آشنایی با پرورش زنبور عسل | کامل بیاموز

زنبورداری ، مراقبت و مدیریت مستعمرات زنبورهای عسل. آنها برای عسل و سایر محصولات خود یا خدماتشان به عنوان گرده افشان شکوفه های میوه و سبزیجات یا به عنوان سرگرمی نگهداری می شوند. این عمل بسیار گسترده است: زنبورهای عسل در شهرها و روستاهای بزرگ ، در مزارع و مراتع ، در جنگل ها و بیابان ها ، از قطب شمال و قطب جنوب تا خط استوا نگهداری می شوند. زنبورهای عسل اهلی نیستند. کسانی که در محل زندگی ساخته شده توسط انسان به نام کندو یا کندو زندگی می کنند ، با کسانی که در مستعمرات درخت زندگی می کنند ، تفاوتی ندارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با فن اپ همراه باشید.

برای دریافت | نمونه سوالات پرورش زنبور عسل فنی و حرفه ای | همین الان کلیک کنید !

در دوران باستان مردم می دانستند که زنبورها عسل خوشمزه تولید می کنند ، نیش می زنند و تعداد آنها را با ازدحام زیاد می کنند. در قرن هفدهم آنها ارزش دود را در کنترل آنها آموختند و پرده روی صفحه نمایش را به عنوان محافظ در برابر گزش ایجاد کردند. از قرن هفدهم تا نوزدهم ، اکتشافات کلیدی که زنبورداری مدرن بر اساس آن بنا شده است ، انجام شد. اینها شامل رمز و راز ملکه زنبور به عنوان مادر تقریباً همه ساکنان کندو ، تکنیک جفت گیری عجیب او ، توسعه پارتنوژنتیک ، کندوهای قاب متحرک و این واقعیت است که زنبورها در صورت ناپدید شدن یک ملکه جدید به دنیا می آورند.

زنبور داری

چندین نژاد زنبورعسل وجود دارد. برخی عسل بیشتری تولید می کنند در حالی که برخی دیگر در برابر بیماری ها مقاوم تر هستند. زنبورهای عسل ایتالیایی Marchese رایج ترین زنبورهای عسل در ایالات متحده هستند که به دلیل بدن دلچسب و تولید پرشور عسل محبوب هستند. زنبورهای عسل کارنیولان دومین زنبور عسل هستند. اگرچه تولید آنها کمی کندتر است و به نظر می رسد که کمی بیشتر جمع می شوند ، اما آنها ملایم ترین زنبورهای عسل هستند. برخی دیگر - زنبورهای آلمانی سیاه ، زنبورهای قفقازی و زنبورهای روسی - همه در ایالات متحده نیز به راحتی یافت می شوند.

شما نمی توانید فقط کندو خود را راه اندازی کنید ، چند ماه از آنجا دور شوید و انتظار داشته باشید که پاییز بعد از یک پوند عسل کامل در پاییز برداشت کنید. در بازرسی های هفتگی از کندو ، زنبورداران از نظر تولید تخم مرغ سالم ، آلودگی به آفات و حیوانات کوچک حفاری بررسی می کنند. در اینجا برخی از رایج ترین شکارچیان وجود دارد:

پرورش زنبور عسل رایگان

خرس ها: وینی پیف وقتی مستعمره شما را از بین می برد چندان زیبا نیست. خرس ها عاشق خوردن لارو و عسل زنبور هستند و جعبه های کندو را می کوبند و خراب می کنند تا به چارچوب ها برسند. رایج ترین راه حل برای کسانی که در کشور خرس هستند ، ایجاد موانع مانند نرده های برقی است.

Opossums و skunks: اکثر شکارچیان خزدار کوچک سعی می کنند راه خود را وارد کندو کنند. این خراش ها می توانند رطوبت را از کلنی خارج کنند. بالا بردن کندوها با طرح های روباز و پخش سیم مرغ بر روی زمین در اطراف کندوها همه اینها را در دور نگه داشتن این پستانداران کمک می کند.

پرندگان: مارتین ها ، پرستوها ، دارکوب ها و گنجشک ها عاشق خوردن زنبورها هستند. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که در آنها رایج است ، حداقل مطمئن شوید که آنها را با آن تغذیه کننده پرنده زیبا که از درختان مجاور آویزان است وسوسه نمی کنید.

موش ها: به خصوص در زمستان ، موش ها دوست دارند به کندو تبدیل شوند ، راه خود را از بین می برند و خانه های کوچک می سازند در حالی که فضله خود را پشت سر می گذارند. هنگامی که زنبورها در حال زمستان گذرانی هستند ، فضای ورود زنبورها را با یک "محافظ موش" که توسط بسیاری از شرکتهای زنبورداری فروخته می شود ، به 1/4 اینچ کاهش دهید.

روش های زنبورداری ، پرروش زنبور عسل

زنبوردار فقط از کندو در برابر شکارچیان محافظت نمی کند. او همچنین از یکپارچگی خود کندو اطمینان حاصل می کند. زنبورها به تولید عسل مدت زیادی پس از ذخیره سازی آنچه که برای زمستان نیاز دارند ، ادامه می دهند و در صورت کمبود فضا ، برای پیدا کردن یک فضای زندگی بزرگتر جمع می شوند. بنابراین زنبورداران مسئول در ماه های تابستان که عسل تولید می کنند ، کندوهای خود را بررسی می کنند و اگر به نظر برسد که اتاق زنبورها تمام شده است ، او سطحی کم به کندو اضافه می کند. این قاب ها در بالای کندوی اصلی قرار گرفته اند و فضایی به اندازه کافی بزرگ است که زنبورهای کارگر از آن عبور می کنند. این بدان معناست که ملکه نمی تواند برای تخم گذاری بیشتر مناسب باشد ، و فضای ذخیره شده برای ذخیره عسل اضافی را تضمین می کند.

آشنایی با زنبورداری

هنگامی که زنبوردار محموله خود را برداشت ، باید اطمینان حاصل کند که زنبورها به اندازه کافی غذای خود را در طول زمستان بخورند. یک مستعمره ممکن است فصل کندی داشته باشد و فقط 50 پوند تولید کند ، و در زمستان های سخت ممکن است تقریباً آنقدر غذا بخورند. برای جبران ، زنبورداران می توانند زنبورهای خود را در پاییز با آب قند 1: 1 که از طریق انواع تغذیه کننده به آنها تغذیه می شود ، جمع کنند. برخی که قابهای کندو را به جای شهد با محلول پر می کنند ، شبیه سازی می کنند ، برخی دیگر که روی شیشه های ماسون پیچ می کنند ، به زنبورها اجازه می دهد با خیال راحت وارد شوند ، بنوشند و خارج شوند. هنگامی که گلدهی گیاهان متوقف می شود ، زنبورهای بیقرار ممکن است سعی کنند از کندوهای دیگر سرقت کنند و این زنبورهای مزاحم احتمالاً سعی می کنند به زور وارد خانه شوند.

روش های زنبورداری در ایران

او هفته ها قبل از شروع هوای سرد نیز زمانی است که باید از تهویه مناسب کندو برای جلوگیری از رطوبت و پوسیدگی جلوگیری کرد و پوشش آن محکم است تا باران و برف از آن نفوذ نکند. برخی از زنبورداران کندوی خود را کج می کنند تا آب اضافی تمام می شود ، یا آن را با مقوا یا پتو در آب و هوای مخصوص سرد می پیچانید.

 از سال 2006 ، زنبورداران و دانشمندان به دنبال علت "فروپاشی مستعمرات" هستند ، جایی که حدود 30 تا 50 درصد مستعمرات به طرز مرموزی می میرند. یک سوم غذایی که در ایالات متحده می خوریم به گرده افشانی زنبور عسل وابسته است یا تحت تأثیر آن قرار می گیرد. بدون آن ما تمام بادام ، آووکادو ، بادام زمینی و بیشتر میوه هایی را که از آن لذت می بریم از دست می دهیم.

آشنایی با زنبورداری و روش های آن

کندوهای افقی

هزینه های اولیه و تجهیزات مورد نیاز معمولاً بسیار کمتر از سایر طرح های کندو است. چوب قراضه اغلب می تواند برای ساختن کندوی خوب از جمله خود میله های بالا استفاده شود. آنها نیازی به بلند کردن مرتب جعبه های سنگین ندارند ، بازرسی و برداشتن همه شانه ها آسان است. معایب شامل (معمولاً) شانه های بدون پشتیبانی است که در اکثر استخراج کننده های عسل نمی توان آنها را چرخاند و در صورت نیاز به فضای اضافی برای ذخیره سازی عسل ، معمولاً گسترش کندو آسان نیست.

هر آچه در باره زنبور داری بدانید

کندوهای افقی بالا در کشورهای در حال توسعه آفریقا و آسیا به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. تعداد فزاینده ای از زنبورداران در ایالات متحده و انگلستان از کندوهای مختلف استفاده می کنند.

دود سومین خط دفاعی زنبوردار است. اکثر زنبورداران از "سیگاری" استفاده می کنند ، دستگاهی که برای تولید دود از احتراق ناقص سوختهای مختلف طراحی شده است. اگرچه مکانیسم دقیق مورد بحث نیست ، اما واضح است که دود زنبورها را آرام می کند. برخی ادعا می کنند که در پاسخ به احتمال ترک کندو به دلیل آتش سوزی ، واکنش تغذیه ای را آغاز می کند. همچنین تصور می شود که دود از فرمون های هشدار دهنده آزاد شده توسط زنبورهای محافظ یا هنگام خرد کردن زنبورها در بازرسی استفاده می کند. سردرگمی ناشی از آن فرصتی را برای زنبوردار ایجاد می کند تا کندو را باز کرده و بدون ایجاد واکنش دفاعی کار کند. علاوه بر این ، هنگامی که زنبور عسل مصرف می کند ، شکم زنبور عریض می شود ، که به نظر می رسد ایجاد انعطاف پذیری لازم برای نیش زدن را دشوار می کند ، اگرچه این امر به طور علمی آزمایش نشده است.

زنبورداری به روش های جدید

زنبورداری طبیعی

جنبش زنبورداری طبیعی معتقد است که کندوهای زنبور عسل با زنبورداری مدرن و شیوه های کشاورزی مانند سمپاشی محصول ، حرکت کندو ، بازرسی های مکرر کندو ، تلقیح مصنوعی ملکه ها ، داروهای معمول و تغذیه آب قند ضعیف می شود.

تمرین کنندگان "زنبورداری طبیعی" تمایل دارند از انواع کندوی بالای نوار استفاده کنند ، این طرح ساده است و مفهوم داشتن یک شانه متحرک بدون استفاده از قاب یا پایه را حفظ می کند. کندوی بالایی افقی ، که توسط Marty Hardison ، Michael Bush ، Philip Chandler ، Dennis Murrell و دیگران حمایت می شود ، می تواند به عنوان یک مدرن سازی کندوهای چوبی توخالی ، با افزودن میله های چوبی با عرض مشخص که زنبورها شانه های خود را از آنها آویزان می کنند ، دیده شود. به پذیرش گسترده آن در سال های اخیر را می توان به انتشار زنبوردار پا برهنه در سال 2007 توسط فیلیپ چندلر نسبت داد ، که بسیاری از جنبه های زنبورداری مدرن را به چالش کشید و کندوی بالایی افقی را به عنوان یک جایگزین مناسب برای همه جا به سبک لانگستروت ارائه داد.

روش زنبورداری به روش مدرن

زنبورداری داخلی

زنبورداران مدرن با پرورش زنبورها در داخل خانه ، در محیطی کنترل شده یا کندوهای مشاهده داخل منزل آزمایش کرده اند. این ممکن است به دلایل فضا و نظارت یا در خارج از فصل انجام شود. در خارج از فصل ، زنبورداران تجاری بزرگ ممکن است مستعمرات را به انبارهای "زمستان گذرانی" با دما ، نور و رطوبت ثابت منتقل کنند. این به زنبورها کمک می کند تا سالم بمانند اما نسبتاً خفته باشند. این زنبورهای نسبتاً خفته یا "زمستانی" با عسل ذخیره شده زنده می مانند و زنبورهای جدیدی متولد نمی شوند.

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )