کاربرد مدرک فنی و حرفه ای

مسلما برای شروع هر کسب و کاری نیاز به مهارت آن دارید که امروزه قبل از مهارت، مدرکی جهت اثبات مهارت خود از هر چیزی مهم تر است. امروزه سازمان فنی حرفه‌ای تقریبا برای هر شغلی امکان مهارت آموزی را برای افراد فراهم کرده است تا از طریق آن مدرکی جهت اثبات مهارت هنر جو صادر کند. این مدرک به نوعی راه شما را برای کسب و کار هموار تر می‌سازد.

مدرک فنی و حرفه ‌ای

سازمان فنی و حرفه‌ای در سال 1359 با ادغام سه نهاد آموزشی با ارائه آموزش های عملی و تئوری و با هدف آموزش افراد و ورود آنان به بازار کار، تشکیل شده است. این سازمان وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی کشور است که از طرف سازمان بین المللی کار به رسمیت شناخته شده است.

دانشجویان پس پایان دوره های آموزشی می‌باست آزمون های تئوری و عملی را پشت سر بگذارند تا سازمان فنی و حرفه‌ای کارت گواهی آنها را صادر کند. شما دانشجویان عزیز می‌توانید با دریافت پکیج های فن اپ و حل نمونه سوالات و آزمون های آنلاین آن که متناسب با استاندارد های آزمون فنی و حرفه‌‌ای می‌باشد، تضمین خود را در قبولی آزمون های آنلاین فنی حرفه‌ای داشته باشید.

مدرک فنی و حرفه ای

برای دسترسی به پکیج های فن اپ به لینک پایین مراجعه کنید :

انواع مدرک و فنی حرفه ‌ای

مدرک هایی که فنی و حرفه‌ای برای دانشجویان صادر می‌کند به طور کلی به سه دسته مدارک رسمی، مدارک مورد تایید، مدارک گذر مهارتی تقسیم می‌شود.

مدارک رسمی فنی و حرفه‌ای

برای دریافت مدرک رسمی فنی و حرفه‌ای باید ابتدا از آزمون های آنلاین و عملی فنی و حرفه‌ای نمره لازم را کسب کنید و این آزمون ها را پشت سر بگزارید. پس از طی نمره قبولی در این آزمون ها پس از مدت حدود یک ماه کارت گواهینامه یا مدرک رسمی فنی و حرفه‌ای که به صورت کارت هوشمند طراحی شده است، برای دانشجو صادر می‌شود.

مدارک مورد تایید فنی و حرفه‌ای

مدارک مورد تایید سازمان فنی و حرفه‌ای، از آموزشگاه های مورد تایید این سازمان صادر می‌شود. به عبارتی این مدرک از آموزشگاه های آزاد صادر می‌شود که سازمان فنی و حرفه‌ای آنها را تایید کرده است. یعنی در مدرک آنها کنار تاییدیه و مهر فنی و حرفه‌ای، لوگوی آموزشگاهی که دانشجو از آن دوره را به پایان رسانده است، وجود دارد.

نکته‌ای که در این مدارک حائز اهمیت است، این دسته از مدارک قابل ترجمه نیستنند و در سطح بین المللی ارزش چندانی ندارد.

مدارک گذر مهارتی فنی و حرفه‌ای (ورکشاپ)

این دسته از مدارک در سمینارها، کارگاه ها، کلاس های فشرده به دانشجویان اعطا می‌گردد که مانند مدارک مورد تایید فنی و حرفه‌ای قابل ترجمه نبوده و فقط در ایران کاربرد دارد.

دریافت مدرک فنی و حرفه ای

کاربرد مدرک فنی و حرفه‌ ای

دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای دارای مزایای بسیاری می‌باشد. اگر بخواهیم به مهم ترین آنها اشاره کنیم :

اشتغال زایی

یکی از مهم ترین مزیت هایی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم، فرصت ایجاد اشتغال با استفاده از مدرک فنی و حرفه‌ای است. مسلما داشتن مدرک به همراه مهارت می‌تواند زمان شما در اشتغال کاهش دهد.

استفاده از وام و تسهیلات

دانشجویان برخی از رشته های فئی حرفه‌ای می‌توانند از مزایایی که دولت برای آنها در نظر گرفته استفاده کنند. از جمله این مزایا می‌توانیم به دریافت وام برای اشتغال زایی، مزیت هایی در شامل شدن برخی از انواع بیمه تامین اجتماعی چون قالی بافی، صنایع دستی و ساختمان و بسیاری از موارد اشاره کرد.

آموزش

­­­­­­­­مدرک فنی حرفه‌ای می‌تواند این امکان را به شما بدهد در مراکز تحصیلی مانند دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی شروع به تدریس کنید. شما از طریق این مدرک می‌توانید در رشته خود مدرک مربی گری را نیز دریافت کنید.

همچنین دانشجویان می‌توانند با استفاده از مدرک خود در برخی از رشته ها مدرک مربیگری را اخذ کنید.

کاربرد مدرک فنی و حرفه‌ ای در خارج از کشور

شاید از مهم ترین مزیت های مدرک فنی حرفه‌ای قابل ترجمه بودن آن باشد. این مدرک در تمامی کشور هایی که عضو سازمان جهانی کار هستنند معتبر است و می‌توانید با استفاده از آن ویزای شغلی دریافت کنید.

همچنین با دریافت این مدرک امکان اشتغال در خارج از کشور را نیز خواهید داشت.

شما می‌توانید از تمامی این مزیت ها بهره مند شوید اگر در یک آموزشگاه با مجوز رسمی فنی و حرفه‌ای شرکت کنید و در آزمون های قبول شوید که فن اپ این تضمین را به شما می‌دهد که در این آزمون های آنلاین بهترین نتیجه را کسب کنید.

سایر خدمات موجود در فن اپ

فن اپ ارائه دهنده خدمات آموزشی اعم از آزمون های آنلاین و نمونه سوالات تستی فنی حرفه‌ای با هدف دسترسی آسان برای دانشجویان در سراسر نقاط پا به عرصه گذاشته است و همچنین نتایج بسیار درخشانی را برای بسیاری به ثمر رسانده است.

همچنین علاوه بر خدمات آموزشی، در راهنمایی کردن افراد در مورد شغل های فنی و حرفه‌ای خدمات بسیاری شایانی ارائه کرده است.

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )