فتوشاپ ازکجا شروع کنم[چگونه فتوشاپ یاد بگیرم]

فتوشاپ چیست؟

Adobe Photoshop یک نرم افزار برای ویرایش تصویر و روتوش عکس برای استفاده در رایانه های ویندوز یا MacOS است. فتوشاپ توانایی ایجاد ، بهبود یا ویرایش تصاویر ، آثار هنری و عکس ها را به کاربران ارائه می دهد.تغییر پس زمینه ، شبیه سازی یک نقاشی در زندگی واقعی یا ایجاد یک نمای جایگزین از جهان ، همه با Adobe Photoshop امکان پذیر است.این پرکاربردترین ابزار نرم افزاری برای ویرایش عکس ، دستکاری تصویر و روتوش برای چندین فرمت فایل تصویری و ویدئویی است.

دریافت مدرک فتوشاپ از فنی و حرفه ای همین الان کلیک کنید .

ابزارهای موجود در فتوشاپ امکان ویرایش تصاویر مجزا و همچنین دسته های بزرگ عکس را فراهم می کند. نسخه های مختلفی از فتوشاپ وجود دارد از جمله Photoshop CC ، Photoshop Elements ، Photoshop Lightroom و Photoshop Express ، نسخه ای از Photoshop برای iOS با ویژگی های کمتر.Adobe Photoshop به صورت اشتراکی شامل Lightroom فتوشاپ است و به عنوان بخشی از اشتراک بزرگتر Creative Cloud به تنهایی در دسترس است.

فتوشاپ ترفند های ناب

فتوشاپ چگونه استفاده می شود؟

Adobe Photoshop ابزاری مهم برای طراحان ، توسعه دهندگان وب ، گرافیست ها ، عکاسان و متخصصان خلاق است و به طور گسترده ای برای ویرایش تصویر ، روتوش ، ایجاد ترکیبات تصویر ، ماکت های وب سایت و افزودن تأثیرات استفاده می شود.تصاویر دیجیتال یا اسکن شده را می توان برای استفاده بصورت آنلاین یا چاپی ویرایش کرد. طرح بندی وب سایت ها را نیز می توان در فتوشاپ ایجاد کرد. طرح های گرافیستان قبل از اینکه وبسایت به مرحله ی کد نویسی برود نهایی می شود تا همه ی جزئیات مشخص شود و هنگام کد نویسی به مشکلی برخورد نکنند.

آموزش فتوشاپ و ترفند های آن

Photoshop CC چیست؟

Adobe Photoshop CC نسخه Creative Cloud فتوشاپ است که با اشتراک در دسترس است. این نسخه در سطح حرفه ای محصولات خانواده فتوشاپ در نظر گرفته شده است.Photoshop CC همراه باPhotoshop Lightroom یا به عنوان بخشی از اشتراک Creative Cloud بزرگتر در دسترس است. Photoshop CC یک نرم افزار تصویربرداری پیشرفته است که توسط طراحان ، متخصصان وب ،ویراستاران فیلم و عکاسان برای تغییر یا دستکاری تصاویر دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرد.فتوشاپ در درجه اول برای ویرایش تصاویر دو بعدی استفاده می شود ، اگرچه برخی از قابلیت های ویرایش تصویر سه بعدی را ارائه می دهد. فتوشاپ شامل قابلیت تجزیه و تحلیل تصویر است و می تواند برای تهیه تصاویر برای استفاده بصورت آنلاین یا چاپی مورد استفاده قرار گیرد.

دریافت و کسب کارت مهارت فنی حرفه ای با شرکت درآزمون های آنلاین ورایگان فن اپ - همین الان کلیک کنید !

Adobe Photoshop Elements چیست؟

نسخه ای در سطح مصرف کننده از خانواده محصولات فتوشاپ است. Photoshop Elements شامل بسیاری از توانایی های حرفه ای است که در Adobe Photoshop CC یافت می شود ، با این وجود گزینه های ساده تری با در نظر گرفتن یک کاربر سطح پایین ارائه می شود.به طور خاص ، برای عکاسان آماتور و علاقه مندان به عکاسی دیجیتال طراحی شده است. Photoshop Elements با استفاده از همان فناوری تصویربرداری دیجیتال هسته اصلی Photoshop CC ساخته شده است. قابلیت های معمول استفاده شده از عناصر فتوشاپ عبارتند از:

•   دستکاری رنگ تصویر

•    برش تصاویر

•    ترمیم نقص ، مانند گرد و غبار روی لنز یا قرمزی چشم.

•    نقاشی روی تصویر با قلم یا مداد.

•     افزودن متن به تصاویر.

•     حذف افراد یا اشیا درون یک تصویر.

•     سازماندهی عکس ها برای دسترسی سریع

•     انتشار تصاویر بصورت آنلاین یا ارسال از طریق ایمیل.

آشنایی با انواع فتوشاپ

فتوشاپ لایت روم چیست؟

فتوشاپ لایت روم بخشی از خانواده محصولات فتوشاپ است و در درجه اول توسط عکاسان برای پردازش دسته ای حجم زیادی از تصاویر استفاده می شود. Lightroom توانایی ایجاد و ذخیره پیش تنظیمات تصویری را دارد که می تواند همزمان روی دسته بزرگی از عکس ها اعمال شود.این همچنین دارای ابزار تصویربرداری غیر مخرب است. به طوری که پرونده های اصلی دست نخورده باقی بمانند. Lightroom توانایی ویرایش فایل های RAW را دارد. تعادل نور و قرار گرفتن در معرض سفید را می توان در یک فایل RAW دستکاری یا تنظیم کرد. با این حال ، فتوشاپ لایت روم بسیاری از ویژگی های عملکردی یا توابع Adobe Photoshop CC یا Adobe Photoshop Elements را ندارد و از رابط متفاوتی استفاده می کند.

آموزش انواع فتوشاپ و سبک و روش های آن

نحوه یادگیری فتوشاپ

روش های مختلفی برای یادگیری Adobe Photoshop وجود دارد. شرکت در کلاس های فتوشاپ ، کلاس های آنلاین زنده فتوشاپ ، یادگیری از طریق آموزش های آنلاین فتوشاپ و کتاب های فتوشاپ از روش های معروف است.کلاس ها برای کمک به دانش آموزان طراحی شده اند تا هم از فعالیت های یادگیری گروهی و هم از آموزش های یک به یک بهره مند شوند. یادگیری در کلاس همچنین از مزایای کمک به دانش آموزان برای غلبه بر چالش ها یا موانع از طریق آموزش هدایت شده است.این فرصت های یادگیری به ویژه هنگام انتشار ویژگی ها یا ابزارهای جدید بسیار مفید هستند..آموزش Adobe Photoshop با یک مربی آنلاین راه حل ایده آلی برای دانش آموزان با برنامه های شلوغ است که قادر به رفتن به کلاس نیستند. کلاس های آنلاین رویکرد عملی برای یادگیری ارائه می دهند که می تواند به ویژه برای مبتدیان مفید باشد.

ترفند های فتوشاپ ناب

آن ها می توانند به کاربران برای اولین بار کمک کنند تا از همه ویژگی ها و ابزارهای Adobe Photoshop استفاده کنند. از یادگیری نحوه ایجاد مسیرها تا درک اینکه کدام قالب فایل باید انتخاب شود ، مدرسان آنلاین می توانند به مبتدیان کمک کنند تا به سرعت به متخصصان فتوشاپ تبدیل شوند.سرانجام ، می توان از آموزشهای آنلاین ، مانند مواردی که در فیلم ها ، متون دیجیتال ، تجارب هدایت شده یا صفحات متداول استفاده می شود ، برای یادگیری Adobe Photoshop با سرعت شخصی استفاده کرد.یادگیری Adobe Photoshop از طریق آموزش های آنلاین و تجارب خود هدایت شده گزینه ایده آل برای دانش آموزانی است که از طریق شهود خود از قرار گرفتن در چالش ها لذت می برند. این ابزارها به ویژه برای دانش آموزانی که می خواهند از طریق آزمون و خطا یاد بگیرند و همچنین افرادی که از طریق رویکرد عملی بهترین چیزها را می آموزند بسیار مفید است.سازمان ها ، گروه ها و افراد با نیازهای خاص نیز می توانند از آموزش خصوصی فتوشاپ که می تواند در محل یا خارج از سایت رخ دهد ، بهره مند شوند. چنین آموزش خصوصی می تواند بر یادگیری جنبه های خاص فتوشاپ متمرکز باشد.

آشنایی با انواع فتوشاپ و کاربرد آن

فتوشاپ یکی از پرکاربردترین بسته های نرم افزاری در جهان است. تصور جهان بدون فتوشاپ دشوار است. فتوشاپ یکی از ابزارهای قابل توجه ویرایش تصویر است که از آن در فیلم های محبوب هالیوود گرفته تا الگوهای رفتاری اینترنتی استفاده شده است.با وجود اینکه فتوشاپ بسیار قدرتمند است ، می تواند کمی ترسناک هم باشد. Adobe کار بسیار خوبی را انجام داده است که این نرم افزار را برای تازه واردان قابل دسترسی تر می کند ، اما هنوز هم یک برنامه پیچیده محسوب می شود. خوشبختانه برای یادگیری نحوه استفاده از فتوشاپ نیازی نیست که یک طراح گرافیک حرفه ای یا یک متخصص بازاریابی دیجیتال باشید.برای یادگیری فتوشاپ ، از این شش منبع رایگان استفاده کنید تا سفر خود را به تسلط بر فتوشاپ آغاز کنید.

فن اپ ، عصری نوین در آموزش و مهارت آموزی آنلاین

اصول اولیه را جستجو کنید - مواردی را که قطعاً در نظر گرفته شده است - و حتی تکنیک های پیشرفته دستکاری تصویر را به صورت رایگان (یا بسیار ارزان) بیاموزید. آموزش های رایگان و ارزان فتوشاپ شامل موارد زیر است:

1.   Adobe

2.    Tuts+

3.    Photoshop Cafe

4.    Lynda

5.    Digital Tutors

6.     Udemy

در اینجا کمی اطلاعات بیشتر در مورد هر منبع فتوشاپ آورده شده است.

منابع دریافت فتوشاپ و ترفند های خاص آن

منابع خارجی رایگان برای یادگیری نحوه استفاده از فتوشاپ:

1. منابع و آموزش های Adobe

هیچ کس بهتر از Adobe فتوشاپ را نمی شناسد ، بنابراین اولین ورودی شما باید منابع عالی یادگیری در سایت Adobe باشد.Adobe بر اساس سطح مهارت ، آموزش های خود را به دسته های مختلف تقسیم می کند. مبتدیان باید قبل از انتقال به بخش آموزش های متوسط ، با مروری بر آنچه فتوشاپ می تواند انجام دهد ، شروع کنند. در اینجا ، آموزش های کوتاه ویدیویی در مورد چگونگی استفاده از طیف وسیعی از پرکاربردترین ویژگی های فتوشاپ ، مانند پوشاندن ، اصلاح رنگ ، برش ، ابزارهای بردار و شکل و کار با لایه ها و سطوح را مشاهده خواهید کرد.وقتی طعم مجموعه ابزارهای گسترده Photoshop را چشیدید ، می توانید به آموزش های مبتنی بر پروژه بروید ، که از ابتدا تا انتها شما را در یک پروژه کامل راهنمایی می کنند.

آشنایی روش ها و سبک های جدید فتوشاپ

BONUS: اگر به دنبال یک مقدمه جذاب تر در فتوشاپ هستید ، این دوره مقدماتی رایگان 13 ساعته را بررسی کنید که شامل همه مواردی است که برای شروع باید بدانید.

2. Tuts +

منبع بعدی در لیست منابعی که می توانید یاد بگیرید چگونه از فتوشاپ به صورت رایگان استفاده کنید ، شبکه سایت های یادگیری Tuts + استاگرچه شبکه Tuts + محتوای برتر را با قیمت مناسب ارائه می دهد ، اما آموزش های رایگان آن بسیار زیاد است. Tuts + به جای تمرکز بر آموزش های طولانی تر ، مبتنی بر پروژه ، تمایل به ارائه دروس کوتاه تر و کوچک تر در مورد تکنیک های خاص دارد.Tuts + علاوه بر محتوای خود در موضوعاتی مانند برس ، اصلاح رنگ و تایپوگرافی ، چندین آموزش در زمینه اصول تصویربرداری دیجیتال مانند انواع فایل های تصویری و فشرده سازی، اطلاعات بسیار مفید برای تازه کارهای فتوشاپ ارائه می دهد.

آموزش نکات طلایی در فتوشاپ

3- Photoshop Cafe

کافه فتوشاپ یکی دیگر از منابع عالی آموزش رایگان است. اگرچه آن ها دامنه محصولاتشان را به شدت در سراسر سایت قیمت گذاری می کنند، اما هنوز هم تعداد زیادی آموزش مجانی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.اگرچه برخی از آموزش های کافه فتوشاپ مشابه موارد ارائه شده توسط سایت های دیگر است ، زبان ساده ای که کافه فتوشاپ در آموزش های خود برای مبتدیان استفاده می کند، برای شیرجه رفتن به سمت اسن سایت کافی است. کافه فتوشاپ همچنین راهنماهای تصویری برای موضوعات بسیار پیچیده مانند کانال های آلفا و خودکار کردن کارهای مشترک با استفاده از اقدامات را ارائه می دهد .

مراحل یادگیری فتوشاپ

منابع غیر رایگان برای یادگیری فتوشاپ:

4-lynda.com

آموزش های ویدئویی ارائه شده توسط Lynda.com از بهترین مواردی است که من تاکنون استفاده کرده ام و برای کاربرانی که می خواهند یادگیری فتوشاپ خود را جدی بگیرند ایده آل است.ویدئوهای Lynda.com توسط برخی از هنرمندان برجسته دیجیتال در جهان میزبانی می شود و شامل موضوعاتی کاملاً شگفت آور است.همانطور که از یکی از بهترین سایت های آموزشی در وب انتظار دارید ، Lynda.com طیف گسترده ای از آموزش های عمیق و مبتنی بر پروژه را ارائه می دهد ، و آن را به مکانی ایده آل برای ارتقا سطح مهارت های کاربران متوسط تبدیل می کند.این سایت همچنین طیف وسیعی از گزینه های اشتراک را ارائه می دهد که ارزان ترین آن ها فقط 25 دلار در ماه است. همچنین می توانید برای دسترسی به ویژگی هایی مانند پرونده های پروژه و مشاهده آفلاین ، هزینه بیشتری پرداخت کنید.

مراحل آموزشی فتوشاپ

5. Digital Tutors

اگر آماده تسلط بر برخی از پیشرفته ترین ابزارها و تکنیک های فتوشاپ هستید ، Digital Tutor بی نظیر است.Digital Tutor ها طیف باورنکردنی از آموزش ها را در مورد چگونگی استفاده بیشتر از فتوشاپ ارائه می دهد. از نقاشی دیجیتال گرفته تا هنر مفهومی ، موضوعات متنوعی که وجود دارد قابل توجه است.digital Tutor ها همچنین در آموزش هایی که چگونگی فتوشاپ می تواند فقط به عنوان یک ابزار در جریان کار خلاقانه گسترده تر ، تخصص داشته باشد. بسیاری از فیلم های سایت نشان می دهد که چگونه می توان از فتوشاپ در کنار بسته های نرم افزاری مانند After Effects استفاده کرد ، و نگاهی عمیق به چگونگی همه کاره بودن و ضروری بودن فتوشاپ می تواند برای متخصصان خلاق ارائه دهد.اشتراک ها از 29 دلار در ماه شروع می شود (که شامل دسترسی به کل کاتالوگ Digital Tutor ها با بیش از 2000 دوره) و همچنین ردیابی پیشرفت و فیلم های آموزشی جدید که روزانه اضافه می شوند.

مراحل یادگیری فتوشاپ

6-Udemy

Udemy دارای کلاس های آنلاین مختلفی برای فتوشاپ است ، اما مشهورترین آنها دوره Manfred Werner است.در مجموع 33 ساعت در 153 سخنرانی منفرد ، این یکی از جامع ترین دوره های فتوشاپ است که می توانید تقریباً در هر مکان برگزار کنید. هنگامی که برای گذراندن این دوره هزینه پرداخت کردید (که هزینه آن فقط 19 دلار است) ، به آن مادام العمر دسترسی خواهید داشت ، و آن را به یک منبع مرجع عالی تبدیل خواهید کرد.

 

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )