چگونه تندخوانی بیاموزیم ؟[تکنیک های تندخوانی]

تندخوانی چیست؟

به طور متوسط ، یک بزرگسال می تواند در هر دقیقه چیزی بین 200 تا 300 کلمه را بخواند.اما با مهارت تندخوانی ، شما می توانید بسیار سریعتر بخوانید - حدود 1500 کلمه در دقیقه. بله ، به نظر غیرممکن است ، اما واقعی است.برای درک چگونگی عملکرد این مهارت ، ابتدا باید بدانید که روند خواندن در مغز انسان چگونه اتفاق می افتد.

نمونه سوالات تند خوانی فنی و حرفه ای همراه با جواب - همین الان کلیک کنید !

روند خواندن:

اولین قدم این است که چشم ها به یک کلمه نگاه کنند. این "تثبیت" روی هر کلمه حدود 0.25 ثانیه طول می کشد.بعد ، شما شروع به حرکت دادن چشمان خود به سمت کلمه بعد می کنید. 0.1 ثانیه طول می کشد تا مغز از یک کلمه به کلمه دیگر منتقل شود. این فرآیند "ساکاد" نامیده می شود.معمولاً 5-4 کلمه را به صورت یکجا در ذهن خود وارد می کنید. بعد از تمام تثبیت ها و ساکاد ها ، مغز دوباره کل عبارت را مرور می کند تا معنی را پردازش کند. این کار حدود نیم ثانیه طول می کشد. در مجموع ، این بدان معناست که افراد بطور متوسط در هر دقیقه 200 تا 300 کلمه را می خوانند.

روش تند خوانی

سرعت بخشیدن به روند کار

با تند خوانی سرعت بخشیدن به این فرآیند حداقل 5 برابر می شود. از آنجا که دیگر نمی توان دوره ساکاد را کوتاه کرد ، سرعت خواندن بر گذر سریعتر تأکید دارد.برای تحقق این امر ، دانشمندان توصیه می کنند که خواننده از زیر آوازی فراتر رود: در واقع وقتی خوانندگان کلمه را در ذهن خود می گویند ، حتی هنگام بی صدا خواندن.اصولاً تندخوانی تکنیکی است که فقط به جای گفتن بی صدای کلمات را، آن ها را می بینید.این کار را با بی دقتی اشتباه نگیرید. هنگامی که یک خواننده متن را طوطی وار می خواند، از قسمت هایی که مغز آن ها غیر ضروری می داند ، عبور می کند. در این فرآیند ممکن است از اطلاعات مهم چشم پوشی کنید.

فن اپ ، عصری نوین در آموزش و مهارت آموزی آنلاین

چرا تندخوانی؟

تندخوانی نه تنها سریع است ، بلکه بسیار مفید و کارآمد نیز هست.این مهارت باعث صرفه جویی زیادی در وقت  می شود بدون اینکه اطلاعات را از بین ببرید.همچنین ، ثابت شده است که حافظه را بهبود می بخشد. عملکرد مغز در هنگام تندخوانی بهبود می یابد ، که به خواننده امکان می دهد اطلاعات بیشتری نسبت به قبل به یاد بیاورند.از آنجا که سرعت خواندن مغز را تثبیت می کند ، اطلاعات سریعتر و کارآمدتر پردازش می شوند.

تندخوانی

باور کنید یا نکنید ، این روش منجر به بهبود تمرکز نیز می شود. از آنجایی که مغز در هنگام سریع خواندن اطلاعات زیادی دریافت می کند ، حواس پرتی به مراتب کمتر می شود زیرا مغز فقط بر روی وظیفه فعلی تمرکز می کند.از آنجایی که مغز یک عضله است ، روند تندخوانی به عنوان یک تمرین عمل می کند. درست مثل بقیه عضلات ، مغز شما نیز برای تقویت نیاز به ورزش دارد.مغز متمرکز به معنای بهبود تفکر منطقی است. همانطور که مغز شما به دریافت و سازماندهی خیلی سریع اطلاعات زود عادت می کند ، روند تفکر شما سریعتر می شود. به محض این که مشکلی به سمت شما متوجه شود ، مغز شما به سرعت اطلاعات را در کنار هم قرار می دهد،در نتیجه شما قادر خواهید بود اطلاعات ذخیره شده را بازیابی کنید ، همبستگی ها را کشف کنید و راه حل های جدیدی ارائه دهید ، همه این ها در عرض چند اتفاق می افتد.

روش تندخوانی

تند خوانی و نقش آن در موفقیت:

تند خوانی و مطالعه ی سریع می تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت های زندگی داشته باشد.به عنوان مثال با مطالعه ی سریع و افزایش تمرکز می توان در آزمون های سرنوشت ساز زندگی به راحتی قبول شد و آینده ی بهتری ساخت.

کسب مدرک سرنوشت ساز فنی و حرفه ای:

گواهینامه یا مدارک رسمی سازمان فنی و حرفه ای نشان دهنده مهارت فرد در رشته مربوطه می باشد و در اصل ترجمه رسمی آن به همراه تائید دادگستری و وزارت امور خارجه، حکم یک سند بین المللی را خواهد داشت و فرد می تواند با ارائه ترجمه رسمی مدارک فنی حرفه ای، از مزایای احتمالی آن در هر کشوری بهره مند شود.

آموزش تند خوانی

از دیگر مزایای این مدرک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

•  جذب بهتر و سریع تر در بازار کار داخل و خارج کشور.

•  جایگزین مدارک دانشگاهی به عنوان مدرک معادل.

• امکان جذب سریع تر در شرکت ها و موسسات.

• امکان تدریس در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای.

در واقع همین اعتبار زیاد مدرک فنی و حرفه ای باعث شده است که مراکز اشتغال برای استخدام نیروی کار جدید مدرک فنی و حرفه ای درخواست کنند.از طرفی تمام جوانانی که جویای مهارت، دانش و شغل هستند به دلیل سهولت یادگیری در این سازمان، گرایش بسیاری نسبت به آن دارند.اما با وجود سهولت یادگیری، قبولی در آزمون های سازمان فنی و حرفه ای کار خیلی سهلی نیست و کارآموزان باید تسلط کاملی به مطالب آموزش داده شده در آموزشگاه های فنی و حرفه ای داشته باشند تا بتوانند در آزمون های سازمان قبول شده و مدرک بگیرند.

سبک های تند خوانی

برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای چه کار باید کرد؟

اگر قصد گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای در هر رشته ای را دارید می‌توانید در یکی از آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه‌ای ثبت‌نام کنید و پس از کسب مهارت های لازم برای آزمون های آن آماده شوید.برخی ازآموزشگاههای آزاد فنی و حرفه‌ای علاوه بر دوره‌های حضوری، دوره های آنلاین نیز برگزار می‌کنند.

چطور برای آزمون فنی و حرفه‌ای آماده شوم؟

برای قبولی در این آزمون حتماً باید تسلط کافی را داشته باشید زیرا این آزمون‌ها کاملاً جدی و رسمی است و هیچ‌گونه تخلف و دستکاری در آن امکان ندارد.بهتر است قبل از شرکت در آزمون با نوع سؤالات آن آشنا شوید و در آزمون های آزمایشی مانند آزمون های آزمایشی سایت فن اپ شرکت کنید تا مهارت های لازم را بدست آورید.

تندخوانی

فن اپ چیست؟

فن اپ یکی از پروژه های شرکت آرکا هوشمند پرداز است که باهدف بهبود سطح دانش و مهارت ورزی کارآموزان و دانش آموزان فنی وحرفه ای و نیز فراهم سازی بستری آموزشی درجهت تولید محتوا برای آموزشگاه ها ومربیان خبره فعالیت خود را در این حوزه آغاز نموده است.

خدمات فن اپ چیست؟

فن اپ در سه زمینه آموزشی و کمک آموزشی به هموطنان خدمت رسانی می کند:

1. ارائه نمونه سوالات و آزمون های آنلاین فنی و حرفه ای برای دانشجویان فنی و حرفه ای.

2. ایجاد دوره های آموزشی آنلاین به عنوان بزرگترین رسانه ی آموزش ها و دوره های آنلاین فنی و حرفه ای .

3. ایجاد بستر آموزشی کاملا آنلاین برای تمامی آموزشگاه های کشور در تمام زمینه های آموزشی.

روش های تند خوانی

نمونه سوالات و آزمون های آنلاین فن اپ:

مجموعه سوالاتی که در سایت فن اپ فراهم شده است همگی سوالات تستی همراه با جواب هستند که در قالب پکیج های مختلف گردآوری شده اند.محتوای سوالات همگی از آزمون های سازمان فنی و حرفه ای گردآوری شده و به جرات میتوان گفت پرتکرار ترین سوالات هر رشته را میتوانید در این پکیج ها ببینید.

این نمونه سوالات به شکل آزمون های اصلی سازمان فنی و حرفه ای طراحی شده اند که تعداد سوالات در هر آزمون 30 عدد است و زمانی که برای هر آزمون در نظر گرفته شده است نیز مشابه آزمون های اصلی و 30 دقیقه است.نکته مثبت بعدی آن است که پس از پایان هر آزمون قابلیت مشاهده ی جواب های صحیح وجود دارد و یک کارنامه در اختیار کاربر قرار می گیرد.از طرفی امکان شرکت چندین باره در هر آزمون به کاربران کمک میکند که در زمان های مختلف میزان پیشرفت و یادگیری خود را بسنجند.

سایت فن اپ جهت دسترسی راحت تر به نمونه سوالات در هر رشته، استاندارد های مختلف سازمان را به چهار خوشه ی خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر ، کشاورزی تقسیم بندی کرده است.در حال حاضر این سایت دارای بیش از 25 هزار نمونه سوال از بیش از 160 رشته ی مختلف سازمان فنی و حرفه ای است اما هر روز بر تعداد این رشته ها و نمونه سوالات مربوط به آن ها افزوده می شود.شایان ذکر است این مجموعه برای هر رشته و استانداردی که در سایت وجود دارد، تعدادی نمونه سوال رایگان قرار داده است که کاملا استاندارد و مشابه آزمون های اصلی می باشند.

تندخوانی-فن اپ

فواید شرکت در آزمون های سایت فن اپ :

شما با شرکت در هرسری از آزمون های فن اپ دانش و مهارت ورزی خود را ارتقا می دهید. تمامی سوالات سایت به صورت کاملا استاندارد و تمامی آزمون ها از سوالات پرتکرارسازمان فنی و حرفه ای بر گرفته شده است که با شرکت در آزمون های می توانید خود را بصورت رایگان آماده سازید.

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )