ثبت نام آزمون دوره های فنی حرفه ای

برای کسی که قصد آموزش مهارت خاصی را دارد اولین سؤالی که مطرح می‌شود این است که، نحوه گرفتن مدرک فنی حرفه ای چگونه است. برای ثبت نام آزمون دوره های فنی حرفه ای و گرفتن مدرک، لازم است ابتدا دوره‌ ها و کلاس های فنی حرفه ای را کاملاً گذرانده سپس برای ثبت نام آزمون فنی حرفه ای اقدام کنید.

ثبت نام دوره های آموزشی فنی حرفه ای

فراموش نکنید برای ثبت نام در دوره‌ های آموزشی فنی حرفه ای، به وب‌ سایت سازمان فنی حرفه ای مراجعه کرده و نسبت به پرداخت هزینه و ثبت‌ نام اقدام کنید. مبلغ ثبت ‌نام نیز بالا نیست و چیزی حدود 5000 تومان بوده است.
پس ‌از اینکه اولین مرحله از ثبت نام را انجام دادید ، وارد مرحله‌ ی بعد خواهید شد. در این مرحله مدارکی را از شما خواسته تا آن را اسکن کنید. سپس توسط شناسه پرداخت و شماره پرونده ثبت نام خود را نهایی کنید. در این مرحله نیز برگه معرفی‌ نامه با اطلاعات ثبت ‌شده‌ ی شما به همراه آدرس و زمان به شما داوطلبان عزیز ارائه می‌شود. دقت داشته باشید که اطلاعات وارد شده در وب سایت فنی حرفه ای قابل ‌ویرایش نیست و برای اینکه مغایرتی پیش نیاید از صحت آن‌ها اطمینان داشته باشید.
برگه‌ ای را که جهت شرکت در دوره های فنی حرفه ای پرینت گرفته ‌اید تا زمان مراجعه به آموزشگاه آن را نزد خود نگه دارید. پس از شرکت در این دوره‌ ها و گذراندن آن، می ‌توانید مدرک فنی حرفه ای خود را در رشته‌ ی مورد نظر دریافت کنید.

ثبت نام آزمون فنی حرفه ای

پس ‌از اینکه دوره‌ ی آموزشی فنی حرفه ای شما به پایان رسید، این بار می ‌بایست برای کارت ورود به جلسه آزمون فنی حرفه ای اقدام کنید و برای آزمون های فنی حرفه ای آماده شوید. برای اینکه بدانید در آزمون های فنی حرفه ای لازم است چه نمراتی را کسب کنید تا قبول شوید ، در زیر نمرات قبولی در هرکدام از آزمون‌ ها را برای شما نام می ‌بریم . به یاد داشته باشید این نمرات از 100 در نظر گرفته شده ‌اند .

  • کسب حداقل نمره 50 در آزمون کتبی فنی حرفه ای
  • کسب حداقل نمره 70 در آزمون عملی فنی حرفه ای
  • کسب حداقل معدل 70 در آزمون کتبی و عملی با ضریب وزنی 75 درصد از آزمون عملی و 25 درصد از آزمون کتبی

پس از کسب نمراتی که در بالا به آن اشاره کردیم ، کارت مهارت دریافت خواهید کرد . کارت مهارت فنی حرفه ای نیز انواع مختلفی دارد که در مقاله ‌ی کارت مهارت فنی حرفه‌ ای آن را نام ‌برده ‌ایم و می ‌توانید آن را مطالعه کنید .

شرایط شرکت در دوره های آموزشی فنی حرفه ای

برای شرکت در دوره ی آموزشی فنی حرفه ای برخی از شرایط عمومی همچون : اعتقاد به دین مبین اسلام ، یا ادیان قابل ‌قبول در قانون اساسی ، نداشتن اعتیاد و فساد اخلاقی ، همچنین برای اتباع خارجی نیز داشتن مجوز اقامت الزامی است .
به سایر شرایط اختصاصی شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای نیز در ادامه اشاره می‌کنیم .

  • داشتن مدرک تحصیلی متناسب با مدارک درج‌ شده در استاندارد آموزشی دوره
  • داشتن گواهینامه مهارت درجه دو به‌ عنوان پیش ‌نیاز جهت شرکت در دوره آموزشی و اخذ گواهینامه مهارت درجه یک
  • داشتن گواهینامه مهارت درجه‌ یک به‌ عنوان پیش ‌نیاز جهت شرکت در دوره آموزشی و اخذ مدرک کارگر ماهر
  • داشتن توانایی جسمی لازم متناسب با رشته مهارتی مورد نظر
  • داشتن حداقل 15 سال سن یا داشتن اجازه کتبی قیم قانونی برای افراد 12 الی 15 سال
  • داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان و عدم مشمولیت تا زمان آزمون‌ های پایان دوره فنی حرفه ای

سخن پایانی

داوطلبان عزیزی که قصد گرفتن مدرک فنی حرفه ای را دارید لازم است مقالات مرتبط با ثبت نام و زمان برگزاری آزمون را حتماً مطالعه فرمایید تا کاملاً آگاهانه در این راه قدم بردارید . برای شرکت در آزمون‌ ها نیز نگران نباشید و استرس نداشته باشید . چرا که فن اپ با ارائه نمونه سؤالات فنی حرفه ای مختلف در تمامی رشته ها و آزمون آنلاین فنی حرفه ای به قبولی صد در صد شما در آزمون ‌های فنی حرفه ای کمک می‌کند . امید داریم که در این راه برای اخذ مدرک فنی حرفه ای همراه شما هنرجویان گرامی باشیم.

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )