آشنایی با روش های چرم دوزی ابزارهای آن

مرحله 1: چرم – انواع

تنها چیزی که برای چرم کاری کاملا ضروری است، واضح است که چرم است. انواع مختلفی از چرم برای خرید وجود دارد، از وگ برنزه (جزئیات بیشتر در مورد اینکه دقیقاً چه چیزی در یک ثانیه ...) گرفته تا چرم های عجیب و غریب مانند درخت گز. از بوفالو گرفته تا کانگورو، می توانید آن را بخرید و چیزهایی از آن درست کنید. با فن اپ همراه باشید!

تا به حال، رایج ترین نوع چرم گیاهی است. قسمت «تان» کلمه «وگ تن» به دباغی اطلاق می‌شود که به فرآیندی گفته می‌شود که در آن پوست حیوان (پس از خارج شدن از بدن) به گونه‌ای درمان می‌شود که تجزیه و تجزیه نشود (پوسیده و بدبو شود). به بهشت ​​بلند!) بنابراین تبدیل شدن به یک ماده بادوام که می توان از آن برای ساختن چیزها استفاده کرد. در "روزهای قدیم" من معتقدم که آنها از مغز، ادرار و نمک برای تکمیل این فرآیند استفاده می‌کردند، اما اکنون از مواد شیمیایی مبتنی بر سبزیجات استفاده می‌کنند، جایی که "سبزیجات" در "گیاه برنزه" از آنجا می‌آید. سبزی برنزه ای که برای خرید از کارخانه چرم تندی و سایر تامین کنندگان موجود است، عموماً از گاو است. 2 رو (مثل سکه) یک روی پوست یا تمام شده و قسمت گوشتی (جیر) جایی که قبلاً به حیوان چسبیده بود وجود دارد.

نمونه سوالات معرق کار چرم (سوخت نگار چرم) فنی و حرفه ای | همین الان کلیک کنید !

چرم دوزی و روش های آن

مرحله 2: منابع چرمی

غلاف کردن چرم می تواند یک فرآیند کاملا فردی باشد. فقط شما می دانید که محصول نهایی شما در ذهن شما چگونه به نظر می رسد، بنابراین شما تنها کسی هستید که می توانید تصمیم بگیرید که چه چرمی با پروژه شما کار می کند.

هنگام خرید گیاه برنزه، قسمت‌های مختلفی از حیوان فروخته می‌شود: پهلوها، شکم، شانه‌ها و موارد دیگر - اندازه‌ها و شکل‌های متفاوتی دارند. من شما را به تعاریف Tandy Leather Factory ارجاع می دهم و برای توضیح آن عکسی از کاتالوگ آنها قرار می دهم. (فکر می‌کنم از آنجایی که آنها اسپانسر مسابقه هستند و عکس به آنها اعتبار داده شده است، از درج آن در اینجا ناراحت نخواهند شد.).

روش های چرم

مرحله 3: اندازه گیری و علامت گذاری قبل از بریدن چرم

علامت گذاری

اگر قصد دارید چرم را برای بریدن دور یک وسیله، مثلاً تلفن یا چاقو، علامت بزنید، من به شدت توصیه می کنم از گچ استفاده کنید. یک جعبه گچ سفید در فروشگاه های لوازم اداری 1 دلار است. یک مداد تراش تهیه کنید که دهانه بزرگی برای مدادهای چاق یا مداد رنگی بچه ها داشته باشد و گچ خود را تیز کنید تا نقطه ظریفی روی آن قرار گیرد. مزیت استفاده از گچ نسبت به هر چیز دیگری این است که راحت ترین چیزی است که می توان آن را حذف کرد تا علائم شما در پروژه تمام شده شما نشان داده نشوند. من این یکی را به سختی یاد گرفتم (البته!) زمانی که آثار قلم قابل مشاهده ای روی برخی از قطعات باقی مانده بود که فکر نمی کردم روی آنها نشان داده شوند. در یک مربع گچ موجود است که می‌توانید از فروشگاه‌های پارچه نیز تهیه کنید، اما من هنوز اولین جعبه گچی را که در فروشگاه لوازم اداری به دست آورده‌ام ندیده‌ام. اگر علامت گچ شما ظاهر شد، می توانید یک حوله پارچه ای (نه دستمال کاغذی، زمانی که می خواهید چرم خود را تمیز کنید خرد می شود) مرطوب کنید و به آرامی رد گچ را مالش دهید و ناپدید می شود.

روش های کار روی چرم

اندازه گیری

اگر از طرح کلی یک شی استفاده نمی کنید، باید پروژه خود را اندازه گیری کنید. هنگامی که اندازه های خود را دانستید، می توانید از یک خط کش، نوار اندازه گیری یا معیار برای علامت گذاری چرم خود استفاده کنید تا آن را به شکل دلخواه برش دهید.

حاکمان

من حاکمان بسیاری از انواع مختلف دارم. بهترین انتخاب هنگام برش چرم استفاده از خط کش فلزی با پشتی چوب پنبه ای است تا هنگام برش چرم لیز نخورد. خط کش های پلاستیکی مشکلی ندارند اگر این تمام چیزی است که شما دارید، اما به خاطر داشته باشید که برش دادن آنها با تیغ تیز نیز آسان است و می توانید بخشی از خط کش خود را به جای قطعه پروژه خود قطع کنید، و اگر این اتفاق افتاد، شما خط کش شما را خراب کرده اید و باید یک خط کش جدید تهیه کنید. بنابراین، بهتر است کمی بیشتر هزینه کنید و یک خط کش فلزی با پشت چوب پنبه ای تهیه کنید تا فقط ارزان ترین خط کشی که می توانید پیدا کنید.

چرم دوزی

مرحله 4: برش چرم

روش های مختلفی برای برش چرم وجود دارد. بهترین راه ها به شما لبه تمیز و صافی را هنگام برش می دهد. هرچه چرم ضخیم‌تر باشد، باید برش تیزتر و عمیق‌تر باشد، بنابراین بهتر است از تیغه‌ای استفاده کنید که احساس می‌کنید می‌توانید آن را تیز کنید، یا از یک چرم یکبار مصرف مانند چاقویی که می‌توانید با هزینه کم تیغه‌ها را جایگزین کنید.

مرحله 5: چرم پوششی

چرم روکشی رطوبت را به سبزی برنزه برمی‌گرداند، بنابراین می‌توانید با آن برای ابزارآلات و قالب‌گیری مرطوب کار کنید. من چندین دستورالعمل را دیده ام که توصیه می کنند یا کل قطعه خود را در آب غوطه ور کنید تا حباب ها را نبینند، یا آن را زیر آب جاری نگه دارید تا حباب ها را نبینند. این واقعاً آب زیادی است مگر اینکه از چرم بسیار سنگین استفاده کنید و یک قالب خیس انجام دهید. برای چرم ابزار، شما واقعاً نیاز دارید که دوباره تقریباً خشک شود، بنابراین هر چه آن را مرطوب‌تر کنید، قبل از اینکه بتوانید آن را ابزار کنید، باید اجازه دهید خشک شود.

کار روی چرم و روش ها آن ابزار های لازم

نکته بسیار مهم این است که هر زمان که چرم خود را خیس کردید، صرف نظر از روشی که استفاده می کنید) می خواهید آن را به طور یکنواخت در کل قطعه خیس کنید. اگر چندین قطعه دارید، حتی اگر قرار نیست قطعات دیگر را ابزار کنید یا مهر بزنید، باز هم می‌خواهید آن قطعات را همزمان با خیس کردن قطعه‌ای که می‌خواهید ابزار کنید یا روی آن مهر می‌زنید خیس کنید.

چرم دوزی انواع آن

مرحله 6: ابزارهای ضروری

می توانید از پوست خام، چوب، لاستیک، پلی کربنات یا ترکیبی از آنها یا چندتایی استفاده کنید. دلیل اینکه نمی توانید از سر فلزی استفاده کنید این است که نباید با چکش فلزی به ابزار چرمی خود که از فلز ساخته شده اند ضربه بزنید. لوله های ابزار معمولاً فولادی نیستند، بلکه آلیاژی هستند، بنابراین ضربه زدن به آنها با چکش فلزی باعث تغییر شکل ابزار می شود.

مرحله 7: ابزارهای غیر ضروری اما مفید

هزاران ابزار چرمی وجود دارد که می توانید بخرید که انواع کارها را انجام می دهند. اما برخی هستند که برای چیزهای بسیار خاص ساخته شده اند، مانند اسنپ ستترها، پرچ گیرها، ستترهای نقطه ای... شما این ایده را دریافت می کنید.

مطمئناً لازم نیست قبل از اینکه چیزی بسازید بیرون بروید و هر ابزاری را در آنجا بخرید. اما، به احتمال زیاد، در نهایت می خواهید سخت افزاری را به یکی از پروژه های خود اضافه کنید، مانند یک ضربه محکم یا بسته شدن نوعی یا یک دکوراسیون.

کار روی چرم و روش ها آن

مرحله 8: چسب

هنگامی که می‌خواهید 2 تکه چرم را به هم بچسبانید، چسب برای به دست آوردن یک پروژه چرمی تمام شده ضروری است، حتی اگر آن مفصل در نهایت به هم دوخته شود، باز هم می‌خواهید ابتدا از چسب استفاده کنید.

IMHO بهترین چسب برای استفاده، سیمان تماسی غیر آب است. شما می توانید این را بسیار ارزان بخرید، و می توانید لوله های آن را در فروشگاه دلار تهیه کنید، بنابراین هیچ دلیلی برای رد شدن از این مرحله وجود ندارد. چسباندن لبه‌هایتان به هم کمک می‌کند که درز یا مفصل در جای خود بماند تا بتوانید سوراخ‌های خیاطی خود را سوراخ کنید و بدانید که وقتی این کار را انجام می‌دهید 100% عمودی خواهند بود.

روش های حکاکی کار روی چرم

مرحله 9: تکمیل لبه های برش

در نهایت، این انتخاب شماست که یک لبه را در پروژه خود ناتمام بگذارید یا لبه را به پایان برسانید. تکنیک ها بسته به نوع چرم مورد استفاده شما متفاوت است. وگ‌تن فقط می‌تواند لبه‌های براق داشته باشد، اما چرم‌های تمام‌شده را نمی‌توان جلا داد، باید از نوع دیگری از لبه‌ها استفاده کنید تا ظاهری کامل به آن‌ها داشته باشید.

اگر 2 قطعه را به هم چسبانده اید تا یک لبه را تشکیل دهند، به احتمال زیاد مقداری چسب در آن مفصل ریخته می شود. چسب رنگ یا پوشش دیگری را روی آن نمی پذیرد، بنابراین باید آن چسب را از لبه خود جدا کنید. گاهی اوقات، اگر مقدار زیادی وجود ندارد، می توانید آن را پاک کنید. در غیر این صورت، زمان آن فرا رسیده است که کمی کاغذ سنباده تهیه کنید.

چرم دوزی و روش ها آن

مرحله 10: درملس چطور؟

ابزارهای چرخشی می توانند در چرم کاری بسیار مفید باشند. شما نمی توانید از آنها برای برش چرم واقعاً استفاده کنید، مگر اینکه چرم ضخیم واقعاً سخت داشته باشید، و حتی در آن زمان، من فکر نمی کنم سعی کنم آن را با درمل برش دهم.

 

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )