چگونه الگو لباس طراحی کنیم ؟

الگو سازی چیست؟

الگو سازی فرآیند ایجاد طرح کلی از لباس شماست.در واقع الگو کاغذی است که از آن به عنوان الگو برای بریدن پارچه استفاده می شود که با مشخصات مورد نیاز برای دوخت لباس مطابقت داشته باشد.از الگو برای اندازه گیری دقیق لباس بر تن صاحب لباس و ایجاد تناسب استفاده می کنند.البته نباید از نقش پررنگ الگو در برش منظم لباس و کمک زیاد آن برای برش دو بعدی پارچه غافل شد.از الگوی لباس برای دوخت لباس های شیک و متناسب اندام مشتری استفاده می شود.از قطعات الگو برای برش قطعات پارچه ای استفاده می شود ، سپس آنها را مونتاژ کرده و می دوزند تا لباس بدست بیاید.

طراحی الگو لباس دخترانه | ترفندی جدید کاربردی تا آخر ویدیو هماره ما باشید !

امروزه ، الگوهای لباس معمولاً بسته بندی شده و به صورت انبوه تولید می شوند و مطابق اندازه استاندارد بدن به فروش می رسند.تصاویر لباس و اطلاعات مربوطه در پاکت الگو چاپ می شود.دستورالعمل های کلی در بسته موجود است و قطعات جداگانه الگوی شامل اطلاعات خاصی در مورد میزان درز و تراز و سایر اطلاعات مورد نیاز است.دستورالعمل های خیاطی به قطعات الگوی شماره دار یا خط دار تجهیز می شوند تا درک آن ها آسان باشد.توزیع الگوها از طریق فروشگاه های پارچه و یا در فروشگاه های لواطم خیاطی یافته می شود.چاپ واقعی قطعات الگوی کاغذ وقت گیر و گران نیست، بلکه طراحی الگو زمانبرترین و پرهزینه ترین قسمت تولید است. اساساً ، طرح یک طراح باید به الگویی در اندازه استاندارد ترجمه شود و شیک و آسان ساخته شود.

چگونه الگو لباس طراحی کنیم

تاریخچه ساخت الگو:

برای قرن ها ، تهیه لباس های شیک و متناسب با بدن به سختی انجام می شد.ثروتمندان خیاط یا لباس سازان حرفه ای برای دوخت مدهای متناسب با کار خود استخدام می کردند.صنعت پوشاک رشد چندانی نکرده بود و از این رو تا حدود سال 1880 لباس ارزان قیمت زنانه تولید نمی شد (برخی از لباس های مردانه در اوایل قرن موجود بود).با این حال ، در اوایل قرن نوزدهم ، برخی از مجلات زنان برای کمک به زنان در تهیه لباس های شیک ، قطعاتی از الگوی لباس هایی مانند کرست را شامل چاپ می کردند.از آنجا که قطعات به سادگی در یک صفحه کوچک مجله و اندازه فقط چند اینچ نشان داده می شدند ، استفاده از آنها آسان نبود.

نمونه سوالات الگوساز و برشکار لباس زنانه فنی و حرفه ای | برای دریافت مدرک همین الان کلیک کنید !

در دهه 1850 ، مجله معروف زنان، Godey's Lady's Book، الگوهایی برای لباس زنان ارائه می داد ، اما آن ها فقط یک اندازه بودند و خیاطان مجبور بودند آن ها را به اندازه ی تن مشتری خود تنظیم کنند.پس از مدتی ، خیاط Ebenezer Butterick الگوی کاغذی در ابعاد متناسب با سیستم سایز بندی بدن را ایجاد کرد.این الگوهای اولیه توسط اعضای خانواده Butterick برش خورده و جمع می شدند.خیاط Butterick شركتي را در شهر نيويورك تأسيس كرد و از سال 1866 توليد انبوه الگوهاي لباس بانوان را آغاز كرد.مشهور است که باتریک به تنهایی تا سال 1871 شش میلیون الگوی لباس فروخت.جالب است بندانید به طرز شگفت انگیزی پس از 120 سال ، Butterick همچنان یکی از غول های صنعت الگو است.نوآوری در صنعت الگو از اواخر قرن نوزدهم شامل بازاریابی برتر از طریق مجلات زنان ، افتتاح دفتر شعب در سراسراروپا برای آگاهی از مد های جدید و ... آغاز شد.

چند مدل لباس دخترانه با الگو

چگونه شروع به ساخت الگوهای خودم کنم ؟!

در این مقاله ،با مروری بر این که چرا می خواهید مهارت فشرده ساخت الگو را مطالعه کنید ، شروع می کنیم.ما فرایند یادگیری ، انگیزه ها و استعداد هایی که برای شروع این کار لازم است و مهارت هایی را که استفاده خواهید کرد  بیان می کنیم.همچنین به شما کمک می کنیم تشخیص دهید که آیا واقعاً به یادگیری نحوه تهیه الگو نیاز دارید یا نه ، این مزایا و معایب آن است ، بنابراین می توانید تعیین کنید که آیا ارزش سرمایه گذاری زمان ارزشمند شما را دارد ؟آیا واقعاً یادگیری این مهارت مشکلات شما را حل می کند؟ یا روش دیگری وجود دارد که شما را با سرعت و سهولت بیشتری به نتیجه دلخواه خود برساند؟

نمونه سوالات الگوساز لباس به روش حجمی فنی و حرفه ای | همین الان رایگان آزمون بده !

روند ساخت الگوها ، برنامه ها و سرمایه گذاری ها:

سازندگان الگو جزو افراد بسیار سخت کوش هستند.آن ها حل كننده مسائل هنری هستند و هنگامی كه یك مشتری طرحی را به آن ها می سپارد ، بلافاصله ذهن آن ها شروع به محاسبه ریاضیات می كند تا دریابد چگونه می توان این خطوط و اشكال را در پیش نویش و الگو به دست آورد. نحوه دوخته شدن لباس و نحوه برقراری ارتباط با آن تیمی از افرادی که قصد دوختن آن لباس را دارند چگونه خواهد بود و بسیاری از نکات دیگر را سنجش می کنند.دلیل اینکه سازندگان حرفه ای الگو با طراحان تازه کاری که تمایل دارن الگوهای آن ها را تولید کنند به مشکل برخورد می کنند این است که کار آن ها آسان نیست. طراحان الگو انتظار دارند تولید کنندگان از روند کار و چالش هایی که برای اجرای هر طرح پیش می آید آگاهی کاملی داشته باشند.این استعداد ، حرفه و مهارت آن ها است که وقت و انرژی زیادی از آن ها گرفته است، آن ها نمی خواهند تمام نکات را به تولیدکنندگان بیاموزند و در نهایت بر سر یک ایراد روی لباس ساعت ها بحث کنند.

چند مدل لباس کشی با الگو

الگوی کاغذی بلوک:

بلوک های الگو از مجموعه ای از اندازه گیری ها تهیه می شوند ، آنها می توانند از یک فرم لباس ، یک نمودار اندازه گیری استاندارد ، مدل مناسب شما یا اندازه گیری های بدن شما باشند. معمولا اولین نکته ای که باید یاد بگیرید اندازه گیری بدن است. زیرا اکثر افراد می خواهند الگوهایی را برای نوع بدن خود بسازند تا بتوانند الگوهای آینده را متناسب با آن ها تهیه کنند.این بلوک ها اساسی ترین بخش الگو هستند و همه الگوها از آنجا تهیه می شوند. اولین بلوک هایی که پیش نویس می کنید یک بلوک بدنه جلو ، یک بلوک بدنه عقب ، یک بلوک آستین ، یک بلوک دامن و یک بلوک شلوار است.اکثر افراد با اندام جلو و آستین شروع می کنند زیرا سخت ترین قسمت است. تهیه پیش نویس نیز چالش برانگیز است و می تواند به شما بگوید که میخواهید الگوسازی را ادامه دهید یا در ابتدای راه خسته خواهید شد.بعضی از دوره های آموزشی بلوک سازی را آموزش نمی دهند.بنابراین اگر مشتاق یافتن یک دوره ی آموزشی طراحی الگو یا یک برنامه ی مد هستید، مطملع شوید که به شما یاد می دهند بلوک تهیه کنید یااز بلوک های قبلی استفاده می کنند.پیش نویس بلوک های اساسی به شما نشان می دهد که آیا استعداد ادامه کار را دارید یا نه. شما باید در استفاده از خط کش ها و اندازه گیری های خود دقیق باشید. شما باید بتوانید کسری را جمع و کم کنید و مراحل مشخص شده را به ترتیب و در هر متنی که استفاده می کنید دنبال کنید.

ترفند های کاربردی مهم خیاطی همین الان ویدیو ببین !

تهیه ی چند کتاب مفید:

کتاب های الگویی وجود دارد که تمام ریاضیات و اندازه گیری ها و مراحل ساخت الگوهای خود را در بر می گیرد.کتاب های الگو ممکن است گران باشند زیرا شامل متون فنی هستند که به شما کمک می کنند تا به طراحی خود برسید. شما باید یک کتاب قابل اعتماد خوب داشته باشید تا واقعاً به شما در روند طراحی کمک کند.بعد از اینکه بلوک های خود را رسم کردید ، یک لباس بدوزید و تناسبات آن را بررسی کنید.احتمالا متوجه خواهید شد که هنوز هم باید تناسب را تغییر دهید و از بهترین قضاوت بصری خود برای انجام آن تغییرات استفاده کنید. دوختن لباس های زیاد و کسب تجربه به شما کمک خواهد کرد تا یک مهارت ویژه پیدا کنید و در یک نگاه متوجه تناسبات و اندازه های لباس و الگو بشوید. ، همچنین لباس های زیادی را امتحان کنید. به نظر نمی رسد که یک بلوک به عنوان لباسی باشد که می خواهید بپوشید ، بنابراین کمر را رها نکنید و آستین را لاغر نکنید - این به عنوان پایه ای برای طراحی بعدی شما استفاده می شود.وقتی بلوک کامل شد و تناسب حاصل شد ، در مرحله بعدی مهارت الگو سازی وارد کار می شود و از ریاضیات و اندازه گیری های اعمال شده برای طراحی خطوط سبک مختلفی که لباس برای دستیابی به لباس نیاز دارد استفاده می کند.بلوک ها می توانند برای شما که با تناسب الگوهای تجاری دست و پنجه نرم می کنید عالی عمل کنند. می توانید از آن ها برای مقایسه جایی که باید آستین شما باید تنظیم شود ، طول درز شانه ، طول دهانه شانه و... استفاده کنید.حتی می توانید بلوک را روی الگو قرار دهید و یک مقایسه سریع انجام دهید.

چگونه الگوی لباس بچه گانه بکشیم

معمولاً اولین بلوک شما کامل نیست و باید با تنظیم اندازه گیری های اولیه و بازنگری ، دوباره طراحی شود.بسیار سخت و ناامیدکننده است که مجبور شوید دوباره برگردید و یک لباس جدید بدوزید. اما این بخشی از فرآیند است. ببرخی از طراحان برای رسیدن به تناسبی که می خواهند بدست آورند 3 تکرار انجام می دهند که هر بار فقط یک هفته طول می کشد تا الگو دقیقاً مطابق آنچه می خواهند بدست بیاید.یک هفته طول می کشد تا الگو دقیقاً مطابق آنچه می خواهم متناسب باشد.اگر در این لحظه فکر می کنید که نمی خواهید یک هفته تمام فقط برای ساختن یک طرح روی الگویی کار کنید، باید بگوییم که اینجا بهترین زمان برای متوقف کردن یادگیری الگوسازی است.همانطور که در بالا گفتم ، زمان زیادی برای تهیه الگوهای شخصی شما صرف خواهد شد ولی می توانید از بلوک های خود برای متناسب کردن الگوهای تجاری استفاده کنید.اما اگر شما عاشق پیش نویس بلوک هستید ، و حتی از روند تجدید نظر لذت می برید ، این نشان خوبی است که شما عاشق ساخت الگو هستید و می توانید به ساختن بلوک های بیشتر و دست کاری آنها در طرح های واقعی ادامه دهید.اما اگر اکنون عقیده دارید ، "وای خدای من" ، به هیچ وجه نمی خواهم اینقدر وقت بگذارم ، باید به دنبال شغل دیگری بگردید.

	الگو لباس چیست

حال ، اگر شما یک طراح مشتاق هستید ، و می خواهید که یک الگوی تجاری بگیرید و آن را به طرح خود تبدیل کرده و بفروشید، باید بگوییم که این کار غیرقانونی است و نوعی سرقت نیز محسوب می شود.اگر این رویای شماست ، یا برای ساختن طرح خود باید یک الگو ساز استخدام کنید یا ساختن الگو را یاد بگیرید ، زیرا برای ادامه کار باید الگو تولید کنید. اما اگر می خواهید کمد لباس شخصی خود را بسازید و دیدگاه و صدای منحصر به فرد خود را در طراحی الگوهای خود بیاورید ، می توانید الگوهای موجود را تغییر دهید و برای استفاده شخصی خود به کار ببرید.

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )