نحوه کاشی کاری: مراحل ، مواد و روش ها با توجه به اتاق ها

کاشی کاری حرفه ای است که نیاز به برنامه ریزی خوبی دارد ، اما ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا بهترین کار را انجام دهید. چه در حال کاشی کردن حمام کامل ، آشپزخانه به عقب ، کف دوش یا هر قسمت کوچکی که نیاز به مهارت بیشتری مانند شومینه دارد ، ما اینجا هستیم تا بهترین توصیه ها و اطلاعات را در مورد نحوه کاشی کاری که به شما کمک می کند ، به شما ارائه دهیم. به یک نتیجه عالی برسید .

نمونه سوالات معرق کار کاشی و سرامیک فنی و حرفه ای | همین الان کلیک کنید !

کاشی کاری سبک ها و متد های آن

در فن اپ ، ما همه موارد مهمی را که هنگام برنامه ریزی کاشی کاری و نحوه کاشی کاری باید به آن توجه کنید ، بررسی می کنیم. همه از آماده سازی سطح ، تا انواع ابزارهای مورد نیاز و روش های مختلف برای کاشی کاری کف ، دیوارها و سایر... 

مرحله 1: انتخاب مواد

کاشی یکی از متریالی است که هم در بازسازی آشپزخانه و هم در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.در سالهای اخیر ، محبوبیت آن در حقیقت به رشد خود ادامه داده است ، و به عنوان متریالی متداول در همه مناطق خانه تبدیل می شود. با توجه به پتانسیل صرفه جویی در هزینه و توانایی تجدید اتاق با رنگ ها ، الگوها یا بافت های زیبا. هنگام تصمیم گیری در مورد نوع کاشی مورد نظر شما ، اغلب می تواند تصمیم سختی باشد ، با مجموعه ای از مواد مختلف ، که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.همچنین مهم است که در مورد جایی که قصد دارید کاشی های خود را قرار دهید فکر کنید. اگر قصد دارید کاشی کاری راهرو یا آشپزخانه خود را انجام دهید ، اینها مناطقی هستند که راه رفتن زیادی دارند و بنابراین به مواد با دوام نیاز دارید.

مرحله 2: برش کاشی و سرامیک

هنگام برش کاشی ، بسته به مواد مورد نیاز برای برش ، باید از برش کاشی یا برش دستی یا برش برقی استفاده کنیدبه طور معمول ، از برش های دستی برای برش کاشی های سرامیکی و چینی استاندارد استفاده می شود. با برش های برقی که برای سنگ طبیعی استفاده می شود و کاشی های شدیدتر مانند پرسلن 20 میلی متری.

روش های کاشی کاری و سبک ها آن

روش های نوین کاشی کاری

مرحله 3: آماده سازی سطح

قبل از شروع ، مهم است که مطمئن شوید سطوحی که روی آنها کار می کنید تمیز ، خشک و مهمتر از همه صاف هستنداگر کاغذ دیواری را برای کاشی جایگزین می کنید ، ابتدا کاغذ دیواری را به گچ برگردانید. به یاد داشته باشید که هر گونه سوراخ یا شکافی را که پیدا کردید با یک پرکننده مناسب پر کنید ، سپس با پرایمر بپوشانید. پس از خشک شدن کامل ، آماده کاشی کاری هستید!

مرحله 4: چسب را مخلوط کنید

یکی از مهمترین بخشهای یادگیری نحوه کاشی موفقیت آمیز ، درست چسباندن ترکیب چسب است. این مهم است که بدانید چگونه چسب را به درستی مخلوط کنید تا به قوی ترین پیوند ممکن و یک نصب طولانی مدت برسید.

سبک های کاشی کاری - حرفه ای

روشهای حرفه ای کاشی کاری

ترکیب نامناسب چسب ممکن است مشکلاتی را در نصب شما ایجاد کند یا حتی کل پروژه را متوقف کند و باعث جدا شدن یا ناهموار شدن کاشی ها شود. وقتی نوبت به مخلوط کردن چسب شما می رسد ، بهترین توصیه این است که دستورالعمل هایی را که سازندگان روی کیسه قرار داده اند بخوانید. انواع مختلف و مارک های مختلف چسب وجود دارد که همه آنها دستورالعمل ها و اندازه گیری های متفاوتی برای دستیابی به قوام کامل برای چسب خود دارندهنگام مخلوط کردن ، چسب خود را مخلوط کنید تا به قوام غلیظی شبیه کره بادام زمینی برسیدشما می خواهید این مخلوط آنقدر ضخیم باشد که بدون افتادن زیاد روی دیوار اعمال شود. در حالی که هنوز به اندازه کافی قابل اجرا است که می توانید کاشی ها را پس از چسباندن به دیوار کمی دستکاری کنید.

مرحله 5: چسب را بمالید

هنگام استفاده از چسب ، حداقل 85٪ پوشش کلی زیر کاشی برای قرار دادن منطقه خشک (مانند کف خشک ، شومینه و غیره) و 95٪ پوشش در مناطق بیرونی و مرطوب (مانند دوش ، حمام) و غیره.).همچنین مهم است که هنگام یادگیری نحوه کاشی کردن ، هنگام استفاده از چسب ، آن را در خطوط مستقیم با ماله کاشی شانه کنید.استفاده از خط الراس در خطوط مستقیم نه تنها به چسب اجازه می دهد تا هنگام کاشی کاشی شما راحت تر فرو بریزد. این همچنین به حذف هوای بیشتر از چسب کمک می کند ، بنابراین پیوند قوی تری بین کاشی و چسب تضمین می شود.

برش کاشی کاری

نحوه برش کاشی

 

مرحله ششم: چیدن کاشی و سرامیک

هنگامی که نوبت به کاشی کاری نهایی می رسد ، اطمینان حاصل کنید که کاشی خود را با چسب "پشت سر" کرده اید. روغن گیری پشت در افزایش پیوند ملات روی زمین با ملات روی کاشی شما بسیار مثر است.به ویژه هنگام کار با کاشی های با ابعاد بزرگ ، این امر همچنین پیوند محکم تری را با کاشی و بستر تضمین می کند.

ابزار مورد نیاز برای کاشی کاری

بسته به کاربری و مرحله فرآیند ، انتخاب ابزار کاشی کاری مناسب برای کارهای ساختمانی بسیار مهم است.با انتخاب ابزار کاشی کاری مناسب ، زمان مورد نیاز برای تکمیل پروژه را کاهش می دهیم. ابزارها نیز آسیب نمی بینند ، ما نیز آسیب نخواهیم دید.

متد های جدی کف

کاشی کاری کف منزل

چسبنده

در راهنمای ما در مورد نحوه کاشی کاری ، ایجاد پیوند قوی بین کاشی و کفپوش یا دیوار ، گام بعدی برای دستیابی به یک کاشی با دوام ، ماندگار و موفق است.مهم است که چسب مناسب کاشی را که برای پروژه خود استفاده می کنید انتخاب کنید. اندازه و نوع کاشی در تعیین چسب و نوع بستری که روی آن کاشی کاری می کنید مهم است.همچنین باید رنگ چسب و دوغاب مورد نظر خود را با استفاده از رنگهای مشابه در نظر بگیرید. اگر مفاصل بسیار تمیز نگه داشته نشوند ، این می تواند دوغاب را سنگ مرمر کند.

انواع چسب ها: چه نکاتی را باید در نظر گرفت

انتخاب چسب اشتباه برای پروژه شما ، می تواند منجر به مسائل متعددی مانند چسباندن کاشی ها یا ترک خوردن آنها شود ، که هم در بازپرداخت و هم در تعمیر باعث درد مالی می شود. هنگام انتخاب چسب ، دو نوع مختلف چسب کاشی برای انتخاب وجود دارد ، خمیرهای مخلوط آماده و چسب های پودری.از چسب های مخلوط آماده می توان مستقیماً خارج از وان استفاده کرد و در حقیقت با سرعت کمتری نسبت به چسب های پودری خشک می شود. بیشتر برای کاشی هایی با ابعاد بزرگتر از 60x30 سانتی متر یا مناطقی مانند پشت چلپ چلوپ آشپزخانه که میزان رطوبت در آنها کمتر است ، مناسب است.از طرف دیگر ، چسب های پودری باید با آب مخلوط شوند تا قوام مناسبی حاصل شود که کمی زمان و تلاش بیشتری می طلبد. با این حال ، بر خلاف مخلوط آماده ، چسب کاشی پودری می تواند برای کاشی کاری در همه اندازه ها و مناطق از جمله کف ، اتاق مرطوب ، حمام استفاده شود و حتی برای استفاده در فضای باز مناسب است.

روش های کاشی کاری - فن اپ

روش های کاشی کاری - فن اپ

همزن برقی

به دست آوردن ترکیب چسب مناسب از یکی از جنبه های کلیدی موفقیت نصب کاشی.مخلوط کردن چسب به درستی و قوام خوب شما را قادر می سازد تا به یک پیوند قوی و در مجموع یک نصب طولانی مدت دست پیدا کنید.مته و پارو مخلوط برای دستیابی به یک قوام خوب هر بار با حداقل زمان و تلاش اساسی است. میکسرهای برقی نه تنها تلاش مخلوط کردن چسب ، دوغاب و ترکیبات تراز کننده را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. اما سرعت متغیر آنها می تواند به مخلوط کردن مقادیر بیشتر محصول کمک کند.هنگام استفاده از میکسر برقی ، هنگام مکث برای افزودن چسب یا آب بیشتر یا هنگامی که چسب خود را به غلظت مناسب رساندید ، باید به آن توجه کنید. مطمئن شوید که پارو را به سطل دوم آب تمیز منتقل کرده و مخلوط کنید تا پارو تمیز شود.این کار در تمیز کردن میکسر بعداً در وقت شما صرفه جویی می کند و از خشک شدن چسب و چسبیدن به پارو جلوگیری می کند.

سرامیک و کاشی در درجه 1

لوازم مورد نیاز کاشی کاری - فن اپ

سیستم های تسطیح

سیستم های تراز کردن دستگاه هایی هستند که هنگام نصب کاشی ها استفاده می شوند تا به رفع تفاوت سطح و میزان کاشی که ممکن است بین دو یا چند کاشی ایجاد شود ، کمک کنند.این سیستم ها به پیوند بهتر با کاشی و چسب کمک می کند و سطح صاف را تضمین می کند. با این کار از ریزش کاشی جلوگیری کرده و زمان ، تلاش و هزینه کلی پروژه را برطرف می کنید تا در صورت بروز این مشکلات برطرف شود.

 سیستمهای سطح بندی معمولاً از دو تا سه جزء تشکیل شده اند:

گیره ای که در چسب کاشی ، بین کاشی های شما تعبیه شده است تا اتصال دوغاب شما بین کاشی ها ایجاد شود.گوه ای که برای اعمال فشار کافی بین کاشی ها استفاده می شود و مانع از ارتفاع بیشتر کاشی ها می شود.یک ابزار تسطیح که به شما امکان می دهد فشار صحیح را به گیره و گوه وارد کنید تا با حداقل تلاش به سطح صاف برسید.

کاردک و ماله

قبل از شروع استفاده از چسب و چسباندن کاشی ها ، باید تصمیم بگیرید که از چه اندازه برج کاشی استفاده خواهید کرد.هنگام در نظر گرفتن اندازه ماله برای استفاده ، باید بر اساس اندازه و نوع کاشی که می گذارید تصمیم بگیرید.هر نوع کاشی ممکن است به یک ماله اندازه متفاوت نیاز داشته باشد. مهم است که اندازه کاشی شما اندازه کافی از چسب را در پشت کاشی تهیه کنید تا از چسبیدن کاشی به دیوار یا کف اطمینان حاصل کنید.به عنوان یک قاعده کلی ، هرچه کاشی بزرگتر باشد ، ماله دندانه دار بزرگتر باید استفاده کنید.هنگام اتخاذ این تصمیم ، دو ماله کلیدی برای انتخاب وجود دارد: یک ماله با برش u یا ماله با شکاف مربع.

مواد و مراحل کاشی کاری

مراحل و مواد لازم کاشی کاری

فنجان مکش برای نصب کاشی

مکنده ها از تجهیزات ضروری برای کاشی کاری هستند. به ویژه با تکامل و افزایش تقاضا برای کاشی های بزرگ ، استفاده از لیوان های مکنده به طور فزاینده ای ضروری شده است.آنها به طور خاص برای جابجایی و بارگذاری مواد طراحی شده اند ، به شما امکان می دهد کاشی های سنگین را با یک سطح صاف یا خشن با سهولت بیشتری بلند کرده و قرار دهید.

عناصر حفاظتی

یادگیری نحوه کاشی کاری بدون محافظت مناسب ، می تواند خود را در معرض آسیب حاد یا عوارض بلند مدت سلامتی قرار دهد.پوشیدن دستکش محافظ می تواند مانع در برابر سایش و بریدگی شود. علاوه بر این ، هنگام برخورد با کاشی ها ، چسبندگی بیشتری به شما می دهد و از هرگونه تصادف جلوگیری می کند.هنگام کاشی کاری کاشی مانند چوب ، هنگام برش کاشی ، چشمان شما بسیار حساس و آسیب پذیر هستند. استفاده از محافظ چشم مانند عینک ایمنی از شما در برابر آسیب احتمالی محافظت می کندکاشی کاری است که نیاز به دقت و سالها تجربه برای تسلط بر آن دارداین همچنین یک تجارت است که شما را ملزم می کند مدت زمان طولانی را صرف زانو زدن روی زمین کنید ، به طور مداوم بارها و حرکات تکراری را تحمل کنید. سرمایه گذاری روی زانو محافظ برای کار ضروری استاگر روی کفپوش زیادی کار می کنید تا موقعیت و راحتی بیشتری هنگام کاشی کاری کنید ، ممکن است یک صندلی ارگونومیک را در نظر بگیرید.

نمونه سوالات کاشی کاری

نمونه سوالات کاشی کار

کاشی کاری روی دیوار رنگ آمیزی شده

آماده سازی دیوار برای کاشی کاری اولین قدم است که باید در نظر بگیریم. سطوح رنگ شده عموماً برای کاشی کاری نامناسب هستند. رنگهای متداول مانند سطوح رنگ آمیزی شده باید قبل از کاشی کاری برداشته شوند.این به دلیل رنگ امولسیون بر پایه آب است ، به این معنی که چسب روی آن اضافه می شود. آن را دوباره فعال می کند و باعث ایجاد پیوند بسیار ضعیفی می شود که می تواند تأثیر فاجعه باری روی نصب شما داشته باشد.هنگامی که رنگ را برداشته و دیوار را تمیز کرده اید ، باید سطح را با یک تراش یا سنباده زدن سطح مشخص کنید. این کار برای ایجاد شیارهای کوچک و خشن انجام می شود که هنگام چسباندن به چسب چسبنده به دیوار کمک می کند.هر چه سطح را خشن تر کنید ، چسبندگی کاشی قوی تر خواهد بود. هنگامی که دیوار را به این ترتیب آماده کردید ، آماده شروع کاشی کاری هستید.

نحوه کاشی کف آشپزخانه

کاشی های سرامیکی یا سرامیکی انتخاب های رایج هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه کاشی کردن کف آشپزخانه هستند. با توجه به اینکه آشپزخانه ها منطقه ای پر رفت و آمد هستند ، پرسلان انتخاب بهتری است. دوام بسیار بالاتری نسبت به کاشی و سرامیک دارد و هر دو تمیز کردن آنها آسان است و از نگهداری کمی برخوردار هستند.به طور مشابه هنگام بررسی نحوه کاشی کردن کف ، مهم است که با اندازه گیری و پیدا کردن مرکز اتاق خود شروع کنید. هنگام کاشی کاری آشپزخانه ، بیرون آوردن کابینت و لوازم خانگی قبل از کاشی کاری مفید است.این کار باعث می شود کار اضافی که باید کاشی های خود را در اطراف کابینت برش دهید و با تلاش بسیار کمتری تمیزتر کنید ، حذف شود.

کاشی کار حرفه ای

نحوه کاشی کردن کف

نحوه کاشی کردن کف

هنگام کاشی کردن کف ، دو نکته مهم را باید در نظر بگیرید این است که مطمئن شوید سطح شما به درستی برای کاشی کاری آماده شده و نقطه وسط خود را پیدا کنیدیک اشتباه رایج در هنگام کاشی کاشی ، انتخاب نوع چسب یا چسب اشتباه برای مواد شما استاستفاده از چسب نادرست با کاشی مانع چسبندگی خوب آن می شود و بر طول عمر نصب شما تأثیر می گذارد.هنگام کاشی کاری اتاق ، معمولاً باید از یک نقطه مرکزی در اتاق شروع کنید و به هر گوشه بروید. از آنجا که اکثر اتاقها کاملاً مربع شکل نیستند ، اگر از لبه اتاق شروع کنید ، ممکن است به یک آشفتگی واقعی برسید.

 

لینک مرجع :

 

https://www.rubi.com/en/blog/how-to-tile/

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )