انواع پرورش قارچ و تکنیک های آن

در اینجا نیازی نیست در مورد رشد قارچ در تاریکی باشید. این آفتاب پرست های خوش طعم دنیای غذا بسیار سالم هستند: آنها بدون چربی، کم کالری و مملو از ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی هستند (حتی می توانند به سلامت مغز شما کمک کنند). کلید اصلی پرورش قارچ در خانه، ایجاد شرایط مناسب رشد و به دست آوردن تخم ریزی قارچ است که ماده ای است که برای تکثیر قارچ استفاده می شود. از این دستورالعمل های گام به گام برای پرورش قارچ صدفی، پورتوبلو، شیتاکس و غیره استفاده کنید.

پرورش قارچ

قارچ چگونه رشد می کند؟

قارچ ها از هاگ ها (نه دانه ها) رشد می کنند که آنقدر ریز هستند که نمی توانید هاگ ها را با چشم غیر مسلح ببینید. این هاگ ها به جای خاک، به موادی مانند خاک اره، غلات، کاه یا تراشه های چوب برای تغذیه متکی هستند. ترکیبی از هاگ ها و این منابع مغذی تخم ریزی نامیده می شود. تخم قارچ کمی شبیه پیش غذای مورد نیاز برای تهیه نان خمیر مایه عمل می کند.

محل پرورش قارچ

قارچ ها محیط های رشد تاریک، خنک و مرطوب را دوست دارند. وقتی در خانه قارچ پرورش می دهید، مکانی مانند زیرزمین شما ایده آل است، اما یک نقطه زیر سینک نیز می تواند کارساز باشد.

پرورش قارچ

قبل از شروع رشد، نقطه خود را با بررسی دما آزمایش کنید. بیشتر قارچ ها در دمای بین 55 درجه فارنهایت تا 60 درجه فارنهایت به دور از گرما و هوای مستقیم رشد می کنند. قارچ انوکی در دماهای سردتر، حدود 45 درجه فارنهایت، بهتر رشد می کند. پرورش قارچ پروژه خوبی برای زمستان است، زیرا بسیاری از زیرزمین ها در تابستان برای شرایط ایده آل گرم می شوند.

قارچ ها می توانند مقداری نور را تحمل کنند، اما نقطه ای که انتخاب می کنید باید عمدتا تاریک یا در نور کم باقی بماند. اگر می‌خواهید قارچ‌ها را در زیرزمین خود پرورش دهید، بهتر است آن‌ها را در یک کمد قرار دهید تا مزاحم نشوند. برخی از انواع قارچ هنوز در فضای باز در زمین یا کنده های آماده رشد می کنند، که فرآیند بسیار طولانی تری (شش ماه تا سه سال) نسبت به محیط های کنترل شده در داخل است.

پرورش قارچ انواع آن

انواع قارچ برای رشد

انواع قارچ های مختلف در طبیعت رشد می کنند، و شما می توانید بیشتر آنها را در خانه پرورش دهید (متأسفیم، شما نمی توانید مورل ها را در خانه پرورش دهید - آنها فقط در طبیعت ظاهر می شوند). یکی از زیبایی های پرورش انواع قارچ های خود به جای برداشت وحشی، این است که می توانید مطمئن باشید که قارچ سمی نمی چینید. قارچ های کرمینی، انوکی، میتاکه، پورتوبلو، صدفی، شیتاکه و دکمه سفید را می توان در داخل خانه کشت کرد، اما هر نوع نیازهای رشد خاصی دارد. به عنوان مثال، قارچ دکمه ای سفید باید روی کود کمپوست شده، شیتاکس روی چوب یا خاک اره چوب سخت، و قارچ صدفی روی کاه رشد کند.

پرورش قارچ و انواع ان

فرآیند پرورش قارچ

اگر در داخل خانه قارچ پرورش می دهید، چند گزینه برای موادی وجود دارد که می توانید برای کاشت از آنها استفاده کنید. می‌توانید کیت رشد قارچ را بخرید که قبلاً با محیط رشد تلقیح شده با تخم‌ریزی قارچ بسته‌بندی شده است. کیت های پرورش قارچ محل خوبی برای شروع هستند اگر در این فرآیند تازه کار هستید، زیرا یک کیت همه چیز مورد نیاز شما را فراهم می کند. اگر بدون کیت شروع کنید، نوع قارچی که برای رشد انتخاب می‌کنید تعیین کننده بستری است که قارچ‌ها را روی آن پرورش می‌دهید، بنابراین مهم است که در مورد نیازهای هر قارچ تحقیق کنید. قارچ های دکمه ای یکی از ساده ترین انواع برای رشد هستند اگر به یک نقطه شروع نیاز دارید!

پرورش قارچ

سینی ها را با کمپوست پر کنید

از سینی های 14×16 اینچی در عمق حدود 6 اینچ استفاده کنید که شبیه تخته بذر هستند. سینی ها را با مواد کمپوست قارچ پر کنید و روی آن تخم مرغ بپاشید.

خاک را مرطوب نگه دارید

خاک را با پاشیدن آب و پوشاندن آن با یک پارچه مرطوب مرطوب نگه دارید و مطمئن شوید که در حین خشک شدن، آن را پاشیده اید.

برداشت قارچ

قارچ های دکمه ای باید در عرض سه تا چهار هفته ظاهر شوند. زمانی که کلاهک ها باز شد و ساقه آن را می توان با یک چاقوی تیز از ساقه جدا کرد، آنها را برداشت کنید. از بیرون کشیدن قارچ ها خودداری کنید، در غیر این صورت در خطر آسیب به قارچ های اطراف هستید که هنوز در حال رشد هستند. برداشت هر روز باید منجر به یک محصول مداوم برای حدود شش ماه شود.

پرورش قارچ

هنگامی که یک ایستگاه پرورش قارچ در خانه خود راه اندازی کردید، حفظ رشد آنها بسیار آسان است. در نهایت، ممکن است برای رشد قارچ‌های بیشتر نیاز به تخم‌ریزی تازه داشته باشید، اما تا زمانی که پارچه را مرطوب نگه دارید و قارچ‌ها را همانطور که ظاهر می‌شوند برداشت کنید، باید یک منبع ثابت داشته باشید. هنگامی که مقدار زیادی از آن را تهیه کردید، مطمئن شوید که آنها را در دستور العمل های قارچ مورد علاقه خود ظرف چند روز پس از برداشت استفاده کنید، زیرا اکثر آنها فقط برای چند روز در یخچال نگهداری می شوند.

قارچ ها در عجیب ترین مکان ها ظاهر می شوند. مثلاً در وسط چمنزارتان. قارچ میوه گلدار باکتری معروف به میسلیوم است که در زمین اطراف لکه قارچ رشد می کند. در برخی موارد، میسلیوم می‌تواند به هم متصل شود و کلنی‌های بزرگی از قارچ‌های شکوفه‌دهنده را در طبیعت تشکیل دهد.

پرورش انواع قارچ و روش های ان

می توانید هاگ را از انواع مختلف قارچ جمع آوری کنید. با این حال، اگر قصد جمع‌آوری هاگ را دارید، توصیه می‌کنیم قارچ‌های تازه را از بازار کشاورزان محلی تهیه کنید، نه از فروشگاه مواد غذایی.

تنها چیزی که برای این تمرین نیاز دارید مقداری لیوان و یک ورق کاغذ است. ساقه و دامن قارچ را که از آبشش های سر محافظت می کند جدا کنید.

با قرار دادن سر قارچ روی کاغذ به صورتی که آبشش ها رو به کاغذ باشد، یک اسپور چاپ کنید و سپس یک لیوان لیوانی را روی آن قرار دهید تا آن را داخل کاغذ فشار دهید. آن را به مدت 24 ساعت در این موقعیت قرار دهید.بعد از 24 ساعت، لیوان را بردارید و قارچ را با احتیاط از روی کاغذ بردارید. هاگ ها یک شبه از درپوش قارچ می افتند و روی کاغذ شما چاپ می شوند. چاپ باید ظاهر آبشش های موجود در سر قارچ را به خود بگیرد.

می توانید از چاپ اسپور به عنوان بلوک ساختمانی برای شروع رشد قارچ خود استفاده کنید. چاپ اسپور را در یک کیسه در بسته در یخچال نگهداری کنید تا زمانی که آماده استفاده از آن شوید.

پرورش قارچ انواع آن

پرورش اسپورهای خود

پس از چاپ اسپور خود، می توانید شروع به پرورش قارچ خود کنید. با ایجاد یک محیط استریل یک سرنگ اسپور ایجاد کنید. مقداری آب مقطر را دو بار بجوشانید تا باکتری های باقیمانده از بین برود و سپس سرنگی با سر سوزن استریل بردارید و مقداری آب مقطر استریل شده را داخل بدنه دستگاه بکشید.

هاگ ها را با استفاده از سوزن استریل از روی کاغذ پاک کنید و آنها را در یک لیوان استریل قرار دهید. نیمی از آب سرنگ را به داخل لیوان فشار دهید تا هاگ ها دوباره آب شوند و سپس مخلوط را دوباره داخل سرنگ بکشید.

پرورش قارچ انواع آن

جوانه زدن هاگ شما

هاگ های قارچ به یک بستر مغذی برای کمک به جوانه زدن نیاز دارند. غلات، خرده‌های چوب، خاک اره، شاخه‌های چوبی و کاه همگی محیط‌های مناسبی برای کشت قارچ هستند. در بیشتر موارد، تنوع قارچ ها نوع بستری را که برای رشد محصول خود استفاده می کنید تعیین می کند.

برای ایجاد "اسپاون"، باید بستر و هاگ را با هم مخلوط کنید. تخم‌ریزی باعث رشد میسلیوم می‌شود، قارچی که قارچ‌های باردهی را که در میز شام دریافت می‌کنیم تولید می‌کند. وقتی تخم‌ریزی را با بستر مخلوط می‌کنید، رشد قارچ قوی است و برداشت‌های فراوانی دارد.

پرورش قارچ انواع آن روش های آن

کیت برای پرورش قارچ در خانه

پرورش قارچ از هاگ ممکن است تا حدودی ترسناک به نظر برسد، به خصوص برای پرورش دهنده تازه کار. با این حال، کیت های آماده پرورش قارچ زیادی به صورت آنلاین و در فروشگاه ها موجود است.

هنگام انتخاب کیت قارچ خود، انتخاب های زیادی دارید که به شما امکان می دهد گونه های عجیب و غریبی مانند قارچ شیتاکه و صدف پرورش دهید. این کیت با همه چیزهایی که برای رشد قارچ های خود از ابتدا نیاز دارید، از جمله مجموعه ای از دستورالعمل ها، از بین بردن زحمت جمع آوری هاگ ها با روش سنتی، ارائه می شود.

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )