8 روش صحیح شستشوی پوست صورت

این کاری است که احتمالاً هر روز انجام می دهید ، اما آیا مطمئن هستید که راه درست را تمیز می کنید؟ بیاموزید که چگونه می توانید برنامه روزانه خود را برای داشتن پوستی زیبا و درخشان به حداکثر برسانید.شستن صورت هیچ چیز مهم نیست ، درست است؟ خوب ، دقیقا نه. یک نظرسنجی توسط مارک مراقبت از پوست CeraVe نشان داد که 80 درصد از آمریکایی ها هنگام تمیز کردن صورت خود حداقل یک یا چند اشتباه رایج مرتکب می شوند و بیش از نیمی از ما از تمیز کردن قبل از خواب غافل می شویم. 

نمونه سوالات پاکسازی پوست صورت زنانه فنی و حرفه ای | الان کلیک کنید !

دریافت نمونه سوالات مراقبت از پوست

در همین حال ، شستشوی بیش از حد صورت می تواند به اندازه انجام ندادن آن مضر باشد. جاشوا زایچنر ، مدیر تحقیقات زیبایی و بالینی در بخش پوست می گوید: "هنگامی که پوست خود را می شویید ، می خواهید چربی اضافی ، آلودگی و آرایش را بدون آسیب رساندن به یکپارچگی لایه پوستی از بین ببرید." 

دکتر Zeichner می گوید: شستشوی صحیح مزایای زیادی دارد. از بین بردن آلودگی و آلودگی می تواند از بروز آکنه جلوگیری کند. او می افزاید که آلودگی پوست شما "آسیب رادیکال های آزاد ناشی از ذرات معلق در هوا را که با پیری زودرس در ارتباط است ، به حداقل می رساند." علاوه بر این ، شستن صورت برای از بین بردن سلول های مرده که روی پوست ایجاد شده و باعث تیرگی می شود ، کلیدی است - اینها را از بین ببرید و پوست سالم تر و درخشان تری را در معرض دید قرار دهید. برای یادگیری 8 روش با فن اپ همراه باشید !

مراقبت از پوست روش های آن

راه های مراقبت از پوست

با این اوصاف ، ممکن است بیش از حد مشتاق شستن صورت باشید. زایچنر می گوید: "شستشوی زیاد و شستن بیش از حد ممکن است احساس تمیزی جیغی برای شما ایجاد کند ، اما این در واقع آسیب رسان است." او توضیح می دهد که این به آسیب رساندن به سد پوستی شما ، شبکه سلول ها و چربی های پوست در لایه بیرونی پوست که از پوست شما در برابر محیط محافظت می کند ، اشاره دارد. یک روال شستشو درست برای همه مهم است ، به ویژه برای کسانی که اگزما و روزاسه دارند. زایچنر می گوید: "در این شرایط ، سد پوستی به طور طبیعی ضعیف شده و خطر التهاب را افزایش می دهد." لمس ملایم لازم است تا باعث تحریک بیشتر از آنچه در حال حاضر وجود دارد ، نشوید.

1- پاک کننده مناسب را برای خود انتخاب کنید :

Zeichner می گوید که پاک کننده مناسب شما ممکن است با بهترین دوست شما از متد متفاوت استفاده کنید. او می گوید: "اگر پوست خشک یا حساسیت دارید ، به پاک کننده های آبرسان و غیر کفش پایبند هستید ، زیرا مواد کفکننده ای هستند که در پاک کننده های کفش استفاده می شوند ، خشک می شوند و روی پوست خود دارند."

اگر پوست چرب یا مستعد آکنه دارید ، پاک کننده های حاوی کف یا اسید سالیسیلیک ممکن است برای شما بهترین باشد. وی می گوید: پاک کننده های کف ساز برای افرادی که پوست چربی دارند و نیاز به تمیز کردن عمیق تری دارند مناسب تر است و سالیسیلیک اسید یک بتا هیدروکسی اسید است که به طور موثر چربی پوست را از بین می برد.

همچنین بسیاری از فرمول های مختلف پاک کننده وجود دارد که در جایی در وسط زندگی می کنند ، Zeichner می افزاید. او می گوید: "از شیر گرفته تا روغن ، مومیایی تا آب ، هر پاک کننده یک تجربه حسی متفاوت را برای مطابقت با ترجیحات شخصی شما ارائه می دهد." هرکدام از محصولاتی را که انتخاب می کنید ، مراقب شستشو بیش از حد باشید ، اگر صورت شما قرمزی ، پوسته پوسته شدن یا پوسته پوسته شدن پیدا کرد ، یا احساس سفتی یا خارش کرد ، ممکن است پوست خود را بیش از حد بمالید.

پاک کننده مناسب برای شستشوی صورت زنان

پاک کننده مناسب - فن اپ

2-صورت خود را با آب داغ شستشو ندهید :

Zeichner توصیه می کند که از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. او توضیح می دهد: "به خصوص اگر پوست حساس یا روزاسه دارید ، آب داغ می تواند منجر به سرخ شدن صورت و شعله ور شدن شود."

صورت خود را با آب داغ نشویید

3- دوبار در روز صورت خود را بشویید :

زایکنر به طور معمول توصیه می کند که صورت خود را دو بار در روز ، صبح و قبل از خواب بشویید. اما خوابیدن با پوست تمیز ضروری است. او می گوید: "اگر قرار است فقط یک بار بشوئید ، توصیه من این است که عصرها بشویید تا همه چیز را که در طول روز جمع شده است پاک کنید تا با تمیز روی بالش بخوابید." و تمیز کردن را بعد از تمرینات عرق کردن فراموش نکنید. او می افزاید: "اگر تمرین می کنید ، تمام تلاش خود را برای شستن بعد از آن نیز انجام دهید."

شستن صورت خود مراقب باشید - فن اپ

شستن صورت خود مرتب عمل کنید - فن اپ

4- برای پاک کردن آرایش سنگین از پاک کننده آرایش چشم استفاده کنید :

مهم است که قبل از خواب آرایش را کاملاً پاک کنید. Zeichner می گوید: "این می تواند خطر ایجاد سوزش پوست از طریق خود آرایش را به حداقل برساند."

او می گوید اگر از آرایش ملایم استفاده می کنید ، پاک کننده معمولی صورت شما برای از بین بردن آن کافی است. اما شما همچنین می توانید "تمیز کردن مضاعف" را امتحان کنید ، که شامل استفاده از پاک کننده روغن یا آب میسلار برای پاک کردن آرایش است.

مالش درست پوست صورت خود

مالش درست پوست صورت

5- پوست خود را به اشتباه مالش ندهید :

برای تمیز کردن ملایم اما کامل ، بهترین ابزار شما در نوک انگشتان شماست - در واقع آنها نوک انگشتان شما هستند. جیل بوسی ، مالک مراقبت از پوست جیل باسی در سیاتل می گوید: "انگشتان شما کار فوق العاده ای انجام می دهند و در واقع می توانند ماساژ ملایمی را در طول پاکسازی انجام دهند که می تواند گردش خون را تحریک کرده و باعث تخلیه لنفاوی شود."

استفاده از حوله مناسب برای شستشوی صورت خشک کردن - فن اپ

حوله مناسب

6- از یک حوله تمیز فقط برای صورت خود استفاده کنید :

قبل از شروع به شستن صورت ، دستان خود را کاملاً بشویید. و در برابر هوس خشک کردن صورت خود با حوله دست خانواده که چند روز است روی قفسه آویزان شده است مقاومت کنید. باکتری ها می توانند روی حوله تکثیر شوند و به صورت تمیز و شبنم منتقل شوند. او پیشنهاد می کند از یک پارچه نرم و تمیز که فقط روی صورت خود استفاده می کنید استفاده کنید. هنگامی که صورت خود را خشک می کنید ، بوسی از شما می خواهد که ملایم باشید و صورت خود را خشک کنید ، برخلاف مالیدن آن با یک حوله.

استفاده از مرطوب کننده برای درخشش استراحت پوست بعد از شستشو - فن اپ

استفاده از مرطوب کننده

7- بعد از پاکسازی استفاده از مرطوب کننده را فراموش نکنید

Zeichner خاطرنشان می کند: در حالی که می خواهید صورت خود را تمیز کنید ، اما نمی خواهید بیش از حد روغن های ضروری پوست را از بین ببرید یا باعث خشکی شوید. پس از شستشو ، او توصیه می کند که پوست خود را با یک مرطوب کننده سبک آبرسانی کنید.

8- از آب ولرم استفاده کنید :

بیایید یک افسانه را برطرف کنیم: منافذ درها نیستند. آب گرم آنها را باز نمی کند و آب سرد آنها را نمی بندد.حقیقت این است که دمای زیاد آب می تواند باعث تحریک شود ، بنابراین بهتر است به یک نقطه وسط بچسبید. هنگامی که به بالا نگاه می کنید نمی خواهید پوست برافروخته را در بازتاب خود ببینید.

استفاده از ماسک مناسب برای پوست صورت

ماسک مناسب صورت

در صورت توقف شستشو ، چه اتفاقی می افتد؟

اگر شستن صورت خود را به طور کامل متوقف کنید ، منافذ پوست شما مسدود می شود و در نتیجه آکنه جدی ایجاد می شود. پوست همچنین ممکن است ترکیبی از قرمزی شدید ، خشکی و سوزش ناشی از رطوبت ناکافی را تجربه کند. سرانجام پوست شما به طور کلی کثیف ، چرب ، چرب و به طور قابل توجهی پیر به نظر می رسد.به احتمال زیاد دچار خارش خارق العاده ای می شوید. تا جایی که مجبور می شوید مدام صورت خود را خراش دهید. این می تواند منجر به شکستگی پوست شود که به عنوان نقطه ورود عفونت عمل می کند. اخلاق داستان: پاکسازی مناسب پوست را تمرین کنید!

 

لینک مرجع :

https://www.westlakedermatology.com

https://www.everydayhealth.com/

https://www.healthline.com/

 

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )