چگونه حرفه ای آشپزی کنیم

چگونه یک آشپز حرفه ای بشویم؟

آشپزی یک هنر فوق العاده جذاب است که افراد زیادی به آن علاقه دارند. شما به عنوان کسی که عاشق آشپزی هستید ممکن است تصمیم بگیرید که آن را بصورت حرفه ای یاد بگیرید و به یک سرآشپز واقعی تبدیل شوید.در این مقاله به شما می گوییم چطور به یک آشپز واقعی تبدیل شوید:با تمرین در خانه ، کار در رستوران و گرفتن بازخورد از دیگران ، مهارت های آشپزی مورد نیاز خود برای تبدیل شدن به یک آشپز را شروع کنید.سپس ، آموزش های تکمیلی را به عنوان سرآشپز ، یا در محیط های آموزشی و با راهنمایی مربی، دنبال کنید.سرانجام ، در یک رستوران شغل پیدا کنید و تا نقش آشپز پیش بروید.

طرز تهیه کیک گیاهی | تا آخر ویدیو همراه ما باشید !

قسمت اول:

چگونه مهارت های آشپزی خود را توسعه دهیم:

1. دستور پخت غذاهایی را که برای شما جذاب هستند انتخاب کنید ، سپس آنها را خودتان تهیه کنید.همانطور که در آشپزی پیش می روید و بهتر می شوید، دستورالعمل هایی را که شامل مهارت های جدیدی است که هنوز امتحان نکرده اید ، امتحان کنید.از آزمایش دستورالعمل ها و تهیه آن ها نترسید.با انواع مختلف روش های آشپزی بازی کنید تا ببینید چه چیزی متناسب با ذائقه و سلیقه ی شماست.به عنوان مثال ، ممکن است یک شب غذای ایتالیایی درست کنید ، شب دیگر غذای مکزیکی و سپس همبرگر مورد علاقه ی خود را امتحان کنید.

نکته: وقتی در یک رستوران شغل پیدا می کنید ، باید سریع غذا درست کنید تا مطابق با خواسته های مشتری باشید. با تمرین ، پخت و پز سریع آسان تر می شود.

آموزش آشپزی حرفه ای

2. برای ایجاد دستورپخت های مخصوص خود باید روش های مختلفی را تست کنید.بخشی از لذت سرآشپز بودن تهیه غذاهای خاص خودتان است.پس از آشنایی با مواد معمول ، شروع به بازی با دستور العمل ها کنید تا بتوانید آن ها را به دستورالعمل های اختصاصی خود تبدیل کنید.ریسک کنید تا بتوانید چیز کاملاً جدیدی خلق کنید!سعی کنید مواد را بدون دنبال کردن یک دستور مخلوط کنید.برخی از خلاقیت های شما موفقیت آمیز خواهد بود ، در حالی که برخی دیگر ممکن است غیرقابل مصرف باشند. این طبیعی است ، پس تسلیم نشوید!

3. از دیگران بخواهید نظرشان را در مورد غذاهایی که پخته اید بیان کنند.گرچه شنیدن انتقادات ترسناک و ناامید کننده است ، اما این بازخوردها می تواند به شما کمک کند تا به عنوان یک سرآشپز رشد کنید.تا جایی که می توانید برای مردم غذا درست کنید ، سپس از آنها بپرسید که چه چیزی را در غذاهای شما  دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند.اگر می توانید ، غذای خود را برای افرادی که از نوع آشپزی مورد علاقه شما استقبال می کنند سرو کنید.آنها می توانند نظر بهتری ارائه دهند. به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم شما از تهیه غذاهای هندی لذت می برید. از شخصی که غذای هندی را دوست دارد بازخورد بهتری دریافت خواهید کرد.

تکنیک های آشپزی

4. سایر آشپزها را تماشا کنید تا تکنیک های آنها را بیاموزید.می توانید از تماشای دیگران چیزهای زیادی یاد بگیرید.برای دیدن نحوه کار سایر آشپزها ، برنامه های آشپزی و آموزش های آنلاین را تماشا کنید.نگران کپی کردن روش شخصی برای انجام کاری نباشید.درست است که شما می خواهید سبک خود را داشته باشید! با این حال ، این امر به شما کمک می کند تا ببینید که چگونه مهارت های خاصی را انجام می دهند و چگونه با مواد اولیه خلاق می شوند.

5. برای ایجاد مهارت ها و رزومه کاری خود در یک رستوران شغل پیدا کنید.گرچه شروع کار به عنوان یک سرآشپز بسیار جالب است ، اما برای پیشرفت در نردبان شغلی زمان لازم استبا یک کار رستوران سطح پایین شروع کنید که به شما کمک می کند مهارت های مورد نیاز خود را یاد بگیرید.برای هر موقعیت شغلی ای که در رستوران های محلی می بینید اقدام کنید.اولین رستورانی که شما در آن مشغول به کار می شوید احتمالاً معتبر نخواهد بود ، اما همه ی افراد موفق ابتدا از پله های کوچک شروع می کنند.احتمالاً به عنوان یک آشپز خط کار خواهید کرد.این به شما کمک می کند مهارت های لازم برای بالا رفتن از پله های شغلی و در نهایت تبدیل شدن به یک سرآشپز را فرا بگیرید.

نکته: اگر قصد رفتن به مدرسه آشپزی را ندارید ، کار در رستوران بسیار مهم است. کار در آشپزخانه به شما کمک می کند ضمن ساختن رزومه ، مهارت های لازم برای سرآشپز شدن را نیز بیاموزید.

برای دریافت کارت مهارت آشپزی درجه 1 همین الان کلیک کنید !

قسمت دوم:

چگونه برای آشپز شدن آموزش ببینیم:

1. برای یک آموزش جامع در یک آموزشگاه فنی و حرفه ای ثبت نام کنید.حضور در یک دوره ی جامع آموزش آشپزی علاوه بر آموختن نکات حرفه ای به شما؛ می تواند در یافتن شغل هم کمک زیادی به شما بکند.بیشتر دوره های آشپزی آموزش گسترده ای را در زمینه تغذیه ، تکنیک های تهیه غذای بهداشتی ، قصابی ، تهیه شیرینی و سایر دانش پایه پخت و پز ارائه می دهند.درمورد دوره های  آشپزی تحقیق کنید، سپس رشته ی آشپزی مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید.ممکن است در مدت کوتاهی بتوانید از یک آموزشگاه فنی و حرفه ای گواهی هنرهای آشپزی کسب کنید.اگر فکر می کنید روزی می توانید رستوران خود را باز کنید به دنبال برنامه ای باشید که کلاس هایی در زمینه تجارت ، مدیریت و منابع انسانی ارائه دهد.

2. اگر قصد دارید یک آشپز خودآموز باشید ، در خانه آموزش ببینید.در حالی که رفتن به یک مدرسه آشپزی به شما کمک می کند مهارت های مورد نیاز خود را بیاموزید ، ممکن است آموزش آشپزی بصورت خود آموز نیز برایتان کارساز باشد.آشپزی را هر روز در آشپزخانه خود تمرین کنید.برای تمرین بیشتر وعده های غذایی را برای خانواده خود بپزید یا با برگزاری مهمانی های کوچک مهارت آشپزی خود را افزایش دهید.از منطقه امن خود بیرون بیایید تا به شما در یادگیری مهارت های مورد نیاز کمک کند.اگر افراد دستور پخت غذاها را از شما می پرسند، داوطلبانه در مهمانی ها غذا درست کنید.برای یادگیری مهارت های جدید از آموزش های آنلاین و کتاب های آشپزی استفاده کنید.

فوت وفن آشپزی

3. با  ساختن رزومه خود، در رستوران کارآموزی پیدا کنید.در حالی که کارآموزی خیلی چنگی به دل نمی زند، اما می تواند درهایی را برای شغل مورد نظر شما باز کند.برای درخواست کارآموزی های موجود با رستوران های محلی تماس بگیرید.اگر نمی توانید پیدا کنید ، از یک سرآشپز محلی یا صاحب رستوران سوال کنید که آیا شما را بعنوان یک کارآموز کوتاه مدت قبول می کند یا نه.در این مدت ، آشپز ، آشپز خانگی و آشپزهای خط را تماشا کنید تا مهارت های جدید یاد بگیرید.علاوه بر این ، تمام دستورالعمل هایی را که به شما می دهند دقیقاً دنبال کنید.برخی از مدارس هنرهای آشپزی با رستوران های محلی ارتباط برقرار می کنند که دوره های کارآموزی را برای دانشجویان ارائه می دهند.کارآموزی شما احتمالاً بدون دریافت حقوق خواهد بود. با این حال ، مانند یک کار عادی با آن رفتار کنید تا در صورت درخواست شغل بتوانید مرجع خوبی دریافت کنید.

4. اگر در یک منطقه خاص سکونت، گواهینامه آشپزی دریافت کنید.معمولاً برای سرآشپز نیاز به هیچگونه گواهی ندارید.با این حال ، اگر دارای تخصصی باشید که قصد دارید آن را دنبال کنید ، ممکن است راحت تر انتخاب شوید.اگر در منطقه خاصی آموزش دیده اید ، برای تقویت رزومه خود در یک آزمون صدور گواهینامه فنی و حرفه ای شرکت کنید.به عنوان مثال ، شما ممکن است به عنوان یک آشپز استاد شیرینی فروشی ، یک دکوراتور یا یک آشپز غذاهای سنتی مدرک معتبر دریافت کنید.

نکات آشپزی حرفه ای

قسمت سوم:

چگونه می توان مسیر خود را در آشپزی ادامه داد؟

1. برای موقعیت های شغلی در  آشپزخانه های سطح پایین در رستوران های محلی درخواست دهید. برای شروع به کار در این رستوران ها، درخواست نامه و رزومه خود را برای آنها ارسال کنید. چندین رستوران را بطور همزمان دنبال کنید تا شانس شما برای یافتن کار بیشتر شود.شما ممکن است به عنوان دستیار آشپزخانه یا شخصی که پیش غذا ، سوپ و غذاهای سرد آماده می کند شروع به کار کنید.مرحله بعدی آشپزی خطی و سپس موقعیتی است که در آن مستقیما زیرنظر سرآشپز کار خواهید کرد.سرانجام ، شما ممکن است سرآشپز یک رستوران شوید.اگر قبلاً در آشپزخانه کار کرده باشید ، احتمالاً می توانید کار بهتری نسبت به شخصی که تازه کار خود را شروع کرده است بدست آورید.

برای دریافت مدرک آشپزی درجه 2 فنی و حرفه ای همین الان کلیک کنید !

2. شبکه سازی برای ایجاد ارتباط با سرآشپزها و صاحبان رستوران دیگر.ارتباطات ممکن است به شما کمک کند سریعتر از نردبان شغلی بالا بروید.با سایر آشپزها صحبت کنید ، با صاحبان رستوران ها ملاقات کنید و در رویدادهای صنعتی شرکت کنید تا با دیگران در زمینه کاری خود تعامل داشته باشید.این به شما کمک می کند با افرادی که ممکن است به حرفه شما کمک کنند روابط برقرار کنید.در مراسم هایی که غذا سرو می شود، درخواست بدهید که با آشپز صحبت کنید.در هنگام آموزش با افرادی که ملاقات می کنید صحبت کنید.

3. برای ایجاد مهارت های خود و کسب موقعیت های بهتر ، در رستوران های مختلفی کار کنید.انتظار نداشته باشید که تمام عمر حرفه ای خود را در همان رستوران بگذرانید.در عوض ، برای ادامه صعود در نردبان شغلی ، احتمالاً باید رستوران محل کارتان را عوض کنید.مراقب موقعیت های جدید باشید و برای مشاغلی درخواست دهید که به شما کمک می کنند به هدف خود برسید و یک سرآشپز شوید.به عنوان مثال ، اگر در حال حاضر به عنوان آشپز خط مشغول به کار هستید ، برای مشاغل آشپزخانه دیگر در رستوران های محلی درخواست دهید.

تکنیک های آشپزی حرفه ای

نکته: ممکن است تصمیم بگیرید که رستوران خود را افتتاح کنید. با این وجود به خاطر داشته باشید که این امر مستلزم داشتن مهارت های شغلی است.

4. برای یادگیری مهارت های سرآشپزی به عنوان یک آشپز sous کار کنید.یک آشپز sous مستقیماً زیر نظر یک سر آشپز کار می کند واین کار به او کمک می کند مهارت ها و رزومه خود را تقویت کند.بعد از اینکه یک آشپز خطی شدید ، به دنبال شغل آشپز sous باشید. برنامه ریزی کنید که حداقل 1-3 سال در این موقعیت کار کنید قبل از اینکه به موقعیت سرآشپز برسید.معمولاً دانش و مهارت لازم برای سرآشپز بودن را هنگام گرفتن جایگاه آشپز sous خواهید داشت.با این حال ، ممکن است هنوز تجربه مدیریت آشپزخانه و سطح تخصصی را نداشته باشید که یک سرآشپز دارد.

نمونه سوالات فست فود فنی و حرفه ای همین الان کلیک کنید !

5. بعد ار اینکه به مقام آشپز sous رسیدید به دنبال فرصت هایی باشید که بتوانید سرآشپز بشوید.وقتی رستورانی تاسیس شد با مدیر رستوران یا مسئول استخدام تماس بگیرید، رزومه ی خود را برای آنها ارسال کنید و کار خود به عنوان یک سرآشپز را به آنها پیشنهاد دهید.ممکن است چندین سال طول بکشد تا شما بتوانید سرآشپز بشوید ولی مطمئن باشید هیچ تلاشی بی نتیجه نخواهد بود.

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )