آشنایی با انواع سبک های عکاسی

10 نوع ژانر عکاسی


به کدام نوع عکاسی تسلط داشته باشم؟ این احتمالاً چالش برانگیزترین تصمیمی است که باید در زمان شروع فعالیت خود در زمینه عکاسی بگیرید.وقتی به همه سوژه های مختلفی که برای ثبت وجود دارد و همه روشهای مختلف ایجاد تصویر فکر می کنید ، زمینه های عکاسی واقعاً پویا و متنوع هستند.ضروری است که قبل از انتخاب شغل مورد علاقه خود ، انواع مختلف عکاسی را درک کنید.

نمونه سوالات عکاس دیجیتال فنی و حرفه ای - همین الان ویدیو ببین !

در این مقاله ده نوع ژانر محبوب عکاسی را جمع آوری کرده ایم.البته ، این لیست همه جانبه نیست ، زیرا مشاغل وزمینه های بسیار زیادی در عکاسی وجود دارد..و همچنین مشاغل زیادی نیز وجود دارد که ارتباط مستقیمی با عکاسی ندارند که به درک تکنیک عکاسی ، خلاقیت و مهارت های خوب ترکیب بندی نیاز دارند.چنین مشاغلی نیاز دارد که هنگام عکسبرداری به جزئیات توجه زیادی شود.افراد حرفه ای در سراسر جهان در حال اتصال به شبکه های اجتماعی و ایجاد عکس برای مستند کردن سبک کار خود هستند.

عکاسی دیجیتال _ حرفه ای عکاسی کنید

انواع ژانرهای عکاسی که می توانید دنبال کنید:

عکاسی عروسی :


اولین نوع شغل عکاسی شامل عروسی و مراسم است. بسیاری از افراد تمام زندگی خود را می گذرانند و فقط یکبار هزینه عکاسی حرفه ای را پرداخت می کنند ، اما تقریباً همه برای عروسی خود عکاس استخدام می کنند.به عنوان یک شغل ، یک عکاس حرفه ای عروسی بودن شامل ترکیبی هیجان انگیز از عکاسی پرتره و رویداد در طیف گسترده ای از تنظیمات و گروه ها است.عکاسی از عروسی بسیار فشرده است ، و در اولین تلاش بهترین نتیجه را می گیرد و در بعضی شرایط واقعاً فرصت دوم را کسب نمی کند.تأکید بر ثبت لحظه لحظه و ثبت تصاویر طبیعی و صریح است که خانواده برای یک عمر ارزش آن را حفظ می کنند.

همین الان مدرک عکاسی دیجیتال خود را دریافت نمایید 

عکاسان عروسی باید سریع پا بایستند ، در هنگام حوادث حرکت کنند و اجناس قابل توجهی در فروش و خدمات مشتری در مشاغل آنها وجود دارد.آنها همچنین باید اجتماعی و صبور باشند ، برای پذیرایی و رقص نور کم در یک روز آفتابی و در فضای بسته آماده عکسبرداری باشند.زوجین برای عکسبرداری و تنظیمات از عکاس انتظار دارند که با آنها آموزش دهد، بنابراین عکاس باید اعتماد به نفس داشته باشد و با عروس و داماد ارتباط خوبی برقرار کند.عکاسان بزرگ عروسی کسانی هستند که شغل خود را دوست دارند.

انواع عکاسی سبک های جدید
بسیاری از عکاسان مبتدی ، که در تلاشند خود را تثبیت کنند ، شروع به عکاسی از عروسی می کنند زیرا ، همانطور که آنها می گویند ، "پول در عکاسی عروسی است." اما اگر قلب عکاس در کار آنها نباشد ، این طرز فکر در نهایت به یک مدل تجاری ناامید کننده منجر می شود.

 عکاسی از رویداد


در همین راستا ، عکاسی از رویداد یک روش پویا و سریع است که می توانید با دوربین خود درآمد کسب کنید.خواه ضرب و شتم شما رویدادهای شرکتی باشد یا کنسرت های راک وحشی و دیوانه ، عکاسان این رویداد در تنظیمات مختلف کار می کنند.سبک های عکاسی از رویدادها غالباً ترکیبی از کار مستند عکاسی روزنامه نگار و پرتره است. برخی از سازمان ها از عکسهای مراسم خود برای تبلیغات استفاده می کنند ، در حالی که برخی دیگر از عکسهای مهمانی به عنوان یادگاری یا یادگار استفاده می کنند.

فن اپ ، عصری نوین در آموزش و مهارت آموزی آنلاین

عکاسی پرتره


پرتره یکی از رایج ترین انواع عکاس است که وقتی گزینه های شغلی را در نظر می گیریم ، به آن فکر می کنیم.انواع عکاسی که می تواند در پرتره ها گنجانده شود حیرت انگیز است.مشتریان خرده فروشی برای هر مرحله از زندگی به دنبال عکاسان پرتره هستند:مادران و نوزادان ، عکس های مدرسه ، عکس های سالمندان و عکس های خانوادگی عمومی.پرتره شرکتی نیز معمولاً مورد نیاز است زیرا کارمندان عکسهای خود را برای وب سایت ها و مطالب تبلیغاتی به روز می کنند.علاوه بر این ، مدلهای مشتاق و حرفه ای دائماً به نمونه کارهای به روز شده با کاتالوگ عکسهای فعلی برای بازاریابی خود برای آژانسها و مشاغل نیاز دارند.

انواع ژانر های عکاسی

عکاسی پرتره مکانی عالی برای شروع به عنوان یک عکاس است. ایجاد یک نمونه عالی از عکس های با کیفیت می تواند منجر به تجارت بیشتر شود. این اغلب می تواند منجر به کار بیشتر برای خانواده ها و عروسی شود زیرا بازاریابی دهان به دهان جادوی خود را می کند. همچنین می تواند منجر به برگزاری نمایشگاه های مد و عکاسی از محصولات شود.

 عکاسی از محصول


خاص تر از کار در تبلیغات ، عکاسی از محصول یک تخصص عالی است.به تمام محصولاتی که اخیراً برای آنها خرید کرده اید فکر کنید: همه چیز باید عکسبرداری شود.این عکس ها برای کاتالوگ های آنلاین و چاپی و همچنین برچسب ها و بسته بندی ها استفاده می شوند. بیشتر عکاسی از محصولات مبتنی بر استودیو است و با کنترل دقیق پس زمینه ، سایه ها و نورپردازی انجام می شود.اجاره استودیو می تواند نسبتاً گران باشد ، بنابراین در نظر بگیرید با بودجه ای یک آتلیه عکاسی در منزل بسازید.

عکاسی از محصول زمینه های زیادی را پوشش می دهد. عکاسی از مواد غذایی یک مکان تخصصی است و رستوران ها باید غذاهای خود را تبلیغ کنند و منوی خود را ایجاد کنند.جواهرات یکی دیگر از انواع مورد علاقه عکاسی از محصولات است زیرا این امر به تعادل مناسب نور و آماده سازی نیاز دارد. در حالی که برخی از عکاسی های محصول ممکن است شامل مدل ها باشد ، بارها شما در یک استودیو به صورت انفرادی مشغول عکسبرداری از عکس های بی جان از اشیای کوچک هستید.

ژست های عکاسی


 عکاسی از هنرهای زیبا

از بین انواع عکاسی ، این یکی عکاسی بدون قانون است. عکاسان هنرهای زیبا هنر را خلق می کنند.آنها کارهای خود را در گالری ها و نمایش های هنری به نمایش می گذارند و به طور کلی ، یک محصول چاپی قاب دار و تمام شده را به مشتریان خود می فروشند.عکاسی با هنرهای زیبا می تواند از هر موضوعی برخوردار باشد ، اما هنرمندان منظره و پرتره احتمالاً رایج ترین آنها هستند. تصاویر هنری زیبا مربوط به گرفتن پاسخ های احساسی و برقراری ارتباط با مخاطب است.

سبک های عکاسی

عکاسی مد


عکاسی مد یکی از جذاب ترین و دشوارتر ورود به کارهای عکاسی است.از عکس های برتر مجلات برتر مد گرفته تا مستندترین سبک ها و روندها در باند ، عکاسان مد در مناطق طراحی نیویورک ، پاریس و میلان کار می کنند. ساقه های باند فرودگاه به عنصری از عکاسی مستند احتیاج دارند ، در حالی که ساقه های بر اساس موقعیت مکانی ، کار یک به یک با مدل را می طلبند.شلیک کاتالوگ و مجله نیز ممکن است در مکان ، از سواحل گرمسیری گرفته تا مترو رخ دهد. در این سبک عکاسی پر زرق و برق ، ظاهر عکس همه چیز است. نور باید کامل باشد.

برای عکاسی چه چیزی لازم داریم

این شغلی است که بر روی مدل نیز متمرکز شده است ، بنابراین بیشتر وقت عکاسان صرف نظر دادن و کارگردانی مدل ها و صحنه ها می شود تا ظاهر مورد نظر از انتشارات را بدست آورد.ساقه های مد کاملاً مربوط به کار گروهی است و توسط گروهی از افراد انجام می شود.عکاس فقط یک چرخ دنده است. آرایشگران ، متخصصان کمد لباس ، آرایشگران ، مدیران هنری و دیگران تیمی را تشکیل می دهند که فیلمبرداری را در مسیر مناسب نگه می دارد و جادو را تحقق می بخشد.ما لیستی از 17 وب سایت عالی نمونه کارها را که در Pixpa ساخته شده اند گرد آورده ایم. اگر می خواهید نمونه کارهای خود را بسازید ، نگاهی به آنها بیندازید و از آنها الهام بگیرید.

عکاسی ویژه

 عکاسی معماری

در حالی که بسیاری عکس گرفتن از ساختمان ها را یک سرگرمی سرگرم کننده می دانند ، بسیاری از عکاسان متخصص از آن شغل می گیرند.این عکاسان که توسط آژانس های معماری کار می کنند یا به عنوان فریلنسر کار می کنند ، ماهیت ساختمان ها را از ابتدا تا انتها ثبت می کنند.جزئیات گرفته شده شامل فضای داخلی و داخلی و جزئیات ظریف است که طراحی ساختمان را منحصر به فرد می کند. عکاسی معماری به حداقل تکنیک ها و تجهیزات خاص نیاز دارد تا مشکلات تحریف و چشم انداز را که در بسیاری از زوایای ساختمان آشکار می شود ، به حداقل برساند.

سبک های ویژه عکاسی

زیرمجموعه عکاسی از املاک و مستغلات است. معاملات مسکن همیشه به عکس های عالی نیاز دارند ، به خصوص در بازار امروز که بسیاری از مشتریان قبل از تصمیم به دیدن آنها ، بسیاری از املاک را بصورت آنلاین مشاهده می کنند. درست گرفتن تصاویر معماری با کیفیت دشوار است و مسکن ها هزینه عکس های حرفه ای را به ویژه در بازارهای سطح بالا پرداخت می کنند.

عکاسی سفر


آیا عاشق سفر هستید؟ آیا دوست دارید بابت آن پول دریافت کنید؟ چه کسی نمی کند؟ عکاسی از مسافرت به شما امکان می دهد در حالی که از دوربین در تنظیمات پویا لذت می برید ، این کار را انجام دهید.عکاسی مسافرتی انواع مختلفی از عکاسی را با هم ترکیب می کند.در یک سفر ممکن است بخواهید بر روی افراد و سبک زندگی موجود در یک مکان تمرکز کنید و در عین حال مناظر و دنیای طبیعی را که در آن واقع شده است نیز ثبت کنید. جزئیات ماکرو و عکاسی از حیات وحش نیز ممکن است گنجانده شود.چه در سواحل بالی و چه در زمین های یخی آنتارتیکا ، وظیفه یک عکاس سفر این است که مخاطبان خود را بدون نیاز به ترک خانه به آن مکان منتقل کند.

عکاسی حرفه ای

تبلیغات یا عکاسی از سبک زندگی


به هر کجا که می رویم با عکسبرداری احاطه شده ایم. عکاسی روی بیلبوردها ، تابلوهای خیابان ، تبلیغات مجله ، حتی در جیب ما در تلفن های هوشمندمان است.عکاسی فریبنده دنیای تبلیغات را تیک می زند و هرگز تقاضای عکاسی بیش از آنچه در حال حاضر بوده است نبوده است.عکاسی تبلیغاتی می تواند شامل موضوعات مختلفی مانند عکاسی خیابانی ، عکاسی از سبک زندگی ، عکاسی از مد ، یا عکاسی از محصول باشد.عکاسان تبلیغاتی می توانند به عنوان فریلنسر کار کنند ، تصاویر را به صورت پروژه به پروژه بفروشند یا ممکن است مستقیماً برای آژانس های تبلیغاتی بزرگ کار کنند.در هر صورت ، این یک زمینه پویا است که ممکن است شما یک روز برای یک کمپین تبلیغات چاپی عکس بگیرید و روز دیگر ، همیشه با موضوع جدید ، از تبلیغات اینترنتی عکس بگیرید.

مدل های ویژه عکاسی

 عکاسی خبری


اعم از مناطق جنگی ، تجمعات سیاسی ، بلایای طبیعی یا جشن های جامعه ، خبرنگاران عکاسی اخبار فوری را پوشش می دهند.روزنامه ها ، مجلات و نشریات آنلاین برای کمک به بیان داستان های خود به عکسهای عکاسی نیاز دارند. عکاسی خبری یکی از انواع مستند عکاسی است و هدف یک عکاس خبری ثبت وقایع در هنگام وقوع است.گرچه ممکن است برخی از تصاویر پرتره وجود داشته باشد ، اما بیشتر کارها با صراحت و تا حد ممکن بدون سر و کار انجام می شود. این عکس ها حکایت از وقایعی است که در سراسر جهان اتفاق می افتد.

 

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )