زمان برگزاری آزمون های فنی حرفه ای

عموماً پس از اتمام دوره‌های آموزشی فنی و حرفه ای، آزمون‌های کتبی و عملی فنی و حرفه ای برگزار می‌شود؛ بنابراین داوطلبان گرامی برای شرکت در آزمون باید ثبت‌نام و اقدام کنید. ابتدا آزمون کتبی نیز برگزار می‌شود که پس از قبولی در آزمون کتبی و کسب حداقل نمره از این آزمون می‌توانید در آزمون عملی فنی و حرفه ای نیز شرکت کنید.
آزمون های فنی و حرفه ای 1401 به‌صورت آزمون های کتبی، عملی و ادواری برگزار می‌شود. اگر زمان دوره‌های فنی حرفه ای و کلاس‌های آن تمام شد، طبق زمان‌بندی مشخص و در چند مرحله تعیین خواهد شد که زمان برگزاری آزمون‌های فنی و حرفه ای را در پورتال رسمی فنی و حرفه ای می‌توانید مشاهده کنید.

در صورت اطلاع از زمان برگزاری آزمون های فنی و حرفه ای، باید نسبت به تهیه کارت ورود به جلسه اقدام کنید و آن را پرینت بگیرید سپس در زمان آزمون حتماً همراه خود داشته باشید. اگر در آزمون کتبی نمره‌ی قبولی را کسب کنید می‌توانید در آزمون عملی نیز شرکت کنید.
فراموش نکنید حتماً زمان برگزاری آزمون را به خاطر داشته باشید تا با به همراه داشتن کارت ورود به جلسه، در محل آزمون حضور پیدا کنید. درصورتی‌که در جلسه آزمون کتبی حضور نداشته باشید، ب عنوان داوطلب مردود شناخته خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون فنی حرفه ای

آزمون‌های پایان دوره‌ی فنی و حرفه ای توسط مراکز آموزش دولتی و آزاد فنی و حرفه ای تحت نظر خود سازمان فنی و حرفه‌ای مشخص‌شده و از طریق وب‌سایت همان سازمان، داوطلبان را مطلع خواهند کرد.
همان‌طور که در بالا نیز اشاره کردیم آزمون های فنی و حرفه ای به 3 صورت آزمون کتبی، آزمون عملی و آزمون ادواری تقسیم می‌شود. فاصله‌ی بین آزمون‌ها حدوداً یک الی یک ماه و نیم است. جهت ارائه مدرک به کارآموزان مراکز خصوصی و دولتی همچنین داوطلبان واحد روستایی و معرفی‌شدگان اتاق اصناف، آزمون هماهنگ برگزار می‌شود. همچنین افرادی که  از اداره میراثی فرهنگی معرفی‌شده‌اند به همراه شرکت‌کنندگان در حرفه ساختمانی درجه 2 و 3 در آزمونی بانام آزمون تفاهم‌نامه صنایع‌دستی و ساختمان شرکت خواهند کرد. علاوه بر این‌ها افرادی که مهارت خاصی دارند و تمایل دارند در حرفه‌ی موردنظر خود، کارت مهارت بگیرند، بدون اینکه در دوره‌های آموزشی حضور داشته باشند، می‌توانند در آزمون ادواری شرکت نمایند.
لازم است بدانید که در صورت زمان اعلام آزمون‌های سال 1401 و برگزاری آن‌ها حتماً به اطلاع شما داوطلبان و هنرجویان عزیز خواهیم رساند.

در خصوص کارت ورود به جلسه آزمون هماهنگ کتبی و ادواری فنی و حرفه ای در سایت رسمی سازمان فنی حرفه ای قرار می‌گیرد؛ بنابراین برای دریافت کارت، حتماً به سایت فنی و حرفه ای مراجعه کنید.
درصورتی‌که تمایل داشتید اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون را مشاهده کنید، لازم است بدانید لیست قبول‌شدگان متقاضیان آزمون عملی به همراه روز و ساعت دقیق، جهت مراجعه به مراکز آموزشی فنی و حرفه ای درج خواهد شد. شما داوطلبان گرامی نیز برای تکمیل مراحل آزمون در زمان تعیین‌شده در آموزشگاه حضور داشته باشید. درصورتی‌که در این مرحله نیز نمره‌ی قبولی کسب کنید، کارت مهارت فنی و حرفه ای به شما عزیزان اعطا می‌گردد.

آزمون ادواری فنی و حرفه ای

شاید برای برخی این سؤال پیش بیاید که آزمون ادواری چیست؟ آزمون ادواری برای آن دسته از افرادی است که در یک‌رشته مهارت داشته و طبق تجربه‌ی کاری درزمینه‌ی موردنظر فعالیت دارند همچنین در کلاس‌های آموزشی فنی حرفه ای نیز شرکت نکرده‌اند. این افراد برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای می‌توانند در آزمون های ادواری فنی حرفه ای شرکت کنند. آزمون ادواری نیز در 4 مرحله تعیین‌شده و هماهنگ برگزار خواهد شد. نتیجه‌ی این آزمون‌ها نیز توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای به متقاضیان اعلام می‌شود. این نکته را هم بدانید که معدل کل هنرآموزان از 100 سنجیده می‌شود که اگر دارای میانگین زیر 70 باشید متأسفانه مردود خواهید شد.

سخن آخر

طبق نکاتی که در این مقاله برای شما توضیح دادیم، دریافتیم که فقط داوطلبانی که در کلاس‌های آموزشی شرکت نموده‌اند می‌توانند در آزمون های هماهنگ کتبی شرکت کنند. سایر داوطلبان نیز می‌توانند در آزمون های ادواری حضور داشته باشند. همچنین به این موضوع نیز اشاره شد که نمره‌ی نهایی از 100 محاسبه می‌شود بنابراین باید تلاش زیادی انجام دهید تا نمره‌ی قابل‌قبول یعنی بالای 70 را کسب کنید. برای تسهیل در قبولی این آزمون‌ها، فن اپ برای شما داوطلبان عزیز نمونه سؤالات فنی و حرفه ای را به‌صورت یکجا جمع‌آوری کرده تا به قبولی شما در آزمون کمک کنیم. درواقع با خواندن و مرور نمونه سؤالات فنی حرفه ای اشکالات شما کاملاً رفع شده و به‌صورت جامع می‌توانید مهارت‌های کسب‌شده‌ی خود را به چالش بکشید و با ذهنی آماده در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کنید. علاوه بر این آزمون آنلاین فنی حرفه ای تهیه‌شده در فن اپ را نیز فراموش نکنید چراکه می‌توانید قبل از برگزاری آزمون فنی و حرفه ای و شرکت در آن، با آزمون‌های آنلاین ما آمادگی خود را برای آزمون سنجیده و بدون هیچ نگرانی با رفع نقاط ضعف خود، در آزمون رسمی فنی حرفه ای شرکت و کارت مهارت فنی و حرفه ای خود را دریافت کنید.

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )