکن است یک ماساژ درمانی ملایم یا هر گونه خدمتی ارائه دهید که خدمات شما را برای خریدارانتان فوق العاده و خاص کند و باعث جذب مشتری بشود.

نمونه سوالات پیرایشگر موی زنانه فنی و حرفه ای هیمن الان کلیک کن!

درآمد شغل آرایشگری در ایران چقدر است؟

همه ی ما شنیده ایم که آرایشگری شغل پر درآمدی است اما باید گفت درآمد این شغل بستگی زیادی به مهارت فرد در این زمینه دارد.مسلما درآمد کسی که فقط اصلاح صورت انجام می دهد با درآمد فردی که تمام خدمات آرایشی را در سالن تخصصی خود ارائه میدهد یکسان نخواهد بود.نا گفته نماند که گریم تخصصی در سینما هم نوعی آرایشگری محسوب می شود.با یک حساب سرانگشتی درآمد آرایشگری مردانه در ایران بطور میانگین ماهی بین 5 تا 7 میلیون تومان است. البته این درآمد با توجه به آرایشگران حرفه ای،نیمه حرفه ای و مبتدی محاسبه شده است و برای محاسبه میزان درآمد شما معیار دقیقی نیست.در مورد آرایشگری زنانه باید گفت که درآمد این شغل می تواند بسیار بیشتر باشد و شما می توانید از این طریق بهترین درآمد را داشته باشید.اما لازمه ی اصلی کسب درآمد زیاد داشتن مهارت زیاد است. فرقی نمی کند که فقط در یک زمینه ی خاص کار کنید یا در همه ی انواع زمینه ها، فقط باید مهارت داشته باشید.

 

 

 

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

1 نظر ( میانگین : 5.0 )

shima

shik pik , ayval

احسان شریفی

موفق باشید