روش  و تکنیک خاص در زمینه عکاسی دیجیتال

از قانون یک سوم استفاده کنید :

این قانون به شما کمک می کند تا با استفاده از یکی از مهمترین قوانین ترکیب بندی ، تصاویری چشم نواز بگیرید.برای استفاده از قانون یک سوم ، چهار خط را تصور کنید ، دو خط افقی در امتداد تصویر و دو عمودی نه مربع مساوی ایجاد می کنند. برخی از تصاویر با نقطه کانونی در مربع مرکزی بهتر به نظر می رسند ، اما قرار دادن سوژه در خارج از مرکز در یکی از نقاط متقاطع خطوط خیالی ، اغلب باعث ایجاد یک عکس با زیبایی بیشتر می شود.وقتی عکسی با استفاده از قانون یک سوم ساخته می شود ، چشم ها در قاب سرگردان می شوند. معمولاً تصویری که با استفاده از قانون یک سوم تهیه شده است ، برای چشم خوشایندتر است.

نمونه سوالات عکاس دیجیتال فنی و حرفه ای | همین الان کلیک کنید !

ترفند های عکاسی | روش های جدید

از لرزش دوربین خودداری کنید :

لرزش یا تار شدن دوربین چیزی است که می تواند هر عکاسی را گرفتار کند و در اینجا راه هایی برای جلوگیری از آن آمده است.ابتدا باید نحوه صحیح نگه داشتن دوربین را بیاموزید. از هر دو دست ، یکی در اطراف بدن و دیگری در اطراف لنز استفاده کنید و دوربین را برای حمایت به بدن نزدیک کنید.همچنین ، برای عکاسی دستی ، مطمئن شوید که از سرعت شاتر مناسب با فاصله کانونی لنز خود استفاده می کنید. اگر سرعت شاتر شما بسیار پایین باشد ، هرگونه حرکت غیر عمدی دوربین باعث می شود که کل عکس شما تار شود.

از کجا بفهمیم دوربین عکاسی چند شات خورده

نکات کلیدی عکاسی

بنابراین ، به عنوان مثال ، اگر از لنز 100 میلی متری استفاده می کنید ، سرعت شاتر شما نباید کمتر از 1/100 ثانیه باشد.در صورت امکان از سه پایه یا تک پایه استفاده کنید.

استفاده از مثلث نوردهی را بیاموزید :

برای اینکه عکس های خود را به بهترین شکل نشان دهید ، باید بر سه اصل تسلط داشته باشید: دیافراگم ، سرعت شاتر و ISO.شما همچنین باید روابط بین این سه کنترل را درک کنید. هنگامی که یکی از آنها را تنظیم می کنید ، معمولاً باید حداقل یکی از آنها را در نظر بگیرید تا به نتایج دلخواه برسیداستفاده از حالت خودکار از این کنترل ها مراقبت می کند ، اما شما هزینه می کنید که عکس های شما آنطور که می خواهید ظاهر نشوند و اغلب ناامید کننده هستند.

از یک فیلتر پلاریزه استفاده کنید :

اگر فقط می توانید یک فیلتر برای لنز خود خریداری کنید ، آن را قطبی کننده کنید.نوع پلاریزر توصیه شده دایره ای است زیرا به دوربین شما اجازه می دهد از اندازه گیری TTL (از طریق لنز) مانند نوردهی خودکار استفاده کند.این فیلتر به کاهش بازتاب از آب و همچنین فلز و شیشه کمک می کند. این رنگ آسمان و شاخ و برگ را بهبود می بخشد و به عکس های شما فاکتور WOW کمک می کند. با محافظت از لنز شما همه این کارها را انجام می دهد. هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید آن را برای تمام عکاسی خود روشن بگذارید.

برای عکاسی چه چیزهایی لازم است

موارد اساسی برای عکاسی 

ایجاد حس عمق :

زمان عکاسی از مناظر ، ایجاد حس عمق کمک می کند ، به عبارت دیگر ، بیننده را در آنجا احساس می کنم.از یک لنز واید برای نمایندگی پانوراما و دیافراگم کوچک f/16 یا کوچکتر استفاده کنید تا پیش زمینه و پس زمینه تیز باقی بماند. قرار دادن یک شی یا شخص در پیش زمینه برای ایجاد حس مقدس کمک می کند و به فاصله آن تأکید می کند.در صورت امکان از سه پایه استفاده کنید ، زیرا یک دیافراگم کوچک به طور کلی به سرعت شستن نیاز به تری نیاز دارد.

از پس زمینه های ساده استفاده کنید :

رویکرد ساده معمولاً در عکاسی دیجیتال بهترین است و شما باید تصمیم بگیرید که چه چیزی باید در عکس باشد ، در حالی که هیچ چیز را که باعث حواس پرتی می شود در نظر نگیرید.در صورت امکان ، یک زمینه ساده انتخاب کنید - به عبارت دیگر ، رنگهای خنثی و الگوهای ساده. شما می خواهید چشم به نقطه کانونی تصویر کشیده شود نه یک تکه رنگ یا یک ساختمان عجیب در پس زمینه. این امر به ویژه در یک عکس که مدل خارج از مرکز قرار می گیرد بسیار مهم است.

برای عکاسی چه باید کرد

موارد لازم که قبل از عکاسی باید بدانیم

از فلش داخل ساختمان استفاده نکنید :

فلش می تواند خشن و غیر طبیعی به نظر برسد مخصوصاً برای پرتره های داخلی. بنابراین ، روشهای مختلفی وجود دارد که می توانید بدون نیاز به فلاش ، در داخل خانه عکس بگیرید.ابتدا ISO را بالا ببرید - معمولاً ISO 800 تا 1600 برای سرعت شاتر که می توانید انتخاب کنید تفاوت زیادی ایجاد می کند. از وسیع ترین دیافراگم ممکن استفاده کنید - به این ترتیب نور بیشتری به سنسور می رسد و یک پس زمینه تار زیبا خواهید داشت. استفاده از سه پایه یا I.S. لنز (تثبیت کننده تصویر) نیز راهی عالی برای جلوگیری از تار شدن است.اگر کاملاً باید از فلاش استفاده کنید ، سپس از یک فلاش با سر که می توانید بچرخانید استفاده کنید و نور را به زاویه به سقف نشان دهید.

ISO مناسب را انتخاب کنید :

تنظیمات ISO میزان حساسیت دوربین شما نسبت به نور و همچنین میزان ظرافت تصویر شما را تعیین می کند. ISO ای که انتخاب می کنیم بستگی به شرایط دارد - وقتی تاریک است باید ISO را به عدد بیشتری برسانیم ، از 400 تا 3200 چیزی بگویید زیرا این باعث می شود دوربین به نور حساس تر شود ، و سپس می توان از تار شدن جلوگیری کرد.

چند تا ژست عکاسی

ژست های خاص عکاسی

با سرعت شاتر آزمایش کنید :

برای ایجاد جلوه های جالب از بازی با سرعت شاتر نترسید.هنگام عکاسی در شب ، از سه پایه استفاده کنید و سعی کنید با سرعت شاتر 4 ثانیه عکاسی کنید. خواهید دید که حرکت جسم به همراه چند مسیر نوری ثبت می شود.اگر سرعت شاتر سریعتر مثلاً 1/250 ام ثانیه را انتخاب کنید ، مسیرها به اندازه طولانی یا روشن نخواهند بود. در عوض ، شما عمل را مسدود می کنید.سعی کنید از ترکیبات دیگر با اشیاء متحرک یا زمینه هایی مانند موج در ساحل ، ازدحام افراد در حال پیاده روی ، رفت و آمد اتومبیل ها با سرعت شاتر متفاوت استفاده کنید تا یا حرکت تار را ثبت کنید یا عکس های فوری که همه چیز را به موقع یخ می زند.

 

نتایج استفاده از تکنیک های مختلف مورد بحث ما البته ذهنی است. ما تعداد زیادی عکاس داریم که از این تکنیک ها استفاده می کنند و هرکدام متدولوژی خود را تدوین می کنند. این نتایج متمایز و متفاوتی را تولید می کند ، که بخشی از زیبایی هنر ماست.

سبک های عکاسی دیجیتال به روش جدید- فن اپ

عکاسی باروش های روز دنیا

پانوراما

عکاسی پانوراما نمونه دیگری از روشی است که با گذشت زمان سهولت استفاده از آن بسیار افزایش یافته است. آنچه زمانی در یک اتاق تاریک طولانی ، خسته کننده بود ، روی کاغذ عکس قوز می کرد ، چندین عکس را بریده و جدا می کرد ، اکنون به سادگی یک دکمه روی دوربین شما ساده است.عکسهای پانوراما به سادگی چندین عکس از یک صحنه واحد هستند که برای ایجاد یک تصویر پیوسته به هم چسبیده اند. حتی با یک لنز زاویه باز ، ما فقط می توانیم مقدار زیادی از یک صحنه خاص را ضبط کنیم. با گرفتن چندین عکس ، می توانیم عکس های بعدی را با هم ترکیب کرده و عکسی با میدان دید وسیع تری نسبت به حالت قبلی ایجاد کنیم.

عکاسی ماکرو

عکاسی ماکرو نسبت به سایر روش ها کمی بیشتر تجهیزات محور است ، به این معنی که در اکثر موارد نمی توانید با هر چیزی که به عنوان لنز پیش فرض خود دارید بیرون بروید و از نمای نزدیک عکس های عالی بگیرید. بهترین نتایج با داشتن تجهیزات مناسب ، اعم از لنز ، لوله یا حلقه معکوس به دست می آید. این بدان معنا نیست که شما باید ثروت اندکی را خرج کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. بسیاری از روش های عکاسی ماکرو را می توان با استفاده از تجهیزات ارزان قیمت انجام داد. به طور کلی چهار دسته از تجهیزات وجود دارد که به شما کمک می کند جزئیات کمی را که به دنبال آن هستید به تصویر بکشید.

نمونه سوالات عکاسی دیجیتال- دریافت مدرک عکاسی دیجیتال

کارت مهارت عکاسی دیجیتال - فن اپ

 

عکاسی هنر ، کاربرد و تمرین خلق تصاویر بادوام از طریق ثبت نور ، به صورت الکترونیکی با استفاده از حسگر تصویر ، یا شیمیایی با استفاده از مواد حساس به نور مانند فیلم عکاسی است. در بسیاری از زمینه های علم ، تولید (به عنوان مثال ، فوتولیتوگرافی) و تجارت و همچنین استفاده مستقیم تر از آن برای هنر ، تولید فیلم و فیلم ، اهداف تفریحی ، سرگرمی و ارتباطات جمعی استفاده می شود.

به طور معمول ، از لنز برای متمرکز کردن نور منعکس شده یا ساطع شده از اجسام به یک تصویر واقعی بر روی سطح حساس به نور در داخل دوربین در طول نوردهی به موقع استفاده می شود. با استفاده از سنسور تصویر الکترونیکی ، این یک بار الکتریکی در هر پیکسل ایجاد می کند ، که به صورت الکترونیکی پردازش شده و برای نمایش یا پردازش بعدی در یک فایل تصویر دیجیتال ذخیره می شود. نتیجه امولسیون عکاسی یک تصویر پنهان نامرئی است که بعداً بسته به هدف مواد عکاسی و روش پردازش ، از نظر شیمیایی به یک تصویر قابل مشاهده "منفی" یا "مثبت" تبدیل می شود. یک تصویر منفی روی فیلم به طور سنتی برای ایجاد یک عکس مثبت بر روی کاغذ ، معروف به چاپ ، با استفاده از بزرگنمایی یا چاپ تماس استفاده می شود.

 

منابع :

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Photography

https://photodoto.com/popular-photography-techniques/

https://www.exposureguide.com/top-10-digital-photography-tips/

 

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )