شرایط پرورش گلخانه ای و فواید آن

 ​​پرورش گلخانه ای فرایند کشت محصولات و سبزیجات در محیط اکوسیستم های گلخانه ای است. کشت در گلخانه ها عملی است که به کشاورزان اجازه می دهد تا عملکرد خود را افزایش دهند ، ضمن افزایش کیفیت محصولات ، آنها را در اکوسیستم های خرد که شرایط ایده آل برای رشد سالم ، قوی و زیبا گیاهان دارند ، جدا کنند.برای ایجاد این اکوسیستم های ایده آل ، کشاورزان مطالعه می کنند که گیاهان دقیقاً به چه چیزی نیاز دارند ، و سپس ، همانطور که به نظر می رسد ، آن را به آنها می دهند

نمونه سوالات کشتکار گلخانه ای خاکی فنی و حرفه ای | همین الان کلیک کنید !

 

انسانها هر روز موانع ممکن و ناممکن را می شکنند. صدها هزار سال پیش ، ما کشف کردیم که امکان ایجاد و کنترل آتش وجود دارد. سپس ، چند قرن بعد ، ما از عقل خود برای ساخت ماشین هایی با قابلیت پرواز استفاده کردیم. البته مورد بعدی این بود که بالاتر برویم. کم کم ما در حال شکستن موانع هستیم و امروزه به نظر می رسد هیچ چیز غیر ممکن نیست.تکنولوژی چیزهای عالی را ممکن می سازد ، و به همین دلیل است که امروزه می توانیم از همه نوع میوه و سبزیجات لذت ببریم ، صرف نظر از این که در چه فصلی هستیم. این دستاورد را ، از جمله موارد دیگر ، مدیون کشت گلخانه ای هستیم.

شرایط کشت در گلخانه

شرایط کشت در گلخانه

چرا در گلخانه کشت کنیم؟

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، گلخانه ها باید نوعی واحه برای گیاهان شما باشند و نور کافی ، تهویه ، رطوبت و دمای مناسب را برای آنها فراهم آورندگلخانه های خوب اجرا شده می توانند راهکاری کم هزینه برای افزایش بهره وری کشاورز در کشورهایی با آب و هوای سخت تر ، محدودیت های اقلیمی یا سایر خطرات خارجی مانند تگرگ یا آفات حشرات باشندچه یک کشاورز تجاری باشید یا فقط یک باغبان ، پرورش گلخانه مرزهای شما را گسترش می دهد: به شما کمک می کند گیاهان خوش طعم تری پرورش دهید و کیفیت میوه ها را بهبود ببخشید.

گلخانه باید چه چیزی داشته باشد؟

گیاهان مانند مردم هستند: همه چیزهای یکسان را دوست ندارند. همانطور که افرادی هستند که ساحل را به کوه و شیرین را به تند ترجیح می دهند ، هر گونه گیاهی ترجیحات خاص خود را دارد.اگرچه هر کشاورز هنگام تنظیم گلخانه خود باید این ترجیحات را در نظر بگیرد ، اما ملاحظات خاصی وجود دارد که کلی هستند و هر گلخانه باید شامل موارد زیر باشد:اولین آنها نور خورشید است. برای رشد قوی و زیبا ، گیاهان به غذا نیاز دارند. نه ، یک ساندویچ یا همبرگر برای آنها کار نمی کند. آنها به ATP احتیاج دارند ، ماده مغذی که تنها از طریق فرایندی به نام فتوسنتز به دست می آید.این بدان معناست که در هر صورت ، گیاهان ما به نور و رطوبت کافی احتیاج دارند. کشاورزان باتجربه شش تا هشت ساعت نور در روز و حداقل 45 تا 60 درصد رطوبت هوا را توصیه می کنند.برای رشد در گلخانه ، همچنین توصیه می شود که دمای متوسط ​​نباید در طول روز از 20 درجه سانتیگراد تجاوز کند و در شب نباید از 7 درجه سانتیگراد کمتر شود.

کشت گلخانه ای شرایط لازم - فن اپ

در گلخانه چه بکاریم 

گیاهان در مکانی امن

ما در مورد اینکه مردم و گیاهان چقدر شبیه هم هستند صحبت می کردیم. خوب ، یکبار دیگر ، می توانیم مقایسه کنیم. همانطور که افراد سخت گیر وجود دارد ، افراد دیگری نیز ظریف تر هستند.در گروه دوستان یا خانواده شما همیشه آن شخص وجود دارد که صادقانه بگویم خیلی ظریف است. او دوست ندارد کثیف ، گرم یا خیلی سرد شود. خوب ، اگر دوست یا یکی از اعضای خانواده شما یک میوه بود ، او یک گوجه فرنگی بودیک گوجه فرنگی؟ خب بله. این میوه خوشمزه ، ستاره اصلی یک سس غنی ناپولی یا یک سالاد خوشمزه کاپرسا ، معمولاً بسیار لطیف است ... و بنابراین تقریباً همیشه در یک گلخانه پرورش داده می شود.

هنگامی که یک کشاورز تصمیم می گیرد گوجه فرنگی را شروع کند ، باید سه چیز بسیار بسیار مهم را در نظر بگیرد: خاک ، کیفیت خاک و دمای متوسط.بدون خاک به اندازه کافی بزرگ و خاک مرطوب ، ریشه های جوان قادر به رشد کافی برای حمایت از میوه ها نیستند. از سوی دیگر ، اگر درجه حرارت بالاتر از 25 درجه یا 27 درجه باشد ، رشد گوجه فرنگی تغییر می کند و به درستی میوه نمی دهد.این شرایط بسیار خاص تنها در یک محیط به اندازه کافی کنترل شده قابل دستیابی است و در بیشتر موارد نیاز به استفاده از گلخانه برای کشت آنها دارد.اما این فقط موضوع ظرافت نیست. اگر در کشوری زندگی می کنید که دارای چهار فصل مشخص است ، تغییرات ناگهانی دما را می توانید از لحظه ای به لحظه دیگر مشاهده کنید.در این موارد ، همیشه این احتمال وجود دارد که محصولات نتوانند خود را با این تغییرات ناگهانی سازگار کنند و به همین دلیل است که از گلخانه ها برای محافظت از گیاهان و تولید میوه در تمام طول سال استفاده می شوداین بدان معنا نیست که به لطف گلخانه شما می توانید انبه را در هیمالیا پرورش دهید ، اما حداقل می توانید مطمئن باشید که می توانید در تمام طول سال ماکارونی ناپولی بخورید.

نمونه سوالات کشت گلخانه ای - فن اپ

دریافت مدرک کشت گلخانه ای 

مزایای رشد در گلخانه

در ژانویه سال گذشته ، گروه MSC ، یک شرکت تولیدی کشاورزی متخصص در توسعه گلخانه های با کیفیت بالا ، مزایا و مزایای اصلی رشد استفاده از گلخانه ها را ذکر کرد. چندین مورد از آنها قبلاً ذکر شده است ، اما ما مایل هستیم آنها را کمی بهتر توضیح دهیم.

تولید

البته اولین مزیت مزبور دلیل تجاری دارد. کشت در گلخانه ها ، با اجازه دادن به کشاورز برای کاشت در شرایط مطلوب ، توسعه خوب محصول را تضمین می کند. و همانطور که همه می توانید تصور کنید ، گیاهی که خوب رشد می کند گیاهی است که میوه های خوبی به بار می آورد…. میوه هایی که با قیمت مناسب در بازار به فروش می رسند.

خطر

احساس خوبی است که بدانید سود بی خطر است ، اینطور نیست؟ هنگامی که یک کشاورز انتخاب می کند در گلخانه ها رشد کند ، در برابر مشکلات احتمالی احتمالی ، مانند افزایش شدید درجه حرارت یا دوره خشکسالی ، خطر کاهش می یابدبه هر حال ، طبیعت بسیار غیرقابل پیش بینی است!

کشت گلخانه ای چیست

کشت گلخانه ای - فن اپ

بهره وری

در بسیاری از مواقع ، وقتی از کارآمدی صحبت می کنیم ، معنای آن چندان روشن نیست. اکثر مردم تصور می کنند که اساساً باید از بهترین چیزها استفاده کرد. اما نه ، کارایی بسیار فراتر از این است. این در مورد استفاده از منابع به میزان مناسب و به روش صحیح برای استفاده بهینه از آنها و دستیابی به بهترین نتایج است.هنگام رشد با استفاده از گلخانه ها ، پیگیری نحوه استفاده از منابع و مدیریت صحیح آنها بسیار ساده تر است. کشاورزان می توانند رشد گیاهان خود را با دقت بیشتری زیر نظر داشته باشند و برای مثال در هر مرحله از کود از کودهای لازم استفاده کنند. در مورد آب هم همینطور است. بسیاری از پیشرفته ترین گلخانه ها دارای سیستم های آبیاری هستند - که می توانند به صورت خودکار یا دستی کار کنند - که نه تنها ارزشمندترین منابع کره زمین را حفظ می کند ، بلکه در وقت و هزینه ما نیز صرفه جویی می کند.

کنترل آفات

هیچ کشاورز گیاهان پر از آفات را دوست ندارد. اینها همراه با دوره های خشکسالی ، مسلماً تهدیدهای اصلی برای هر محصول هستند.همیشه به ما آموخته اند که آتش با آتش مبارزه می شود ، اما در مورد آفات ، باید بسیار مراقب باشیم. برای مقابله با آنها ، کشاورز باید از سموم دفع آفات استفاده کند. در حالی که اینها طوری طراحی شده اند که تا حد امکان گیاهان را تحت تأثیر قرار دهند ، هیچ چیز این واقعیت را که آفت کش ها در واقع سمی هستند تغییر نمی دهد.به همین دلیل ، آنها باید با احتیاط زیادی و در مکان های خاص مورد استفاده قرار گیرند تا از هرگونه آسیب احتمالی به محصول جلوگیری شود.این جایی است که میکرو اکوسیستم های محبوب ما ورود پیروزمندانه خود را انجام می دهند. یک گلخانه خوب طراحی شده و ساخته شده ، کنترل آفات و بیماری ها را بسیار ساده تر می کندبرای چه دلیل؟ با دور نگه داشتن گیاهان از محیط ، می توان تشخیص داد که مشکل کجاست (کانون عفونت) و چگونه می توان شرایط را کنترل کرد.

محصولات در تمام طول سال

یکی از فعالیتهای تجاری که بیشتر در معرض تغییرات احتمالی در محیط است ، چه خوب و چه بد ، کشاورزی است. توسعه صحیح این فعالیت به زمین ، آب و هوا ، آب بستگی دارد ... این چیزی نیست که بتوان 100٪ آن را کنترل کردبا این حال ، هنگام رشد با گلخانه ها ، از آنجا که کشاورز با میکرو اکوسیستم های کنترل شده کار می کند که می تواند به دلخواه تغییر کند ، برخورد با عوامل خارجی بسیار آسان تر است-یا نادیده گرفته می شودمهم نیست چقدر باران شدید است یا درجه حرارت پایین آمده است ، گیاهان در واحه شما محافظت می شوند. مهم نیست که خورشید چقدر قوی است یا محیط چقدر خشک است ، محصولات مرطوب باقی می مانند. بنابراین نیازی به نگرانی در مورد تغییرات فصلی نیست ، زیرا محصولات می توانند در تمام طول سال به رشد خود ادامه دهند.

هر آنچه لازم است در مورد گلخانه بدانید فواید مزای کلخانه

فواید مزایای گلخانه 

فناوری در خدمت کشاورزی

آیا فناوری محدود به صنعتی شدن است؟ هیچ چیز نمی تواند بیشتر از این دروغ باشد. امروزه بسیاری از پیشرفته ترین سیستم ها در کشاورزی برای کارآمدتر ، سریعتر و سازگار با محیط زیست در حال ادغام شدن هستند.انرژی خورشیدی و باد هنوز در حال مطالعه است ، اما آنها قول می دهند نتایج خارق العاده ای را در کشاورزی گلخانه ای به ارمغان بیاورند.تنها کاری که باید بکنید این است که بنشینید و منتظر بمانید ، زیرا قرن 21 هنوز به نیمه اول خود نرسیده است و جهان دیگر مانند گذشته در قرن بیستم نیست.

گلخانه (که گلخانه نیز نامیده می شود ، یا اگر گرمایش کافی داشته باشد ، گرمخانه است) ساختمانی با دیوارها و سقف است که عمدتاً از مواد شفاف مانند شیشه ساخته شده است و در آن گیاهانی که به شرایط آب و هوایی تنظیم شده نیاز دارند ، رشد می کنند.اندازه این سازه ها از سوله های کوچک تا ساختمان های صنعتی است. گلخانه مینیاتوری به عنوان قاب سرد شناخته می شود. فضای داخلی یک گلخانه در معرض نور خورشید به طور قابل توجهی گرمتر از دمای خارجی می شود و از محتویات آن در هوای سرد محافظت می کند.

موارد لازم برای شروع در گلخانه

شرایط لازم برای شروع گلخانه

بسیاری از گلخانه های تجاری شیشه ای یا گرمخانه ها از امکانات پیشرفته تولید سبزیجات ، گل ها و میوه ها هستند. گلخانه های شیشه ای با تجهیزاتی از جمله تاسیسات غربالگری ، گرمایش ، سرمایش ، روشنایی پر شده اند و ممکن است توسط کامپیوتر برای بهینه سازی شرایط برای رشد گیاه کنترل شوند. سپس از تکنیک های مختلف برای ارزیابی درجات بهینه و نسبت راحتی گلخانه ها ، مانند دمای هوا ، رطوبت نسبی و کمبود فشار بخار ، به منظور کاهش خطر تولید قبل از کشت محصول خاص استفاده می شود.

منابع :

https://greenhouseplanter.com/what-is-greenhouse-farming/

https://en.wikipedia.org/wiki/Greenhouse

 

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )