11 نکته و ترفند برای مبتدیان چرخ خیاطی

آیا شما یک تازه کار چرخ خیاطی هستید؟  با فن اپ همراه باشید.

در زیر چند نکته و ترفند از تجربه شخصی خود ذکر کرده ام که به راحتی قابل استفاده هستند و تضمین می کند که بهترین کار را از چرخ خیاطی خود ببرید.

1) دستگاه مناسب را انتخاب کنید

بدیهی است اگر قبلاً صاحب یک چرخ خیاطی هستید ، می توانید از این کار صرف نظر کنید (و با آنچه دارید بسازید). با این حال ، اگر هنوز نیاز به خرید دارید ، چرخ های خیاطی وجود دارد که برای انتخاب مبتدیان مناسب است.

من قصد ندارم در اینجا مزایای این مدل ها را به تفصیل بیان کنم ، اما شما را به شدت دعوت می کنم تا چند اصل توضیحات محصول را بخوانید تا اصل مطلب را دریافت کنید.

2) از نخ های منطبق استفاده کنید

ساده ترین راه برای تطبیق نخ ها این است که هر پروژه را با یک حباب خالی شروع کرده و آن را از قرقره پر کنید. اگر اغلب از یک قرقره یکسان استفاده می کنید ، پیش بروید و چندین بوبین را همزمان پر کنید تا هر بار دستگاه خود را مجدداً نخ نکنید. فقط اطمینان حاصل کنید که از کجا آمده اند! (روی هر حباب برچسب بزنید یا با قرقره آن را ذخیره کنید).

آموزش کار با چرخ خیاطی - روش جدید

3) خطوط خود را مستقیم و منحنی های خود را مرتب نگه دارید

اگر قبلاً از چرخ خیاطی استفاده نکرده اید ، ممکن است سخت به نظر برسد ، اما نترسید که در واقع بسیار ساده است (اگرچه قطعاً به تمرین نیاز خواهید داشت).برای دوخت یک خط مستقیم ، لبه پارچه خود را در امتداد یکی از خطوط* روی صفحه سوزن قرار دهید و در حین دوختن آن را حفظ کنید.

ابتدا آهسته حرکت کنید سپس با کسب اعتماد به نفس سرعت خود را افزایش دهید. همیشه بر روی تراز تمرکز کنید ، نه سوزن یا دوخت: آنها خیلی سریع حرکت می کنند و چشم شما نمی تواند به دنبال آن برود ، همچنین شما را از دیدن تصویر بزرگتر باز می دارد. برای ایجاد یک منحنی صاف ، هنگام چرخاندن پارچه با استفاده از هر دو دست ، به آرامی بخیه بزنید. اگر می توانید این کار را با یک حرکت مداوم و مداوم انجام دهید ، و اگر نمی توانید (یا اگر نیاز به چرخش شدید دارید) همیشه با سوزن به داخل پارچه متوقف شوید. این به شما امکان می دهد پارچه را در اطراف آخرین کوک بچرخانید و از یک منحنی مرتب اطمینان حاصل کنید.

ترفند های کار با چرخ خیاطی روش جدید

4) دم نخ ها را در ابتدا نگه دارید

دم نخ ها قبل از ایجاد اولین بخیه شل شده است. این می تواند آنها را درگیر ساز و کار دستگاه کند و حتی پارچه را با خود به داخل بکشد (مخصوصاً پارچه های نازک سبک).برای جلوگیری از این آشفتگی (و احتمالاً مجبور به سوراخ روی پارچه خود شوید تا حل شود) ، همیشه دم نخ ها را با دست چپ خود در حین ایجاد اولین بخیه ها نگه دارید.

5) پارچه های خود را قبل از دوخت صاف کنید

از بخیه های کج ناشی از دوخت پارچه های چروکیده با صاف کردن آن از قبل خودداری کنید. اگر به اندازه کافی برای صاف کردن همه خطوط (حتی خطوط تاشو مرتب) کافی است از دستان خود استفاده کنید یا در صورت نیاز آن را اتو کنید.

خیاطی به روش جدید-با ماشین چرخ خیاطی

برای شروع کمی کار اضافی است ، اما در نهایت زندگی شما را آسان تر می کند.

6) تمرین کنید ، تمرین کنید ، تمرین کنید

تمرین کامل می شود ، و این همان چیزی است که می خواهید کار شما درست به نظر برسد؟

می دانم که وسوسه انگیز است که سریع وارد شوید و حرکت کنید. اما توجه داشته باشید که هر نوع پارچه ، نخ و دوخت ویژگی های خاص خود را دارد. نخ های مختلف نیاز به کشش های مختلف دارند. پارچه نازک می تواند شکننده باشد در حالی که پارچه ضخیم به یک سوزن ضخیم و قوی نیاز دارد. بخیه ها در همه اشکال و اندازه ها وجود دارند. و غیره.

با گذراندن چند دقیقه برای تمرین روی یک پارچه اضافی ، می توانید تنظیمات را بدون خراب کردن کار خود انجام دهید. بدیهی است که شما باید شرایط پروژه خود را دوباره ایجاد کنید تا این امر منطقی باشد. بنابراین مطمئن شوید که از پارچه یکسان (و تعداد لایه ها) ، پیکربندی نخ و ماشین برای آزمایش و پروژه خود استفاده می کنید.

تکنیک های چرخ خیاطی با روش جدید

مبتدیان کامل همچنین می توانند ابتدا روی کاغذ چاپی تمرین کنند تا از آن استفاده کنند. بسیاری از الگوهای رایگان آنلاین (خطوط ، منحنی ها ، حتی نقاشی ها) وجود دارد که می توانید در خانه چاپ کنید و با آنها تمرین کنید.

7) ضایعات پارچه خود را نگه دارید

بعلاوه ، آنها می توانند برای پروژه های کوچکتر مفید باشند ، یا حتی در پروژه های بزرگتر کمی پیچ و تاب ایجاد کنند.

8) شلخته نباشید

هر از گاهی دستگاه خود را تمیز کنید.

هنگام دوختن ، کرک در مکانیزم گیر می کند. این می تواند بر عملکرد دستگاه شما (حتی اگر همیشه آن را احساس نمی کنید) و سطح سر و صدا (که باید به آن توجه کنید ، تأثیر بگذارد ، در غیر این صورت شاید گوش های شما را نیز تمیز کند.

روش تکنیک های جدید خیاطی به سبک جدید

همچنین خوب است که دستگاه خود را با پوشاندن آن از گرد و غبار محافظت کنید. اکثر ماشین آلات با روکش چوبی یا کیس به فروش می رسند ، اما اگر چنین دستگاهی ندارید ، ساخت آنها آسان است!نگهداری خوب همچنین ممکن است شما را از سفر به تعمیرگاه باز دارد.

9) شرایط دوخت ایده آل را حفظ کنید

شما شگفت زده خواهید شد که چند بار اشکالات مکانیکی را می توان با تمیز کردن دستگاه ، بازچرخانی آن یا تغییر سوزن برطرف کرد.من قسمت نظافت را قبلاً پوشش داده ام.

بازخوانی یکی دیگر از عملیات نگهداری مفید برای اعمال است. اگر به نظر نمی رسد که تنش را به درستی انجام دهید ، اگر نخ همچنان گیر می کند یا می شکند ، اگر چیزی مبهم به نظر می رسد ، سعی کنید همه چیز را دوباره بچرخانید (قرقره و بوبین). این اغلب مشکل شما را حل می کند.

ماشین های چرخ خیاطی روش کار با آن

در مورد سوزن ها ، حتماً از سوزن مناسب برای هر پروژه استفاده کنید. سوزن های جهانی در بسیاری از موارد خوب هستند اما بهترین انتخاب جهانی نیستند. آنها روی پارچه های بسیار نازک یا ضخیم به اندازه سوزن های نازک/ضخیم تر کار نمی کنند. به عنوان مثال ، شلوار جین می تواند لباس روزمره شما باشد ، اما بیشتر از سوزن روزمره شما نیاز دارد!سوزن ها نیز بسرعت خم می شوند یا خم می شوند. این می تواند منجر به گیرکردن نخ یا بدتر از آن برخورد سوزن به صفحه سوزن به جای عبور از سوراخ (و در نتیجه شکستن) شود. برای دوخت بهتر و ایمن آن را به طور مرتب عوض کنید.

10) مطمئن شوید که نخ کافی دارید

قبل از شروع یک پروژه جدید (یا بخش عمده ای از پروژه) ، وضعیت بوبین خود را بررسی کنید.شما می خواهید مطمئن شوید که نخ به اندازه کافی روی آن وجود دارد که در وسط یک درز مرتب یا بخیه پیچیده تمام نشود.اگر بوبین تقریباً خالی است ، بهتر است آن را از ابتدا عوض کنید تا در میانه کار کنید.

روش کار با چرخ خیاطی - روش های جدید آن

11) سرعت را کم کنید!

کار با چرخ خیاطی مانند رانندگی با ماشین است شما باید با پدال گاز یکدست باشید. ناگهان آن را تا انتها فشار ندهید (یا خطر کنترل کامل دوخت خود را از دست بدهید). برای انجام مانورهای دقیق آهسته پیش بروید. با سرعت معقول تمرین کنید.

 

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )