هوش مصنوعی در کشاورزی

اتوماسیون کشاورزی مهم‌ترین موضوع در حال ظهور برای هر کشور است. جمعیت جهان با سرعت بسیار زیادی در حال افزایش است و با افزایش جمعیت نیاز به غذا به‌سرعت افزایش می‌یابد. روش‌های سنتی مورداستفاده کشاورزان برای تأمین تقاضای روزافزون کافی نیستند و بنابراین مجبورند راه دیگری در پیش گیرند.خاک با استفاده از سموم مضر به‌تدریج بی‌کیفیت شده و این روی عملکرد کشاورزی تأثیر زیادی می‌گذارد،سرانجام زمین بی‌حاصل شده و بدون باروری باقی می‌ماند.

این مقاله در مورد روش‌های مختلف اتوماسیون مانند:

IOT ، ارتباطات بی‌سیم، یادگیری ماشین و  یادگیری عمیق و هوش مصنوعی در کشاورزی است.عواملی که زمینه‌های کشاورزی را با مشکل روبرو می‌کند مانند بیماری‌های زراعی، عدم مدیریت ذخیره‌سازی، کنترل سموم دفع آفات، مدیریت علف‌های هرز، عدم آبیاری و مدیریت آب و همه این مشکلات قابل‌حل است.امروزه ثابت شده است که اتوماسیون روش‌های کشاورزی باعث افزایش سود حاصل از خاک و تقویت خاک می‌شود.در واقع این مقاله به بررسی کار بسیاری از محققان می‌پردازد تا در مورد اجرای فعلی اتوماسیون در کشاورزی، مروری اجمالی داشته باشد.

برای مشاهده ⭐⭐  نمونه سوالات کاربرگیاهان دارویی فنی و حرفه ای  ⭐⭐ به صورت رایگان کلیک کنید.

با ظهور فناوری در این دنیای دیجیتال، ما انسان‌ها در تلاش هستیم مغز طبیعی را با یک مغز مصنوعی ادغام کنیم. این اکتشاف مداوم باعث تولید یک زمینه کاملاً جدید هوش مصنوعی شده است. این فرایندی است که توسط آن انسان می‌تواند یک ماشین هوشمند بسازد. هوش مصنوعی زیرمجموعهٔ حوزه علوم کامپیوتر است که می‌تواند محیط خود را تشخیص دهد. یادگیری عمیق، CNN ، ANN ، یادگیری ماشین و...حوزه‌های خاصی هستند که در زمینهٔ هوش مصنوعی کمک می‌کنند.اصطلاح IOT به اینترنت اشیا گفته می‌شود.

کاربرد هوش مصنوعی در کشاورزی

سه هدف اصلی به‌کارگیری هوش مصنوعی، ارتباطات، اتوماسیون و صرفه‌جویی در هزینه است.هوش مصنوعی در علوم پزشکی، آموزش، امور مالی، کشاورزی، صنعت، امنیت و بسیاری از بخش‌های دیگر به کار می‌رود.اجرای هوش مصنوعی شامل فرایند یادگیری ماشین‌ها است. تنها هدف یادگیری ماشینتغذیه ماشین با اطلاعات حاصل از تجربیات گذشته و آماری است، به‌طوری‌که بتواند وظیفه محول شده خود را برای حل یک مشکل خاص انجام دهد. امروزه برنامه‌های بسیاری با استفاده از هوش مصنوعی وجود دارد که شامل تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و تجربیات گذشته، تشخیص گفتار و چهره، پیش‌بینی آب‌وهوا، تشخیص پزشکی است.یادگیری ماشینی که حوزه داده‌های کلان و علوم داده دارد تا این حد بزرگ و تکامل‌یافته است. یادگیری ماشین یک رویکرد ریاضی برای ساخت ماشین‌های هوشمند است.

همان‌طور که هوش انسان تحریک می‌شود، بسیاری از منطق‌ها و روش‌های جدید اختراع شده وکشف شده است که روند حل مسئله را ساده‌تر می‌کند.مغز ما انسان‌ها پیچیده‌ترین قسمت بدن است. در هوش مصنوعی از عملکرد خود مغز الهام گرفته شده و الگوریتم‌های مختلفی تولید شده است.یکی از این الگوریتم‌ها الگوریتم ANN است.معماری ANN از سه‌لایه تشکیل شده است که در شکل پایین مشاهده می‌کنید:

1. لایه ورودی

2. لایه پنهان (میانی)

3. لایه خروجی (شکل 1)

هوش مصنوعی در کشاورزی

 علاوه بر این، فرضیه و نظریه‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین زیادی وجود دارد.

پیاده‌سازی هوش مصنوعی در کشاورزی یک موضوع کاملاً مشخص است. این موضوع توسط McKinion و Lemmon (1985) موردبحث قرار گرفت. کشاورزی بخش اساسی هر کشور است. در حال حاضر کره جنوبی، چین، شمال آمریکا در حال سرمایه‌گذاری تریلیون‌ها پول برای توسعه در بخش کشاورزی و اجرای فن آوری ای پیشرفته‌تر هستند. جمعیت با سرعت بسیار بالایی در حال افزایش است که ارتباط مستقیمی با افزایش تقاضا برای غذا دارد. هند منبع غنی برای محصولات غذایی است. بخش کشاورزی یکی از حساس‌ترین بخش‌های اقتصاد هند است که با ظهور فناوری هایی مانند هوش مصنوعی در کشاورزی،پیشرفت بسیاری کرده است.فشار بر بخش کشاورزی با گسترش مداوم جمعیت انسانی و فناوری‌های کشاورزی افزایش می‌یابد و بدین ترتیب کشاورزی دقیق در دنیای امروز اهمیت زیادی پیدا کرده می‌کند.

این امر به‌عنوان کشاورزی دیجیتال نیز به‌کارمی رود که به معنی استفاده از سیستم‌های رایانه‌ای hitech برای محاسبه پارامترهای مختلف مانند علف‌های هرز است تشخیص، پیش‌بینی محصول، تشخیص عملکرد، کیفیت محصول و موارد بسیار دیگری با تکنولوژی  هوش مصنوعی در کشاورزی محقق می شود و امید است که در آینده ای نه چندان دور شاهد استفاده از هوش مصنوعی در کشاورزی ایران باشیم.

مقاله هوش مصنوعی در کشاورزی

 

نقد و برسی کاربران

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

امتیاز دهید :

0 نظر ( میانگین : 0.0 )